Péče o zdraví psa

obrázek

První pomoc při otravě sinicemi

7.9.2017 Pavla Tichá
Ať jsme v prevenci sebedůkladnější, může nastat situace, kdy se pes nebo kočka k pro ně jedovaté věci dostane, ať už naší nepozorností, nebo cizím zaviněním. Proto není od věci se na možnost otravy připravit a vědět nejen, co v takové situaci dělat, ale jak ji vůbec rozpoznat.

obrázek

Sametka podzimní

1.9.2017 Veterinární centrum ATEVET
Sametka podzimní (Neotrombicula autumnalis), nesprávně označovaná jako sviluška dokáže nepříjemně potrápit leckterého živočicha, včetně člověka.

obrázek

Před čím se mít na pozoru v létě se psem?

11.8.2017 Mili Kapounová
Každé roční období nám přináší různé možnosti pro to, jak strávíme společný čas se svými blízkými. Je to období teplých chvil u vody, slunných procházek, příjemných večerů při venkovním posezení s přáteli, ale je to také období často vyhřátého auta a rozpáleného povrchu od slunce. Jak trávíte léto vy se svým psem?

obrázek

Umíte správně vytáhnout klíště?

5.8.2017 Pavla Tichá
Na tom, jestli správně vytáhnete klíště z psího nebo kočičího kožichu, může záviset, jestli se zvíře nakazí lymskou boreliózou nebo jiným zákeřným onemocněním přenášeným klíšťaty. Máte na to tu správnou techniku a pomůcky?

obrázek

První hárání

7.7.2017 Pavla Tichá
Pokud máte doma štěněcí slečnu, mohlo by vás první hárání zaskočit, není tedy od věci se na to dopředu trochu připravit.

obrázek

Alternativní či méně známé manuální techniky - Akupunktura

23.6.2017 Pavel Toman
Jednou z nejstarších „celostních“ technik je akupunktura. Tato technika se s úspěchem používá samostatně, či se dá výborně kombinovat s jinými medicínskými a rehabilitačními metodami.

obrázek

Když bolí záda

7.6.2017 Tereza Paušová, Aleš Tomek
Houser nebo ischias jsou slova, která nejčastěji slyšíme od svých příbuzných a známých, většinou starších ročníků, kteří mají problémy se zády. Jenže lidé nejsou jediní, koho tahle důležitá část těla umí pěkně potrápit.

obrázek

Hra formou přetahováním se o hračku může být pro psa velmi nebezpečná

10.5.2017 Šárka Janouchová
Tahání se o hračku - pro většinu psů je to od štěněcího věku instinktivní chování. Je to simulace potřeby odtrhnout maso od kosti, stejně jako instinkt zabít a třepat kořistí. Je to způsob, jakým se u našich domestikovaných psů projevuje přirozený charakter divokého psa – nutnost přežití.

obrázek

Veterinární onkolog

6.4.2017 Veterinární klinika Nisa
Jestliže váš pejsek onemocní nádorovitým bujením, pro zajištění nejvhodnější a nejkvalitnější léčby, se obrátíme na veterinárního onkologa, který nám pomůže vypracovat léčebný plán a léčebné postupy.

obrázek

Perverzní chutě

31.3.2017 MVDr. Hana Žertová
Než si necháte od vašeho pejska olízat celý obličej, vybavte si, co všechno dnes na procházce očichával. Mnohé z toho určitě také ochutnal. Vždyť chuť patří mezi základní smysly, kterými pes poznává okolní svět, ať se nám to líbí, nebo ne.

obrázek

Přírodní rozmarýnový repelent pro psy

23.3.2017 PesWeb
S nadcházejícím jarem nastává období, kdy se zamýšlíme nad ochranou našich psích kamarádů proti nezvaným návštěvníkům v kožichu – klíšťatům. Prevenci bychom rozhodně neměli zanedbávat, protože klíšťata přenáší několik nebezpečných nemocí a ohrožují nejen naše mazlíčky, ale i nás.

obrázek

Péče o sportující psy

7.3.2017 Bc. Kateřina Plačková, CCRP
Využíváte-li svého psa ve sportu, měli byste ho vnímat jako vrcholového sportovce a také mu dopřát odbornou péči o jeho pohybový aparát.

obrázek

Anaplazmóza

17.2.2017 Veterinární centrum ATEvet
Anaplasmóza je onemocnění, které na psa může přenést klíště a při kterém dochází k poškození a zničení bílých krvinek. Onemocnění je charakteristické opakovanými stavy, které se objevují každé 2 - 3 týdny, kdy zvíře trpí horečkou a má celkově špatný zdravotní stav.

obrázek

Psincový kašel

7.2.2017 Kateřina Novosádová
Psincový kašel, psincák, kotcový kašel....odborně: infekční laryngotracheitida psů ILT. Jedná se o virové onemocnění, které oslabí obranyschopnost horních cest dýchacích - hrtanu a průdušnice.

obrázek

Kila navíc způsobují napětí a přetížení všech částí těla psa!

3.2.2017 Šárka Janouchová
Přílišné množství potravy a nedostatek pohybu - nejčastější příčina nadváhy psů, se kterou se bohužel setkáváme čím dál častěji. Že nadbytečné kilogramy nesvědčí ani lidem, natož jejich čtyřnohým kamarádům je známý fakt. Jaké efekty má tedy nadváha s ohledem na mobilitu psa a jak může ovlivnit účinek případné myoterapeutické, či fyzioterapeutické péče?

obrázek

Jak psi cítí bolest

14.1.2017 Pavla Tichá
Psi instinktivně svou bolest skrývají. I proto panovalo ve vědeckých kruzích dlouhou dobu přesvědčení, že stejně jako ostatní zvířata bolest necítí. Jak tomu je ale ve skutečnosti a jak se posunul vědecký a potažmo i etický pohled na bolest zvířat?

obrázek

Od nechutenství k přejídání

2.1.2017 MVDr. Hana Žertová
Potravní reflex je z vrozených reflexů nejdůležitější a nejsilnější – zajišťuje jedinci přežití. Přesto se občas setkáme se psy, kteří potravu odmítají. Na druhou stranu jsou i takoví, kteří by jedli neustále. Co bývá příčinou narušeného potravního chování?

obrázek

Čtyřnozí cukrovkáři

17.12.2016 Markéta Baráková
Pravděpodobně mezi svými přáteli máte i někoho s cukrovkou. Víte ale, že tímto onemocněním trpí poměrně často i psi a kočky?

obrázek

Přetržení křížových vazů

3.12.2016 Veterinární klinika Nisa
Co jsou křížové vazy? V každém kolenním kloubu jsou 2 křížové vazy, které spojují holenní a stehenní kost a udržují koleno tzv. „pohromadě". Jak se mohou vazy poškodit?

obrázek

Co mám dělat? Můj pes si olizuje, či okusuje tlapky, ale alergie to není

8.11.2016 Šárka Janouchová
Ve své praxi se často setkávám se psy, kteří si olizují či okusují tlapky, případně jinou část svého těla. Jejich majitelé se často, pomocí nejrůznějších vyšetření, pokoušeli zjistit příčinu, bohužel však s nulovým výsledkem. Důvodem je i skutečnost, že interpretace symptomů, kdy nelze určit jasnou příčinu problému (např. akutní zánět, alergie, roztoči atd.) se nejčastěji odvozuje od chování psa. To se však může významně lišit a vést tak šetření různými směry.

1-20/91 stránka: 1 [ ]