Články

obrázek

Letní dovolená. Vezmete pejska s sebou, nebo ho dočasně svěříte do dobrých rukou?

19.7.2024 Kateřina Kubíčková
Psí parťák je nejšťastnější ve vaší společnosti. V případě cesty do dalekých krajů však může být lepší volbou zanechat ho ve známém prostředí, v péči laskavého opatrovníka. Následující tipy vám pomohou učinit správné rozhodnutí.

obrázek

Jak předejít přehřátí psa v horkých letních dnech

18.7.2024 Šárka Janouchová
V horkých dnech je třeba mít neustále na paměti, že regulace teploty těla u psů probíhá pouze dýcháním a v omezené míře tlapkami. Na rozdíl od nás lidí psi nemají potní žlázy (kromě těch na tlapkách), a proto se nemohou ochladit pocením, jako mi lidé, ale pouze dechem.

obrázek

Ideální plemena pro aktivní pánečky

15.7.2024 Mazlíčci v pohybu
Milujete pohyb a nevydržíte chvíli v klidu? Pak byste si rozhodně neměli pořizovat psa, který s vámi tuto vášeň nebude sdílet. Znáte těchto 6 plemen, která vyžadují opravdu aktivní páníčky, kteří s nimi chtějí trávit společné chvíle?

obrázek

„Dornovka“ pro psa – proč a kdy přijít?

11.7.2024 Zuzana Wildmannová
Co to ta „dornovka“ vlastně je a jak funguje? „Je to jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle.“

obrázek

Hledáte pejska, který má neustále dobrou náladu? Míša čeká možná právě na Vás.

9.7.2024 Dočasky De De z.s.
Jmenuji se Míša jsem veselý rošťák s věčně vysmátým úsměvem od ucha k uchu. Jsem ještě mládě, je mi 1 rok a moje předchozí majitelka nebyla úplně to pravé, takže jsem teď u tety v Dočasky De De a rád bych dal svoje srdce konečně těm pravým milujícím páníčkům!

obrázek

Výběr psa pro canisterapii

5.7.2024 Monika Posekaná
Častými dotazy, které se týkají canisterapie - tedy terapie se psy, jsou dotazy ohledně výběru vhodného plemene. Jaký by měl být a nebo naopak neměl budoucí canisterapeut? Je důležitější výběr plemene nebo spíše konkrétního jedince?

obrázek

Zaplavovaný slovenský útulek - sbírka na výstavbu kotců na novém místě

3.7.2024
Vyhlašujeme sbírku nové kotce pro často zaplavovaný útulek Pomoc psíkom na východnom Slovensku. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140089.

obrázek

Lidské léky nejsou pro zvířata

1.7.2024 Veterinární centrum ATEvet
Snad každý z nás zažil tu situaci: Zvířátko něco bolí a my mu chceme pomoci. Otevřeme domácí lékárničku a najdeme něco proti bolesti. Vždyť když to pomůže nám, tak proč by to nepomohlo našemu mazlíkovi.

obrázek

Žolíkovi zemřela milující panička a její pozůstalí jej dva roky zanedbávali. Dnes čeká Žolík na svou novou rodinu.

28.6.2024 Dočasky De De z.s.
Jmenuji se Žolík a po smrti mé paničky jsem zůstal divným lidem, kteří mě svou lhostejností a nepéčí dostali do zoufalého stavu.

obrázek

Proč může být smrt zvířete horší než ztráta člena rodiny?

26.6.2024 Pavla Gabrhelíková
Taky se vám stává, že na vás někdy přátele, kteří nemají psa nebo kočku, koukají jako na blázna, když považujete psa za regulérního člena rodiny?

obrázek

Jak pečovat o koťátka bez maminky?

24.6.2024 Handipet Rescue
Osiřelých koťat je bohužel každý rok spousta. Ta nejmenší přitom potřebují prakticky neustálou péči – lidí, co se o ně umí postarat, proto není nikdy dost.

obrázek

Ovocná sezóna je tu. O jahody, borůvky, meloun i další ovoce se podělte i se svým chlupáčem

21.6.2024 Lukáš Pololáník
S ovocnou sezónou v plném proudu vám už možná proběhlo hlavou, zda se o misku jahod, třešní či borůvek nebo plátek melounu můžete podělit i se svým psím kamarádem.

obrázek

Kam má přístup asistenční pes? Lidé a jejich psí pomocníci stále čelí mnoha omezením

19.6.2024 Kateřina Kubíčková
Dnes už není nic zvláštního potkat osoby s asistenčním psem například v hromadné dopravě nebo v restauraci. Přesto jsou lidé s handicapem v doprovodu asistenčního psa na veřejných místech často vystaveni nepřátelským reakcím.

obrázek

Bez nových prostor skončíme, zoufá si odchytová služba

17.6.2024 Jan Havelka/Petr Prokeš
Provozovatel Záchranné a odchytové služby pro zvířata se musí do konce roku vystěhovat z nádražní stanice v Dalovicích.

obrázek

Syndrom kognitivní dysfunkce

13.6.2024 MVDr. Hana Žertová
Dnes je vlivem změny způsobu života (méně nebezpečné tvrdé práce, více pohodlí a péče), kvalitní výživy a pokroků ve veterinární medicíně mezi psy mnohem více seniorů, než tomu bývalo dříve. To s sebou nese výskyt nejrůznějších onemocnění...

obrázek

Elišce se po srážce s autem obrátil celý svět. Rodina ji opustila a ona nyní čeká na svou druhou šanci.

10.6.2024 Dočasky De De z.s.
Říkají mi Eliška a nedávno jsem se znova narodila. Ten den jsem šla se svou bývalou paničkou ven, vběhla jsem rovnou pod auto a pak už si nic nepamatuju... Probudila jsem se v nemocnici. Byla jsem polámaná, bolavá a strašně smutná, nikdo se už totiž pro mě nevrátil...

obrázek

Jak ulehčit psovi či kočce příchod do nového domova

7.6.2024 Barbora Morávková
Pořízení nového čtyřnohého kamaráda je velkou událostí pro celou rodinu. Zatímco my lidé se na zvířecí přírůstky nemůžeme dočkat a jsme z jejich příchodu nadšení, zvířata tuto změnu tak lehce nenesou.

obrázek

Život s hluchým psem

4.6.2024 Mazlíčci v pohybu
Máte pocit, že vás váš pes ignoruje a neposlouchá na zavolání? Je možné, že se u něj rozvíjí problémy se sluchem.

obrázek

Věčný pes

31.5.2024 Rodney Habib, Dr. Karen Shawová Beckerová
Spousta psů v současnosti umírá na chronická onemocnění, jako je rakovina, obezita, cukrovka nebo autoimunitní poruchy, jejichž rozvoji bylo možné předejít nebo ho přinejmenším zpomalit.

obrázek

Nechtěná a odložená Becka bude vašim věrným, milujícím a oddaným stínem.

29.5.2024 Dočasky De De z.s.
Moje jméno je Becka a byť jsem se narodila jako Belgická princezna s rodokmenem, můj bývalý majitel mě používal pouze jako stroj na štěňata. Nepoznala jsem lásku, kterou si teď užívám u dočasné tety, neznala jsem hračky ani lenošení v posteli, které si teď tolik vychutnávám!

1-20/1764 stránka: 1 ... [ ]