Super zoo pomáhá zvířátkům v nouzi

Publikováno: 19.4.2021
Autor: Super zoo
Foto: Super zoo

Pes je již po staletí nejlepším přítelem člověka. Život bez svého věrného čtyřnohého kamaráda si asi málokterý páníček dokáže představit, přesto jsou tací, kteří dokážou psa týrat, a nakonec opustit či odložit do útulku. A právě opuštěným zvířatům se rozhodl pomáhat obchod s chovatelskými potřebami Super zoo.

Super zoo již od roku 2017 pravidelně přispívá na péči o opuštěná zvířata. Pomáhají jim v tom ale také jejich štědří zákazníci, kteří mohou přispět prostřednictvím online sbírky, jež se nachází na e-shopu Super zoo.

Každý měsíc ve spolupráci s nadačním fondem Staň se srdcařem Super zoo vybere jeden útulek či organizaci, pro kterou sbírku uspořádá. Pokud se zákazník nakupující na e-shopu rozhodne do sbírky věnovat finanční příspěvek, Super zoo ho automaticky zdvojnásobí. Útulek si pak za výslednou částku může sám rozhodnout, jaké krmivo a další nezbytnosti v Super zoo svým zvířatům pořídí. Za více než 3 roky existence sbírky se již na pomoc zvířatům v nouzi vybralo přes 16 000 000 Kč.

Dobročinné aktivity Super zoo ale touto online sbírkou nekončí. Během vánočních svátků mohou zákazníci na prodejnách po celé České republice přispět do sbírky Vánoční strom splněných přání, kterou obchod pořádá společně s nadací Staň se srdcařem. V roce 2020 takto společně vybrali 3 877 450 Kč, jež se rozdělily mezi 107 psích a kočičích útulků.

Další projekt, který stojí za zmínku, je sbírka PUSŤ CHLUP, která měla podporu i mezi českými celebritami. Podpořili ji například Leoš Mareš, Zorka Hejdová, Pavel Callta a Patricie Pagáčová, kteří se dokonce stali ambasadory projektu. I tato sbírky byla založená na spolupráci se zákazníky, tentokrát ale za svůj příspěvek obdrželi dřevěnou magnetickou brož v podobě packy společně s dárcovským certifikátem. V rámci této sbírky se vybralo celkem 1 200 000 Kč. Částka byla použita na výstavbu záchranného centra pro opuštěné psy Best Friends u Dobříše. Super zoo navíc ještě centru věnovalo krmivo a potřeby pro pejsky v ceně 50 000 Kč.

Že to s láskou ke zvířatům tento obchod myslí vážně dokazuje i pravidelná účast na akcích jako je Běhejme a pomáhejme útulkům, kde věnoval opuštěným zvířatům 30 000 Kč. Téměř 20 000 také získal útulek Tibet, kterému byly peníze zaslány tak trochu spontánně. Byl totiž zrovna #Dobroden a obchod se rozhodl, že věnuje útulku tolik peněz, kolik má fanoušků na sociálních sítích. Jak je vidět, i sledování sociálních sítí může vést k něčemu dobrému!

Kam dál: 

Vlkodaví princezna Jawa hledá rodinku na druhý pokus - už napořád!

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

Sherlock - křehký elegán, který vidí do lidí

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...