Zajímavosti & Ze života psů a koček

obrázek

Proč může být smrt zvířete horší než ztráta člena rodiny?

26.6.2024 Pavla Gabrhelíková
Taky se vám stává, že na vás někdy přátele, kteří nemají psa nebo kočku, koukají jako na blázna, když považujete psa za regulérního člena rodiny?

obrázek

Kam má přístup asistenční pes? Lidé a jejich psí pomocníci stále čelí mnoha omezením

19.6.2024 Kateřina Kubíčková
Dnes už není nic zvláštního potkat osoby s asistenčním psem například v hromadné dopravě nebo v restauraci. Přesto jsou lidé s handicapem v doprovodu asistenčního psa na veřejných místech často vystaveni nepřátelským reakcím.

obrázek

Život s hluchým psem

4.6.2024 Mazlíčci v pohybu
Máte pocit, že vás váš pes ignoruje a neposlouchá na zavolání? Je možné, že se u něj rozvíjí problémy se sluchem.

obrázek

Věčný pes

31.5.2024 Rodney Habib, Dr. Karen Shawová Beckerová
Spousta psů v současnosti umírá na chronická onemocnění, jako je rakovina, obezita, cukrovka nebo autoimunitní poruchy, jejichž rozvoji bylo možné předejít nebo ho přinejmenším zpomalit.

obrázek

Proč s námi kočky spí v posteli

20.5.2024 Mazlíčci v pohybu
Pokud s vámi doma žije alespoň jeden kočičí společník, určitě jste se už někdy probudili s vrnícím tělem na svých nohou, břiše, zádech nebo dokonce hlavě. Jen málokterá kočka pohrdne teplem postele. Přemýšleli jste už ale někdy o tom, proč si kočky postel ke spánku tak často vybírají?

obrázek

Super schopnost zvířat? Odpočívat v pravou chvíli!

9.5.2024 Šárka Janouchová
Vyhřívat se na sluníčku a oddávat se jeho teplým paprskům jako kočka, jen tak lelkovat v trávě, hrát si na honěnou v povětří jako ptáci, či dovádět ve větvoví stromů jako veverky nebo prostě v tichu hledět do krajiny a šťastně se nudit. Kdy naposledy jste si něco podobného dopřáli?

obrázek

Pes v bytě – jak si vzájemné soužití co nejvíce užít

29.4.2024 Mazlíčci v pohybu
Pes je nejlepší přítel člověka. To platí za každé situace nehledě na to, kde bydlíte. Pokud váháte, jestli si pořídit psa do bytu, nebojte – při dodržování několika zásad bude soužití s vaším čtyřnohým kamarádem bez problémů.

obrázek

Rally obedience

26.4.2024 Sandra Schäfer-Kollová
Je jedno, jestli jste o rally obedience ještě nikdy neslyšeli, nebo jestli jste mu už propadli. Tato kniha vám otevře dveře do světa, ve kterém člověk tvoří se svým psem opravdový tým.

obrázek

Jarní sportování: do formy společně se svým psem

15.4.2024 Mazlíčci v pohybu
Každý z nás nejspíš během šedých zimních dnů výrazně zkrátil délku pravidelné procházky a dal přednost teplu obývacího pokoje. Pokles fyzické aktivity v zimních měsících se ale pravděpodobně nepodepsal jen na nás, ale také na našich chlupáčích.

obrázek

Soutěž Zlatá packa - pomůžete a zároveň můžete vyhrát!

11.4.2024 Tereza Rybková
Pro mnoho z nás je pes členem rodiny, kamarádem a věrným společníkem. A právě proto vznikla soutěž Zlatá packa, která hledá psa roku 2024. Neváhejte a zapojte se!

obrázek

Proč psi olizují lidi? Mají to v genech a chutnáte jim

10.4.2024 Ivana Kalmusová
Zajímalo vás někdy, proč vás pes tak často olizuje a proč někteří psi olizují častěji než jiní? Co to znamená? A proč to vlastně psi dělají?

obrázek

Bea je se svými milovanými pořád v jejich srdcích. Fenka, která uměla na "stará kolena" žít.

3.4.2024 Martina Procházková
Žijeme se zvířaty, a to v partnerství a souladu a rádi. Znamená to více práce s úklidem, trochu starostí navíc a taky nějaké náklady, ale bez nich by naše rodina nebyla úplná. Celý život se snažím pokud možno smysluplně pomáhat potřebným a adopce psího seniora byla jedna z nejlepších věcí, která nás potkala.

obrázek

Konejšivé signály

21.3.2024 MVDr. Martina Načeradská
Psi používají tyto signály ke komunikaci ještě před tím, než nějaký konflikt vůbec nastane. Slouží ke komunikaci mezi psy a jejich účelem je vyhnout se konfliktu. Mají tlumit stres, neklid a nervozitu. Psi používají tyto signály také proto, aby uklidnili sami sebe.

obrázek

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

11.3.2024 Mazlíčci v pohybu
Kočky jsou od přírody šelmy, které milují pohyb venku, kde je spousta vjemů a příležitostí k lovu. Jsou ale také oblíbeným domácím mazlíčkem, který může bez problémů žít i v malém bytě. Přinášíme několik tipů, aby kočce žijící uvnitř nic nechybělo.

obrázek

Je pořízení bezsrstého plemene řešením pro alergiky?

27.2.2024 Pavla Gabrhelíková
Alergie je noční můra všech milovníků zvířat. Když vám v mazlení chlupáčů překážejí uslzené oči, kýchání, nebo dokonce dušení, není to nic příjemného. Alergikům svitne naděje, když objeví bezsrsté plemeno psa, kočky nebo morčete.

obrázek

Psí terapeuti pomáhají zmírňovat deprese a úzkosti u dětí i dospělých

19.2.2024 Mazlíčci v pohybu
Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Svému pánovi je na blízku nejen v radostných, ale i v těch těžších chvílích. A dnes už víme, že přítomnost psího chlupáče významně pomáhá v léčbě psychických problémů jako deprese nebo úzkost.

obrázek

S klikrem do zvířecího nitra

12.2.2024 Karen Pryorová
Karen Pryorová, světoznámá průkopnice na poli tréninku zvířat bez použití trestů, vyvinula klikrtrénink jako pozitivní, bezpečnou a účinnou metodu, jak usměrňovat zvířecí chování, čímž naprosto zásadně ovlivnila životy miliónu zvířat i lidí.

obrázek

16 věcí, které by jste měli přestat dělat, pokud chcete být se svým psem šťastnější (by Roger Abrantes)

2.2.2024 Ing. Šárka Pravdová
Zde je 16 věcí, které by jste měli přestat dělat, pokud chcete mít život s vaším psem šťastnější a posílit váš vzájemný vztah. Obtížné? Vůbec ne. prostě musíte chtít to udělat a pak to jednoduše udělat. Můžete začít hned, jakmile dočtete tento článek.

obrázek

Suchý čumák rovná se nemocný pes aneb nejčastější psí mýty

17.1.2024 Barbara Vávrová
Každý z nás během svého života už nějaký ten mýtus spojený se psy slyšel, pojďme si ale říct, jak je to doopravdy.

obrázek

A zase ty petardy!

23.12.2023 Marta Mannelová
Vánoce jsou pro mnohé nejkrásnější období, na které se těší celý rok. S Vánoci však přichází i advent, Silvestr a oslavy nadcházejícího Nového roku. Ne pro každého je ale toto období tím nejúžasnějším.

1-20/594 stránka: 1 ... [ ]