Psí sporty

obrázek

Domácí agility - Tunel

10.4.2017 Kateřina Lerlová
Do tréninků začátečníků mi chodí i agility týmy, které svým psům klikají. Je to neuvěřitelný balzám na duši, nemuset se dohadovat, že není potřeba psa protahovat za vodítko, rozsypat mu tam pamlskovník nebo hodit míček, že ten pes má důvod, proč se mu dovnitř nechce, a že až se osmělí, tak tam nakonec bez problémů vleze sám, nemusí ho nikdo dovnitř cpát.

obrázek

Heroparkur - ideální sport pro posílení sebedůvěry psa

2.4.2017 Pavla Tichá
Máte doma bázlivého psa, nebo hyperpsa? Pro oba se tento relativně nový sport perfektně hodí. Těm bázlivým zvedne sebevědomí a ty s nadmírou energie naučí uklidnit se a soustředit.

obrázek

Obedience: Vysoká škola psí poslušnosti

19.2.2017 Pavla Tichá
Slovo obedience znamená v překladu poslušnost nebo také ovladatelnost. Přesně tomu se na trénincích obedience pejskové učí. Bez vodítka a zábavnou formou. U obedience je důležité pouto psa a jeho psovoda.

obrázek

Syndrom nevbíhání do tunelu

16.1.2017 Kateřina Lerlová
Možná ten obrázek znáte - psovod běží k tunelu, pes míří přímo do díry a najednou dupne na brzdu a z nepochopitelného důvodu se před tunelem zasekne a odmítá vlézt dovnitř.

obrázek

K čemu je nulová varianta?

23.11.2016 Kateřina Lerlová
Kdo někdy četl knížku od Františka Šusty nebo byl na některém semináři, určitě se s výrazem "nulová varianta" setkal. V podstatě se jedná o "default behavior", chování, ke kterému se zvíře uchýlí, když ho jiná varianta nenapadá.

obrázek

Rytmus ve slalomu

10.9.2016 Kateřina Lerlová
Zatímco většina překážek v agility nějakým způsobem napodobuje přirozený pohyb psa v přírodě (skákání, vybíhání a sbíhání překážek i probíhání dírami), slalom je svým opakovaným skákáním tyčkami sem a tam dost výjimečný.

obrázek

Bližší pohled na targety

19.6.2016 Kateřina Lerlová
Je důležité si uvědomit, že target nemusí být jen placka na zemi, na kterou má pes dát tlapu nebo čumák, aby se trefil za zónu, ale v obecném smyslu to je cokoliv, za čím pes poběží. Sám od sebe se takhle bude hrnout třeba za hračkou položenou na zemi nebo za miskou s pamlsky, nebo za fenkou stojící v cíli.

obrázek

Psí sporty - Pozor na zdraví!

17.5.2016 Psí kusy
Agility, coursing, obedience, mushing... Psích sportů je na výběr celá řada a lze je provozovat jen tak pro zábavu, pro radost, ale i vrcholově. Často ale můžeme stát před otázkou, je-li pro daný sport naše plemeno svojí fyzickou stavbou vhodné. Špatně vybraný sport totiž může psa stát to nejcennější, tedy zdraví.

obrázek

Agility - Pár slov o skákání

1.5.2016 Kateřina Lerlová
Už jsem několikrát psala o skákání, ale až doteď jsem se snažila vyhnout přímo učení překážky zvané jednoduchá skoková. Protože mi zas tak jednoduchá nepřijde. Na průměrném dvaceti překážkovém jumpingu najdete v průměru čtrnáct skokovek. Čtrnáct příležitostí, jak se zmýlit v odhadu vzdálenosti, síly odrazu, délky skoku, rychlosti dopadu…

obrázek

Dog Dancing - O povelech a jejich spojování

3.4.2016 Kateřina Lerlová
Při tréninku s clickerem se většinou uvádí tři způsoby přístupu - luring (vedení), shaping (tvarování) a capturing (zachycení). Existuje jich ale samozřejmě mnohem více.

obrázek

Štěňata a agility - závěr

6.3.2016 Kateřina Lerlová
Končí můj miniseriál o štěňatech a vlastně všech psech, kteří by se chtěli připravit na dráhu agiliťáka.

obrázek

Dog Dancing - Na schovávanou

10.2.2016 Kateřina Lerlová
To jsem si takhle vymýšlela sestavu a protože chytře vymýšlím sestavu tak, jak by se mi líbila, a ne podle toho, co s Wayem umíme, na konec se mi hodila dokonalá póza, kterou jsme s Wayem samozřejmě nikdy nedělali, ani jsem nevěděla, jak se učí.

obrázek

Psí spřežení

6.1.2016 Pavla Tichá
Jeden pes vám nestačí a hledáte záminku, která vám doma pomůže obhájit celou smečku? Pak máte dvě možnosti – buď se stát lovcem, nebo musherem – závodníkem se psím spřežením.

obrázek

Štěňata a agility - pomůcky k agility

28.12.2015 Kateřina Lerlová
I když pracujete na agility bez překážek, je ještě jeden mezistupeň, než vytáhnete překážky samotné. A to je cvičení s různými předměty, na kterých pes získá jistotu i na úzkých a vibrujících věcech.

obrázek

Zábava pro samuraje

31.10.2015 Psí kusy
Jsou to psí siláci, a proto mají také své speciální sporty. A milují je. Dělají je pro zábavu, pro radost svojí i svého pána. Tak se na ně pojďme podívat.

obrázek

Aktivity s handicapem

25.10.2015 Psí kusy
Agility, flyball, či tanec se psem... Myslíte, že se "psí" sporty nedají provozovat na vozíčku? Věřte nebo nevěřte, právě tyhle disciplíny se u handicapovaných lidí těší stále větší oblibě.

obrázek

Dog Dancing - Daleké obíhání

11.10.2015 Kateřina Lerlová
Daleké obíhání je jedním z povinných prvků na zkouškách vyššího stupně, ale hlavně je to velmi efektivní ukázka samostatné práce psa a pokrytí taneční plochy.

obrázek

Štěňata a agility - bez překážek

25.9.2015 Kateřina Lerlová
Když si odmyslíte překážky, co vlastně pes na parkuru dělá? Zrychluje, zpomaluje, točí se k psovodovi nebo od něj, předbíhá psovoda, dobíhá ho, běží od něj stranou, točí se okolo psovoda. To všechno podle psovodových povelů.

obrázek

Dog Dancing - Couvání k psovodovi

22.8.2015 Kateřina Lerlová
Kromě klasického couvání od psovoda pes může couvat i vedle nohy psovoda nebo ke psovodovi. Pro couvání u nohy používám pořád povel k noze, ale couvání ke mně jsem učila na zvláštní povel.

obrázek

Štěňata a agility - zdraví

26.7.2015 Kateřina Lerlová
Jedním z nejčastěji probíraných a diskutovaných témat je otázka, jak brzy začít co cvičit.

1-20/46 stránka: 1 [ ]