Články

obrázek

Brix hledá svou novou rodinu tentokrát už napořád!

1.6.2023 Dočasky De De z.s.
Když jsem byl maličké roztomilé žíhané štěňátko, rozplývali se nade mnou všichni človíčkové. Tenkrát se na mě stála fronta, no a teď je mi 7 let, mám 23 kilo a marně hledám ty pravé lidi jen pro mě...

obrázek

Psi – Signály a emoce

30.5.2023 Katja Kraußová a Gabi Maueová
Jak se tváří a pohybuje pes, který je nejistý, vystrašený, zvědavý nebo agresivní? Jak správně interpretovat řeč psího těla v závislosti na prostředí a situaci, ve které se pes nachází?

obrázek

Nejkrásnější přátelství

26.5.2023 PesWeb
Existuje čistší forma přátelství než mezi zvířaty a dětmi?

obrázek

Psi a jejich signály

25.5.2023 MVDr. Hana Žertová
Žádný pes nechce být nucen k agresi a snaží se jí vyhnout. Proto psi používají smířlivou řeč těla, aby agresi předešli. V psím světě slouží tato řeč k uklidnění ostatních. Lze ji přirovnat k lidským zdvořilostním společenským gestům, jako jsou úsměv, pozdrav, omluva, potřesení rukou.

obrázek

Pro a proti kastrace. Jak se (ne)změní chování vašeho kocoura?

19.5.2023 Mazlíčci v pohybu
Dnes už se běžně kastrují kočky nejen městské, ale i ty vesnické. Důvody jsou pochopitelné, zastaralá tradice topení koťat už se naštěstí lidem zprotivila. S čím ale po kastraci zejména u kocourů počítat, nebo spíše s čím nepočítat?

obrázek

Ani se nehni!

17.5.2023 MVDr. Hana Žertová
Někteří psi hlídají zvláštním, trochu záludným způsobem: kohokoli pustí do domu, dokonce ho radostně vítají, ale běda, když se host rozhodne odejít nebo jen vstát od stolu!

obrázek

Slepý Stevie hledá svou novou milující - "vodící" rodinu

15.5.2023 Dočasky De De z.s.
Před dvěma lety mě odchytili daleko v Jeseníkách, nikdo mě nehledal a nikomu jsem nechyběl. Zavřeli mě do záchytných kotců, kde jsem 2 roky čekal na zázrak, na novou šanci a nový skvělý domov, po kterém stále tolik toužím...

obrázek

Narušené mateřské chování

11.5.2023 MVDr. Hana Žertová
Ne všechny feny jsou dobrými matkami, jiné naopak s nadšením přitulí i mláďata jiných druhů. Co bývá příčinou poruch mateřského chování?

obrázek

Parková univerzita

9.5.2023 Vladimíra Tichá
„To, že má pes blechy, dokazuje, že je zdravý. Jestli ho máte rádi, tak ho těch blech nebudete zbavovat,“ říká „moudrá“ paní v parku a majiteli psa začátečníkovi.

obrázek

Se psem od Štramberku po Starý Jičín

5.5.2023 Tereza Kubinová
Oblast Moravy nabízí mnoho různých atraktivních míst a krásných procházek pro vás i vaše chlupáče. Kouknout můžete na spoustu historických památek za doprovodu své psí smečky.

obrázek

Dělá na vás „psí oči“? Raději mu je zkontrolujte

30.4.2023 Rada veterináře
I přesto, že se na ně váš čtyřnohý parťák spoléhá o něco méně než na svůj čumáček, je důležité péči o jeho oči nepodceňovat.

obrázek

Sbírka na Isabell s nádory na krku a zádech

28.4.2023
Vyhlašujeme sbírku na Isabell s nádory na krku a zádech. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140078.

obrázek

Klik a klid

26.4.2023 Emma Parsonsová
Když mají naši psi problémy s chováním, znamená to nepříjemná omezení pro náš i jejich život a Emma Parsonsová nabízí revoluční řešení pro všechny, kteří se s podobnými potížemi potýkají.

obrázek

„Bojím se, že bude agresivní.“ S čím počítat při adopci psa z útulku?

25.4.2023 Gabriela Zvonková
Kolem „útulkáčů“ panuje stále hodně mýtů, které jim zavírají dveře do nových domovů. Lidé se nejčastěji bojí toho, že neznají minulost psa a tak neví, co od něj mohou čekat.

obrázek

Lafy - veselý smíšek a netypicky hodný russel

21.4.2023 Útulek Tábor
Představuje se Vám Gilbert du Motier, markýz de La Fayette. Když nemáme čas na tituly, říkáme mu prostě Lafy. Je to francouzský osvícenský šlechtic, voják, generál a psí hrdina. Jako přesvědčený demokrat bojuje za nezávislost a svobodu.

obrázek

Co je to Quadruped a jak s touto disciplínou začít?

19.4.2023 Mazlíčci v pohybu
Dogfrisbee je skvělý sport pro svou různorodost – patří do něj různé disciplíny, které se od sebe liší náplní i náročností. Díky tomu si tu svou oblíbenou vybere každý. První disciplína, se kterou se mohou závodníci v rámci Dogfrisbee setkat, je Quadruped.

obrázek

Felinoterapie – když kočky léčí

14.4.2023 Mazlíčci v pohybu
Stejně jako psi, i kočky mohou mít léčebné účinky na pacienty. Takovému způsobu léčby se říká felinoterapie a vhodná je jak pro chronicky nemocné pacienty, kteří potřebují pomoci například se zvládáním nemoci, tak pro ty, kteří trpí dlouhodobým stresem. Kočky dokážou přinést radost nebo ulevit od trápení.

obrázek

Pyometra: hnisavý zánět dělohy u fen. Poznejte ji včas

9.4.2023 MVDr. Zuzana Bernatíková
Pyometra je velmi závažné onemocnění dělohy především u fen starších 7 let a těch, které nikdy nerodily, neznamená to však, že by kvůli tomu měly mít štěňata.

obrázek

Tlouštíků přibývá: Jsou to nešťastná zvířata, říká veterinář o obézních mazlíčcích

7.4.2023 Gabriela Zvonková
Stejně jako u lidí i u psů a koček vzniká obezita postupně a nenápadně. Na vině však nejsou velké porce granulí, ale celodenní přilepšování pamlsky nebo lidským jídlem. Jenže zatímco majitel chce svého mazlíčka tímto způsobem potěšit, zadělává mu na zdravotní problémy.

obrázek

Štěně

4.4.2023 Turid Rugaas a Stephanie Rousseau
První kniha o výchově štěněte napsaná z pohledu psa. Najdete v ní vše o tom, jak se připravit na příchod štěněte do domácnosti, jak ho krmit, jaké hračky mu pořídit a jak o něj pečovat.

1-20/1694 stránka: 1 ... [ ]