Péče o zdraví psa

obrázek

Myoterapie

7.11.2022 Šárka Janouchová
Myoterapie je v české kotlině téměř neznámou terapií a pro většinu lidí je to nový pojem. Co to tedy vlastně je a čím může být našim zvířatům a především psům prospěšná?

obrázek

Jak poznat a zvládnout bolest u psů

20.10.2022 Šárka Janouchová
Neznám nikoho, kdo by ji měl rád, a přesto je běžnou součástí našich životů. Bolest! Často tiše plíživá a začínající jen pozvolným a občasným píchnutím v boku či někde jinde na těle.

obrázek

Psincový kašel

17.10.2022 Kateřina Novosádová
Psincový kašel, psincák, kotcový kašel....odborně: infekční laryngotracheitida psů ILT. Jedná se o virové onemocnění, které oslabí obranyschopnost horních cest dýchacích - hrtanu a průdušnice.

obrázek

Péče o psa v chladném počasí – oblékat a nebo neoblékat?

30.9.2022 Zuzana Wildmannová
Nastává chladné období a řada majitelů váhá nad tím, zda svého psa do zimního období vybavit oblečkem a nebo ho neoblékat. Nezapomínejte, že pes má, narozdíl od nás lidí srst, která je chrání před chladem i teplem díky své termoregulační funkci.

obrázek

Na sklonku léta můžete v zahradách narazit na Sametku podzimní

25.8.2022 Zuzana Wildmannová
Konec léta a září je doba, kdy se u psa (i člověka) může vyskytnout trombikuloza. Parazit i název vypadá sice hrozivě, ale ve skutečnosti se jedná spíše o nepříjemnou než závažnou parazitozu.

obrázek

Na domácí mazlíčky číhá za hranicemi nebezpečí

18.8.2022 Mgr. Dominika Cardová
Na zahraniční dovolenou s sebou stále více Čechů bere i čtyřnohé mazlíčky. Kromě psů a koček si ale zpět do Česka často přiváží i nezvané hosty v podobě parazitů. Ti mohou zvířata, a dokonce i jejich majitele, smrtelně ohrozit.

obrázek

Proč nepoužívat chladící vesty pro psy

15.8.2022 Zuzana Wildmannová
Chladící vesta pro psa má svoje stoupence, kteří vestu pro psa používají a pak má svoje odpůrce. Pes je závislý na rozhodnutí člověka, že teď se bude chladit. To, že pes chladící pomůcky často ani používat nechce dokladuje fakt, že většina psů nevyhledává ani ležení na chladících podložkách.

obrázek

Jak pečovat o starého psa: změňte mu pohybový režim, stravu a víc si s ním hrajte

12.8.2022 MVDr. Zuzana Richterová
Jednou to přijde. Z vašeho pejska se stane pes senior, který bude mít specifické potřeby a nároky. Vzpomínáte si, když byl ještě štěňátko? Potřeby se mění v každém věku a je potřeba na to brát ohled. Na co se tedy máte připravit?

obrázek

Alergie u psa: pomůže kozí kolostrum, jablečný ocet nebo kopřiva

20.6.2022 Lucie Malecká
Určit „viníka“ je často běh na dlouhou trať a náročná detektivní práce. Kromě jídla běžně bývá spouštěčem alergie okolní prostředí, ve kterém se pes pohybuje.

obrázek

První pomoc: uštknutí hadem

10.5.2022 MVDr. Petra Orlovská
V našich podmínkách se setkáváme pouze s jedním druhem jedovatého hada, a tím je zmije obecná. Nejčastěji jí můžeme spatřit v období dubna až října. Zmije je velmi plachá a na zvíře zaútočí pouze v sebeobraně nebo pokud je vylekána.

obrázek

11 potravin pro přírodní odčervení psa

29.3.2022 Lucie Malecká
Znáte běžně dostupné potraviny, které kromě množství zdravotních přínosů fungují jako přírodní odčervení psa? Dost možná máte některé doma.

obrázek

Epilepsie psů a koček: jak ji poznat a jak ji řešit

21.3.2022 MVDr. Petra Orlovská
Pod pojem epilepsie můžeme zahrnout velké množství různorodých onemocnění, jejichž společným projevem jsou křečové stavy.

obrázek

Obezita u domácích mazlíčků je narůstající problém, varuje nutriční specialista

16.3.2022 Mazlíčci v pohybu/Ing. Martin Kváš
Obezita není civilizačním problémem pouze lidí, ale také domácích mazlíčků. Jedná se o stav, kdy organismus přijímá více energie, než ji vydá. Co je hlavní příčinou, a jak obezitu u domácích mazlíčků případně řešit? Odpovědi přinášíme v následujícím článku.

obrázek

Oblečky, teplé boudičky, mazání na tlapky aneb Jak na zimní péči o psa či kočku

2.2.2022 Ivana Kalmusová
Zima bývá náročná nejen pro lidi, ale i pro naše čtyřnohé miláčky. Ve vlhku a mrazu hrozí psům i venkovním kočkám nachlazení nebo podchlazení, prosolené chodníky jim zase mohou rozleptat tlapky. Jak chladné období domácím mazlíčkům co nejvíce zpříjemnit a zajistit, aby jej přečkali ve zdraví a pohodě?

obrázek

Zácpa u psa nebo kočky - jak vzniká a co na ni platí?

11.12.2021 MVDr. Petra Orlovská
Zácpa může být pro vašeho psího, či kočičího mazlíčka velmi nebezpečná. Vždy záleží na její příčině i fázi. Veterinární zásah je často nezbytný.

obrázek

Dělá na vás „psí oči“? Raději mu je zkontrolujte

26.11.2021 Rada veterináře
I přesto, že se na ně váš čtyřnohý parťák spoléhá o něco méně než na svůj čumáček, je důležité péči o jeho oči nepodceňovat.

obrázek

Vyžeňte blechy a klíšťata z kožichu psa i kočky nadobro

11.11.2021 MVDr. Petra Orlovská
Na trhu existuje mnoho přípravků proti vnějším parazitům. Jsou to obojky, pipety, tablety nebo ultrazvukové přívěsky. Každému chovateli vyhovuje něco jiného, je však důležité myslet i na mazlíčka, ne všechny prostředky a přípravky jsou vhodné pro psa i kočku.

obrázek

Péče o psa v chladném počasí – oblékat a nebo neoblékat?

29.10.2021 Zuzana Wildmannová
Je tu podzim a nastává každoroční módní přehlídka psích oblečků, která trvá do jara. Někdy je oblékání psů nutností, někdy zlepšení komfortu sportujícího psa a ochrany jeho svalstva před a po zátěži. Nejčastěji jsou k vidění psi oblečení špatně a zbytečně.

obrázek

Péče o zuby u psů a koček: Zanedbání prevence může ohrozit život zvířete

25.10.2021 Gabriela Zvonková
Když člověka rozbolí zuby, jde k zubaři. Co mají ale dělat domácí mazlíčci, kteří naší řečí nemluví?

obrázek

Prevence na veterině: očkování a odčervení

22.10.2021 MVDr. Petra Orlovská
Pravidelné zdravotní prohlídky jsou důležitou součástí péče o zdraví vašeho mazlíčka. Zvířata nám bohužel nedokáží říct, že je něco trápí, nemoc se proto může projevit až v pozdějším stadiu.

1-20/229 stránka: 1 ... [ ]