Příběh trojnožky Milušky

Publikováno: 1.11.2021
Autor: Srdeční záležitosti
Foto: Archiv Srdeční záležitosti

Miluška je určitě jedna z kočiček, která byla darovaná do "dobrých" rukou. Když skončily prázdniny byla ponechána na pospas svému osudu. Různě se potloukala po vesnici, kde dostávala najíst. Vědělo se o ní, že je bezprizorní a možná i kdo ji tam zanechal.

Bohužel se Milušce stal úraz u koní, kdy jí poté byla amputována zadní tlapka nad kotníkem. Vědělo se, že je zraněná, že jí úraz hnisá, ale přeci je to kočka, která ničí není a dokáže si poradit...

Čas plynul dál a Miluška v jedné boudě porodila 4 koťátka. Jedno koťátko ale zemřelo ihned po porodu. Začala se hledat pomoc, a tak se Miluška spolu s koťátky dostala k "Srdcovkám", krásná kočička a její 3 ratolesti. Všechna koťata měla špatné nožičky tzv. plavecký syndrom. Jedno mělo i deformovaný hrudníček. Bohužel koťátka i přes veškerou veterinární péči - nasazení antibiotik a vitaminovou podporu, nezvládla boj s parazity. Pro Milušku byl toto další velký zásah do její křehké kočičí dušičky.

Během krátké doby Miluška onemocněla kalicivirózou, která u ní měla velmi těžký průběh, jazyk ji znekrotizoval, užívala antibiotika a měla infuzní terapii. I přes toto vše byla milou a vzornou pacientkou.

Miluška je neuvěřitelně milá, mazlivá, pohodová kočička, ideální antistresový parťák na zimní i letní dny. Zaslouží si jen to nejlepší do nového začátku. Hledá domov jen v bytových podmínkách, venku si už užila zlého dost. Nový domov může Miluška sdílet s jinou kočičkou nebo i sama a být milovaným jedináčkem. 

Milušce jsou cca 3 roky, je několikrát odčervena, očkovaná, testy FELV a FIV negativní. Nachází se v dočasné péči u Dobříše, do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního příspěveku. Více infa na tel: 604105492

Psí a kočičí záležitosti z.s. - Srdeční záležitosti (srdcovky.eu)

Miluška má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Super zoo pomáhá zvířátkům v nouzi

Z nevhodných podmínek v bytě v Horních Počernicích bylo odebráno přes 40 koček

Množírny zvířat v Česku: Pořízení mazlíčka rychle, levně a bez otázek podporuje koloběh utrpení

Útulkový PesWeb - kočky se dočkaly ;-)

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...