Psí sporty

obrázek

Agility mini - Zachrašťany II

Kraj: Královehradecký
Pořadatel: Martina Konečná - Agility trainer
Termín akce:7.8.2024
Místo konání:Zachrašťany

obrázek

Extreme Dog Race MILITARY Josefov

Extreme Dog Race MILITARY Josefov
Pořadatel: Extreme Dog Race
Termín akce:18.5.2024
Místo konání:Jaroměř

obrázek

Co je to Quadruped a jak s touto disciplínou začít?

19.4.2023 Mazlíčci v pohybu
Dogfrisbee je skvělý sport pro svou různorodost – patří do něj různé disciplíny, které se od sebe liší náplní i náročností. Díky tomu si tu svou oblíbenou vybere každý. První disciplína, se kterou se mohou závodníci v rámci Dogfrisbee setkat, je Quadruped.

obrázek

Běh se psem: ideální společná sportovní aktivita

18.10.2022 Mazlíčci v pohybu
Běhání. Pro některé životní vášeň, pro jiné zase věčné začátky. Ve dvou se to lépe táhne – to platí, i pokud jste běhu už propadli a nebo se k němu stále rozhoupáváte. Pokud máte doma aktivního psa, vezměte ho na běh s sebou a buďte si vzájemnou sportovní motivací

obrázek

Jak začít se sportovní kynologií, radí Michaela Plecháčková

5.8.2022 Mazlíčci v pohybu/Michaela Plecháčková
Sportovní kynologie je velmi oblíbený a zároveň nejobtížnější psí sport. Hlavně proto, že se na rozdíl od jiných sportů skládá ze tří disciplín: stopa, poslušnost a obrana.

obrázek

Překážkové závody v roce 2022

25.3.2022 Mazlíčci v pohybu
Jaro klepe na dveře a s ním i extrémní psí závody. Na co se můžeme v tomto roce těšit? A o co v tomto psím sportu vlastně jde?

obrázek

Jak mít radost z neúspěchu

20.2.2022 Kateřina Lerlová
Nedávno jsem narazila na blog Daisy Peel s reakcí na něčí povzdech, že se na sociálních sítích sdílí jen úspěchy, a když se člověku nedaří, tak má pak pocit, že je v tom sám. Přitom důvodem, proč si člověk svoje neúspěchy nechává pro sebe, může být to, že se mu pak nedostane podpory.

obrázek

Canicrossové akce v roce 2022

8.2.2022 Mazlíčci v pohybu
Zima, nezima - milovníci běhu jsou svému sportu věrní celoročně, ať už běhají sami nebo spolu s čtyřnohým parťákem. Na první canicrossové události tohoto roku se tak můžete těšit už zanedlouho.

obrázek

Jak se připravit se psem na ski radí Katarina Vigodová (1. díl)

31.1.2022 Mazlíčci v pohybu, Marcel Dučák a Katarina Vigodová
Zima se předvádí v celé své kráse. A milovníci zimních sportů vyráží na hory. A mnohdy je doprovází i jejich čtyřnozí přátelé. Na oblibě získal především skialpinismus.

obrázek

Závody psích spřežení v roce 2022

3.1.2022 Mazlíčci v pohybu
Rok 2022 bude co se týče zimních musherských akcí nabitý! Pokud jste stejnými fandy tohoto sportu jako my, připravte si diáře, ať vám neunikne žádná z nadcházejících akcí. Na co se v novém roce ve světě mushingu můžeme těšit?

obrázek

Šediváčkův long slaví pětadvacítku. Závody proběhnou tradičně na konci ledna

20.12.2021 Mazlíčci v pohybu
Musheři ze všech koutů světa po pětadvacáté poměří síly na až 300 kilometrů dlouhé trati už za několik týdnů, a to tradičně poslední lednový víkend.

obrázek

Dogfrisbee: Super Pro Toss and Fetch – Co je cílem této disciplíny?

3.5.2021 Mazlíčci v pohybu
Sport dogfrisbee je aktivita, při níž pes chytá letící disk. Je to disciplína, v níž mohou majitelé se svými chlupáči soutěžit na libovolné úrovni. Další takovou disciplínou je i Dogfrisbee: Super Pro Toss and Fetch. Jak probíhá a co je jejím cílem?

obrázek

Základy přípravy na výcvik obrany z hlediska fyzioterapie

21.1.2021 Mazlíčci v pohybu
My lidé se o svá těla a o své zdraví staráme. Když nás bolí koleno, jdeme k ortopedovi, pokud nás dlouho bolí záda, pravděpodobně začneme uvažovat o fyzioterapii. Nutnost pravidelných prohlídek stoupá s mírou sportovní zátěže. Podobně je tomu u psů, a zejména pak u těch, kteří se věnují výcviku obrany.

obrázek

Jak natáčet, aby to k něčemu bylo

16.12.2020 Kateřina Lerlová
Natáčení tréninků pro vlastní potřebu i pro instruktáž ostatních je mým koníčkem už mnoho let. Kdo to má stejně, pravděpodobně už narazil na určitá úskalí, která jsou s natáčením videí spojená.

obrázek

Sportovní kynologie: výhody i úskalí královské disciplíny

3.11.2020 Mazlíčci v pohybu
Sportovní kynologie se někdy nazývá také jako královská disciplína. Mezi psovody vyniká především svou obtížností, je v ní totiž vyžadována velká všestrannost. Ta musí být jak ze strany psa, tak i psovoda. Které její aspekty jsou nejobtížnější a v čem spočívá její výhoda?

obrázek

Jak pečovat o smečku tažných psů?

23.8.2020 Mazlíčci v pohybu
Na co musíte být připraveni, pokud se rozhodnete žít s několika tažnými psy najednou a jaká plemena jsou pro to nejvhodnější?

obrázek

Jak začít s dogdancingem

19.7.2020 Mazlíčci v pohybu
Možná někoho z vás tenhle psí sport láká, ale máte mnoho otázek na to, abyste se odhodlali s ním začít. Bude to mého parťáka bavit? Mám k tomu dostatečné pohybové vlohy? Kdy začít, není moc brzy nebo příliš pozdě?

obrázek

Jak naklikat psa

17.7.2020 Kateřina Lerlová
První, co musí každý klikař udělat po pořízení clickeru, je naučit psa, aby reagoval na jeho zvuk pozitivně a očekával po něm odměnu.

obrázek

Co obnáší být figurantem při psí obraně

30.6.2020 Mazlíčci v pohybu
Nechat na sebe dobrovolně pouštět rozzuřeně vypadající psy, kteří mají jediný úkol – zadržet a zpacifikovat vás, jistě není pro každého. Je to ale ve skutečnosti vážně tak hrozivé, jak to může vypadat zvenku pro oko laika?

obrázek

Cross people dog racing

Kraj: Praha
Český dog racing klub zve na trénink: Cross people dog racing. Praha 9 ZKO Hloubětín
Pořadatel:Český dog racing klub
Termín akce:10.6.2020
Místo konání:ZKO Hloubětín

1-20/91 stránka: 1 [ ]