Naděje - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Bohumín - Vrbice
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 17.03.2024
Akt. umístění: Útulek Bohumín

Podrobný popis

Aktualita 30. 4. 2024

Fenka Naděje bojuje statečně o svou šanci na život

Po neúspěšné rehabilitaci na klinice Rochvet, kde Naděje údajně po počátečním zlepšení ztrácela zájem a chuť do života, byla doporučena její euthanasie. Naděje údajně nechtěla jíst, nespolupracovala, jen ležela na jednom boku, kde se jí vytvořil dekubitus (otevřená proleženina) v oblasti kyčelního kloubu.

Po převezení na kliniku AB vet v Bohumíně, kde jsme domluvili celkovou kontrolu jejího zdravotního stavu, bylo doporučení kliniky Rochvet ještě před vyšetřením potvrzeno, tedy byla doporučena euthanasie. Naděje údajně boj o život vzdala, není šance, aby znovu chodila z důvodu kompletního přerušení míchy, její svěrače nefungují a fungovat nebudou, je ve špatném psychickém stavu, stresována zvířaty, která se na klinice nachází a není šance zajistit jí spokojený život. Důležitou informací bylo to, že dle vyjádření kliniky nemá fenka bolesti.

Po konzultaci s Andreou ze spolku Německý ovčák v nouzi, z.s. jsme přesto nechali provést vyšetření, aby byla vyloučena zdravotní příčina Nadějina špatného psychického stavu. Velmi jsme doufali, že pokud by měla Naděje pro koho žít, zabojuje, vždyť trávit dlouhé týdny v kleci kliniky musí být psychicky náročné...

Díky dočasné ošetřovatelce NO v nouzi Žanetě, která byla ochotná Naději poskytnout domácí péči, jsme došli k rozhodnutí dát jí ještě šanci v domácím prostředí. Rozhodně bychom neprodlužovali život v bolesti, hlavní důvod byl ten, že bolest nebyl důvod k euthanasii, ale to, že fenka Naděje už zřejmě sama neviděla naději.

Naděnka byla převezena po kontrolních testech a ošetření dekubitu do Ostravy. Do domácího ošetřování k paní Žanetě, které za tuto velmi náročnou pomoc a jedinou šanci děkujeme! U Žanety Naděje ihned pookřála, domácnost sdílí s malým psím společníkem a kočičkami a do této smečky zapadla velmi dobře. Navzdory vyřčené diagnóze se snaží stavět na nožičky, ve kterých má zachován reflex (v jedné noze celkově, v druhé v jednom prstu) vyměšování zvládá sama, venčit se chodí na kratičké „procházky" ven a moc se snaží!

Bohužel proleženina na noze (dekubit) nevypadá dobře a je nutné její neustálé ošetřování, což je vzhledem k jeho lokaci dosti náročné. Za Naděnkou dochází fyzioterapeutka Vendula denně a pomáhá Žanetě s převazy dekubitu a s procvičováním nožiček.

Naděnka má nyní obrovskou chuť do jídla a s větší chutí přistupuje i k rehabilitaci – nyní tedy bude pravidelně rehabilitovat a bude se léčit dekubit.

Naděnka bojuje a psychicky je na tom velmi dobře! I přesto, že se velmi bojíme, abychom nezakřikli její úspěch, který nyní nečekaně přišel, i přesto, že se až pověrčivě bojíme radovat, protože víme, že situace se může ze dne na den změnit, věříme, že když ona chce, a má nyní proč žít, že to společně vybojujeme a Naděje bude mít za čas milující domov a spokojený psí život ...

Pokud chcete Naděnce i nadále přispět na její léčbu a péči, k dispozici je stále sbírka
https://www.pesweb.cz/cz/sbirka-na-srazenou-fenku-nemeckeho-ovcaka

-------------------

HLEDÁME DOČASNÉ ČI TRVALÉ UMÍSTĚNÍ PRO FENKU SRAŽENOU VLAKEM 

7. 4. 2024 Naděje (Naděnka) bojuje: po týdnu rehabilitací jsou vidět malá zlepšení. Mrkněte na fotku a videa, která máme na Facebooku.

Naděnka se bohužel zotavuje pomalu. Pokroky s funkčností operované levé nohy jsou zatím drobné. Přispívá k tomu její nechuť ke cvičení a podíl na tom má určitě i to, že se u ní v posledních týdnech jejího života střídá mnoho lidí a psychika musí dostávat zabrat. Přesto se nevzdáváme! Veterinář z polské kliniky Przychodnia Roch-vet, ortopedia, neurologia, rehabilitacja Bielsko-Biała, ve které se nyní Naděnka léčí a která má v podobných případech zranění skvělé výsledky, doporučil 3-4 týdny intenzivní rehabilitace.

Vyskytla se ale další překážka: nesnášenlivost psů se potvrdila i na této klinice. Naděnka bohužel negativně reaguje na přítomnost jiných psů, a to na volno i v kleci. To jí komplikuje hledání domova. Původní plánované umístění u rodiny s více psy tím pádem ztroskotalo. Není možnost je oddělit a nebylo by ani v našem zájmu ohrožovat komfort a kontinuitu celé smečky. Ani ona by se ve společnosti tolika psů necítila příjemně.

Naděnka tedy hledá nový domov! 
Ideálně bez psů, ale zvažuje se i možnost oddělení a postupné socializace. Naděnka si zaslouží klidné a láskyplné prostředí, kde se bude moci zotavovat a zároveň pracovat na překonání své nesnášenlivosti vůči psům.

Cesta Naděnky k uzdravení a novému domovu je plná výzev, ale s naší a vaší pomocí ji zvládne. Stále běží sbírka na rehabilitaci + hospitalizaci a léky + krmivo (dáme dolů aktualizovanou sbírku).
I malý příspěvek na transparentním účtu Nadačního fondu PSÍ NADĚJE 2800485041/2010 s v.s. 140086 může Naděnku posunout o krok blíž k plnohodnotnému životu.
Děkujeme za vaši podporu! 

 ---------------------

28.3.2024 jsme s kolegou Petrem fenku Naději (teď už také Naděnku) na doporučení veterinářů z AB vet, kde byla Naděje umístěná dosud, převezli na polskou kliniku. Je to z toho důvodu, že se tam specializují na rehabilitace a mají velmi dobré výsledky. Personál se k nám i k Naději choval naprosto skvěle, takže věříme, že bude Naděje v dobrých rukou a hlavně že rehabilitace pomůžou na maximum. Naděje se snaží chodit, ale veterináři viděli problém spíše s vyprazdňováním, takže rehabilitace by měly pomoct zejména s funkčností svěračů, ale také s tou poraněnou zadní nohou. Na pomoc Naději stále běží sbírka pod hlavičkou Nadační fond PSÍ NADĚJE - velmi děkujeme za perfektní a rychlou spolupráci. A velké poděkování míří zejména vám všem, kdo jste Naději poslali či pošlete jakoukoliv finanční pomoc. Bez vás by záchrana Naděje nebyla v takové míře možná, opravdu, velmi si toho vážíme. Odkaz na sbírku je níže.

Naděje byla při hodinovém převozu a při dalším hodinovém administrativním vyřizování velice hodná a klidná a jen ležela. Hned si získala sympatie sestřiček i veterinářky. Na polské klinice bude rehabilitovat nejméně 14 dní a poté uvidíme, v jakém bude stavu a zda lékaři doporučí další týden rehabilitace, anebo se bude moct přesunout k pěstounce. Týdenní pobyt vyjde na min. 12 000 Kč, což už bylo dnes uhrazeno a můžete to vidět na transparentním účtu Nadačního fondu Psí naděje. 

Po Velikonocích by nám z polské kliniky měly dorazit fotky, ať i vám můžeme dát vědět, jak se Naději daří. Tak uvidíme. Držte tlapky.

--------------------------

Fenka, cca 3letá kříženka ovčáka, kterou jsme pojmenovali Naděje, je nyní na veterinární klinice. Má roztrhanou svalovinu na zadní noze. Na RTG bylo zjištěno, že je poraněná páteř. Proběhne CT, další vyšetření a operace. Po konzultaci s lidmi, kteří mají osobní zkušenosti s ochrnutými psy, včetně Útulek Tibet z.s, jsme se rozhodli dát fence šanci. Není ale v našich možnostech jí poskytnout adekvátní péči, nejsme na to zařízeni. Proto hledáme umístění kdekoli po ČR. 

Prosíme o masivní pomoc s hledáním místa. Před týdnem se prý podařilo najít umístění pro jinou sraženou ovčandu, musí se to povést i nám! Děkujeme.

Velmi si vážíme finanční pomoci od Nadační fond PSÍ NADĚJE, který pomůže se zaplacením veterinárních nákladů.

Naději jsme s kolegou osobně za pomoci MP Bohumín odváželi z místa nálezu (dokázala se odplazit z kolejiště do příkopy). Takže víme, že byla odevzdaná, velmi hodná a klidná. 

Můžete-li jí poskytnout zázemí, prosím pište mailem hledamdomov@gmail.com nebo volejte 737922673.

 

Pro fenku byla vytvořena SBÍRKA prostřednictvím Nadačního fondu Psí naděje, se kterým roky spolupracujeme a vždy nám pomohli: https://www.pesweb.cz/cz/sbirka-na-srazenou-fenku-nemeckeho-ovcaka Potěší nás každá koruna, která pomůže k péči o Naději. Děkujeme!

------------

Fenka, kříženka ovčáka, byla nalezena bez označení čipem 17.3.2024 v Bohumíně-Vrbici, kde byla sražena vlakem. Po Vrbici se prý pohybovala minimálně od předchozího dne. Momentálně je hospitalizována na veterině.