Péče o zdraví psa

obrázek

Zácpa u psa nebo kočky - jak vzniká a co na ni platí?

11.12.2021 MVDr. Petra Orlovská
Zácpa může být pro vašeho psího, či kočičího mazlíčka velmi nebezpečná. Vždy záleží na její příčině i fázi. Veterinární zásah je často nezbytný.

obrázek

Dělá na vás „psí oči“? Raději mu je zkontrolujte

26.11.2021 Rada veterináře
I přesto, že se na ně váš čtyřnohý parťák spoléhá o něco méně než na svůj čumáček, je důležité péči o jeho oči nepodceňovat.

obrázek

Vyžeňte blechy a klíšťata z kožichu psa i kočky nadobro

11.11.2021 MVDr. Petra Orlovská
Na trhu existuje mnoho přípravků proti vnějším parazitům. Jsou to obojky, pipety, tablety nebo ultrazvukové přívěsky. Každému chovateli vyhovuje něco jiného, je však důležité myslet i na mazlíčka, ne všechny prostředky a přípravky jsou vhodné pro psa i kočku.

obrázek

Péče o psa v chladném počasí – oblékat a nebo neoblékat?

29.10.2021 Zuzana Wildmannová
Je tu podzim a nastává každoroční módní přehlídka psích oblečků, která trvá do jara. Někdy je oblékání psů nutností, někdy zlepšení komfortu sportujícího psa a ochrany jeho svalstva před a po zátěži. Nejčastěji jsou k vidění psi oblečení špatně a zbytečně.

obrázek

Péče o zuby u psů a koček: Zanedbání prevence může ohrozit život zvířete

25.10.2021 Gabriela Zvonková
Když člověka rozbolí zuby, jde k zubaři. Co mají ale dělat domácí mazlíčci, kteří naší řečí nemluví?

obrázek

Prevence na veterině: očkování a odčervení

22.10.2021 MVDr. Petra Orlovská
Pravidelné zdravotní prohlídky jsou důležitou součástí péče o zdraví vašeho mazlíčka. Zvířata nám bohužel nedokáží říct, že je něco trápí, nemoc se proto může projevit až v pozdějším stadiu.

obrázek

Tlouštíků přibývá: Jsou to nešťastná zvířata, říká veterinář o obézních mazlíčcích

11.10.2021 Gabriela Zvonková
Stejně jako u lidí i u psů a koček vzniká obezita postupně a nenápadně. Na vině však nejsou velké porce granulí, ale celodenní přilepšování pamlsky nebo lidským jídlem. Jenže zatímco majitel chce svého mazlíčka tímto způsobem potěšit, zadělává mu na zdravotní problémy.

obrázek

První pomoc při dušení psa

20.9.2021 Zuzana Wildmannová
Když jsem před několika lety měla v hlavě nápad na semináře první pomoci pro psy, poslední impuls k tomu, abych nápad zrealizovala byl právě můj dusící se pes. Kdybych nevěděla, jaká je první pomoc při dušení psa a včas nezasáhla, tak Agi už je několik let po smrti.

obrázek

„Dornovka“ pro psa – proč a kdy přijít?

3.9.2021 Zuzana Wildmannová
Co to ta „dornovka“ vlastně je a jak funguje? „Je to jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle.“

obrázek

Pokojové rostliny nebezpečné pro domácí mazlíčky: tulipán, lilie nebo marihuana

30.8.2021 Rada veterináře
Dekorativní rostliny ať už v pokoji, nebo venku, má rád téměř každý. Ne všichni se ale umí jen kochat jejich vzhledem, pro chlupaté členy vaší rodiny může být jejich pozření i fatální.

obrázek

Blokády krční páteře a atlantooccipitálního kloubu

26.8.2021 Zuzana Wildmannová
Mechanická blokáda krční páteře a atlantooccipitálního kloubu způsobuje velice nepříjemné neurologické projevy jak u lidí, tak u zvířat. Bohužel, řada veterinářů i humánních lékařů stále nepřikládá těmto blokádám velký význam.

obrázek

Péče o psí oči

23.8.2021 Vladimíra Tichá
Pro péči o oči psa je velmi podstatné prostředí, v kterém žije. Jinak působí prašné ovzduší města a jinak čistý horský vzduch.

obrázek

Jak pečovat o mokrou srst

16.8.2021 Mazlíčci v pohybu, Klára Miketová
Léto je obdobím radostí. Teplé počasí vybízí k výletům a vodním radovánkám. Ty však pro naše psy nemusí být tak skvělé, jak se na první pohled může zdát. Mokrá srst totiž kolikrát může nadělat víc škody než užitku.

obrázek

Fena si myslí, že je březí. Co s tím?

8.8.2021 Mazlíčci v pohybu, MVDr. Lenka Boudová
Pseudogravidita, falešná gravidita, falešná březost či faleška. Vše označuje jedno a to samé – stav, kdy se tělo fenky připravuje na porod, ačkoli březí není. Falešná březost se objevuje po hárání a může trvat až několik měsíců. Co ji způsobuje, jak ji poznat a co s ní?

obrázek

Tonutí psa

4.8.2021 Zuzana Wildmannová
Překvapivě i pes se může utopit. Vzhledem k tomu, že pes nepřemýšlí v dlouhodobém horizontu jako člověk, tak se může stát, že psovi uprostřed vodní nádrže jednoduše dojdou síly. Další způsob, jak si utopit psa je nechat ho pohybovat se ve vodě v místě vodních jezů a nebo na tekoucí vodě se zvýšeným průtokem vody.

obrázek

Když se narodí mrtvá štěňata

2.8.2021 Vladimíra Tichá
V životě chovatele jsou věci radostné, ale i nadmíru smutné. Do druhé kategorie patří případy, kdy se fence narodí mrtvé štěně nebo mrtvá štěňata a chovatel místo radosti z krásného vrhu hledá odpověď na otázku: „Kde se stala chyba?“

obrázek

Dovolená se psem - pes u moře

16.7.2021 MVDr. Hana Prausová
Léto je v plném proudu a mnozí z nás se chystají se psem k moři. Nabývá na aktuálnosti otázka: „Co tam můj pes může chytit a jak ho před tím ochránit?“

obrázek

Proč stříhat psovi drápy

14.7.2021 Zuzana Wildmannová
Drápy psa jsou mnoha majiteli opomíjená část těla, přestože většina majitelek úzkostlivě dbá o stav svých „drápků“, na svého psa většinou v tomto směru zapomíná a nebo péči vede do bizarního extrému. Věděli jste, že existuje speciální lak na psí drápy?

obrázek

Jak vyhodnotit stav psa v akutním stavu

2.7.2021 Zuzana Wildmannová
Úraz, nehoda a nebo jiný akutní stav psa znamená pro majitele velký stres. Někteří majitelé jednají racionálně a psovi dokážou pomoci, ale většina upadne v hysterii a paniku a není schopna vymyslet, CO dělat, s čím začít, na co se zaměřit a minuty utíkají.

obrázek

Stříhat, nebo nestříhat? Klasická otázka, která v létě trápí většinu majitelů psů

28.6.2021 Barbara Vávrová
"Mému psovi je v létě teplo, musím ho ostříhat,“ tak přemýšlí většina majitelů psů. Často je ale opak pravdou. Pokud ho ostříháme, zbavíme ho jeho vlastní termoregulace.

1-20/221 stránka: 1 ... [ ]