Pomoc kočkám

obrázek

Množírny zvířat v Česku: Pořízení mazlíčka rychle, levně a bez otázek podporuje koloběh utrpení

24.7.2023 Gabriela Zvonková
Na počátku všeho je touha po zvířeti. Rychle, levně a bez starostí. Na konci jsou zvířata sloužící jako výrobna mláďat, na kterých majitelé bohatnou.

obrázek

Když pomoc zvířatům je doslova Srdeční záležitostí

1.12.2022 PesWeb/Psí a kočičí záležitosti z.s.
My Češi jsme nějak upustili onu uzdu hranic v počtu zvířat a máme jich tu prostě moc. Zatímco dříve patřil pes víceméně na dvoreček, dnes jsou psí obyvatelé ve spoustě bytů.

obrázek

Přechodná péče o domácí mazlíčky: co to obnáší a na co všechno se připravit

4.10.2022 Mazlíčci v pohybu
Věděli jste, že se v České republice můžete stát zvířecím pěstounem? Přechodný domov poskytne zvířatům zázemí a péči, na kterou útulky nemají kapacitu.

obrázek

Mobilní aplikace Zvíře+ pomáhá řešit obtížné situace spojené se zvířaty

3.8.2022 Soňa Karaivanova
Mobilní aplikace Zvíře+ pomáhá řešit obtížné situace spojené se zvířaty již druhým rokem. Ať už se jedná o pokousaného psa, sraženou srnu či uvíznutého koně, aplikace uživatelům poradí, jak v těchto případech správně postupovat.

obrázek

Sbírka na kočky z nevhodných podmínek

19.4.2022
Vyhlašujeme sbírku na péči a kastraci 23 koček odebraných z nevhodných podmínek. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140067.

obrázek

Sbírka na útulky ve válkou zasažené Ukrajině

24.2.2022
Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 77777 - útulek Friend; variabilní symbol 333 - ostatní útulky Ukrajiny.

obrázek

Adoptovaná psí seniorka se rozhodla po vzoru své páničky dělat kočičí dočaskářku

22.2.2022 Barbara Vávrová
I když každý známe Povídání o pejskovi a kočičce, tak víme, že v reálném životě se jedná spíš o ojedinělé případy přátelství. Jedním z těch výjimek je fenka Cheeky, jejíž majitelka dělá dočasnou péči pro kočky, a tak je na přítomnost chlupatých svéhlavých koček zvyklá.

obrázek

Zákaz krmení toulavých koček? Obecní vyhlášky jsou často v rozporu se zákonem

14.1.2022 Gabriela Zvonková
Měst a obcí, které se staví k problematice toulavých koček čelem, každým rokem přibývá. Stále se ale na mapě najdou místa, kde se snaží odpovědnosti zbavit – například vydáváním vyhlášek, které jsou však v rozporu se zákonem.

obrázek

Mapa „krmičů” toulavých koček. Co v ní najdete a jak se k nim můžete přidat?

1.1.2022 Pavla Gabrhelíková
Kastrační program Feliti se snaží zastavit nekontrolovatelné množení koček v obcích. Jak? už podle jejich názvu je jasné, že jde především o kastrace. Ale co s těmi kočkami, která se už narodily a nemají domov?

obrázek

Budoucí maminka zachránila toulavou kočku a ukázalo se, že jsou obě těhotné

29.11.2021 Creativelife
Lauren Maners je aktivistka pomáhající zvířatům. Nedávno byla požehnána nejen příležitostí vytvořit nový život, ale také pomoci zvířeti v nouzi, které náhodou stvořilo život ve stejnou dobu.

obrázek

Příběh trojnožky Milušky

1.11.2021 Srdeční záležitosti
Miluška je určitě jedna z kočiček, která byla darovaná do "dobrých" rukou. Když skončily prázdniny byla ponechána na pospas svému osudu. Různě se potloukala po vesnici, kde dostávala najíst. Vědělo se o ní, že je bezprizorní a možná i kdo ji tam zanechal.

obrázek

Super zoo pomáhá zvířátkům v nouzi

19.4.2021 Super zoo
Obchod s chovatelskými potřebami Super ZOO pomáhá již 4.rokem opuštěným zvířatům. Zapojit se můžete i Vy.

obrázek

Z nevhodných podmínek v bytě v Horních Počernicích bylo odebráno přes 40 koček

22.2.2021 Petr Vorlíček
Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) ve spolupráci s Policií ČR, městskou policií a zástupci městské částí v závěru minulého týdne provedli na základě obdrženého podnětu kontrolu chovu koček v bytě v Praze – Horních Počernicích. Zde se nacházelo v nevhodných podmínkách a špatném zdravotním stavu více než 40 koček.

obrázek

Útulkový PesWeb - kočky se dočkaly ;-)

17.4.2019 NF Psí Naděje / PesWeb
PesWeb zahájil již 5. rok své služby pro útulky a k nabídce psů k adopci přidal novou sekci, a to kočky k adopci.

obrázek

Sbírka na kočky se zubními problémy - azyl Gaia

25.2.2019
Vyhlašujeme sbírku na 6 koček v Azylu Gaia, které mají kvůli zubním potížím problémy s příjmem potravy. Pro tuto sbírku je určen náš transparentní účet 2800485041/2010 a variabilní symbol 140047.