Když pomoc zvířatům je doslova Srdeční záležitostí

Publikováno: 1.12.2022
Autor: PesWeb/Psí a kočičí záležitosti z.s.
Zdroj: www.pesweb.cz
Foto: Archiv Psí a kočičí záležitosti z.s.

Fungování spolku Psí a kočičí záležitosti z.s., který většinou znáte jako Srdeční záležitosti ❤️

"Psal se rok 2012 a my se s děvčaty seznámily jako dobrovolnice v Dobříšském útulku, tenkrát to byly záchytné kotce města Dobříše. Brzy jsme ale zjistily, že bychom chtěly pomáhat více, než jen na území města a okolí. Bylo třeba pomoci psům z různých kauz.

Sháněly jsme, a to stále trvá, pozemek, který by byl trošku bokem od obce. Jelikož útulků bylo málo, myšleno útulků, které jsou vybudované v souladu se všemi zákony, jako je třeba stavební apod., slevil stát ze svých požadavků a udělil tak status útulku i dočasným péčím. Samozřejmě s určitými pravidly a pravidelnými kontrolami. Psy a kočky prostě není kam dávat.

Pejsek Forrest hledá nový domov, informace o něm najdete přímo ZDE

Pro spoustu lidí vyvstává otázka, jak to?

My Češi jsme nějak upustili onu uzdu hranic v počtu zvířat a máme jich tu prostě moc. Zatímco dříve patřil pes víceméně na dvoreček, dnes jsou psí obyvatelé ve spoustě bytů. 

V roce 2016 jsme do party přibraly další děvčata, kočkařky. Situace s kočkami je totiž zoufalá a v tomto regionu nikdo nefungoval. Dnes se dá říci, že kočky jsou v našem spolku v převaze. Zatímco psů máme za sebou pár stovek, u koček jsou to tisícovky.

Děvčata od koček se nezastaví, kastrují v různých lokalitách, a to i vzdálených od Dobříše. Spousta koček přichází ve zbědovaném stavu. Péče o ně je jak časově, tak finančně velmi náročná. Lidé často volají ze širokého okolí kvůli koťatům, která se potulují nemocná na silnicích, jsou pohozená v lesích, či jim je cizí kočka nechá na pozemku. 

Kočičky, které hledají domovy, najdete přímo ZDE

Toto vše děláme ve svém volnu po práci. Zvířecí spolky nespadají do žádných „dotací“ na platy jako je to u lidských neziskovek. Každopádně dokud to děláme rády, budeme nadále fungovat, jak nám to čas a možnosti dovolí. Tím také moc děkujeme všem dobrovolníkům, bez nichž by to nešlo. Někteří venčí, jiní pořádají sbírky, dělají aukce či pomáhají s inzercí. Velké díky také patří všem nadačním fondům a organizacím, kteří nám velmi pomáhají hlavně finančně na nákladné operace a materiálně dodáním kvalitních granulí a vybavení.

Co vše potřebujeme a jak získáváme peníze?

Určitě jsme rády za kvalitní krmení ať už pro psy nebo pro kočky. U koček máme také obrovskou spotřebu steliva, savých podložek a drogérie. Největší zátěží pro spolek jsou samozřejmě finance na veterinární péči. Ty jdou do desítek tisíc korun měsíčně. V péči máme většinou k 10 psům a kolem 30 koček.

Tessa hledá nový domov, veškeré informace o ní najdete ZDE

Peníze získáváme od dárců a velkou zásluhu mají naše děvčata Adél s Kamčou. Ty ve svém volnu vyrábějí úžasné výrobky. 100% z prodeje jde na pejsky a kočičky v naší péči. Tyto výrobky jsou k vidění a zakoupení na našich facebookových stránkách či se snažíme jezdit po různých akcích.

Dále na těchto stránkách můžete najít i tzv „bazárek“ – zde jde o věci, které dostáváme od dárců a za pár korunek prodáváme dále. I zde jde 100% na zvířata v nouzi.

Někdy máme smlouvu s obcemi, ale vždy je to omezeno kapacitou, která není bohužel nafukovací. Jen hodně výjimečně si některé obce uvědomují potřebnost smlouvy nejenom u psů, ale i koček. Pokud vás naše činnost zaujala, veškeré informace najdete na našich webových stránkách www.srdcovky.eu, v případě jakýchkoliv dotazů nám můžete napsat na info@srdcovky.eu.

Tým Srdcovek ❤️

Podívejte se na všechny naše kočičí svěřence. Nevyberete si?

Kam dál: 

Syndrom černého psa: Problém, kvůli kterému černá zvířata dožívají v útulcích

Co majitelé psů pokazili, napravují útulky. Jak se pracuje s agresivní smečkou?

Sbírka na ovčáka Holana

Dino bude parťák do nepohody. Nečeká právě na Vás?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...