Dino bude parťák do nepohody. Nečeká právě na Vás?

Publikováno: 7.2.2021
Autor: Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc
Foto: Archiv Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc

Dino na svou šanci čeká již od roku 2018 a přitom by stačilo tak málo. Jen za ním chvíli docházet, aby i nového člověka přijal tak, jako nás v útulku...

Dino byl původně pes alkoholika, polobezdomovce, žijícího v chatce za městem. Ze začátku byl Dino uvnitř chatky a volně si běhal po přilehlé zahrádce. Do útulku poprvé přišel v roce 2017 jako tříletý, krásný, ale vystrašený pes, který se vydal sám na výlet. Ze strachu chtěl všechny kolem sebe sežrat. Jeho „páníček“ si jej z útulku vyzvedl a od té chvíle skončil uvázaný na řetězu u boudy.

Od života na řetězu mu pomohla náhoda, jestli šťastná či nešťastná, to je na úhlu pohledu. Chatka v květnu 2018 vyhořela a Dino skončil zase u nás v útulku. Tentokrát si jej již jeho původní majitel ale vyzvednout nepřišel. Ze začátku s ním bylo opět jen těžké pořízení, ale vlídné slovo a hodiny strávené u jeho kotce nakonec prolomily strach a konečně vzal ošetřovatele za své přátele, kteří mu neublíží...

Dino při příjmu do útulku v roce 2017

Bohužel až tak, že si je začal hlídat a to i před venčiteli. Naštěstí byl zvyklý na náhubek, a protože máme pár již zkušených venčitelů, začal chodit i na procházky. V tom nejlepším světle se ukázal ale až nedávno, když začal mít vcelku bolestivý problém s uchem. Obavy z toho, jak se nechá ošetřovat byly zbytečné, Dino byl skvělým a trpělivým pacientem!

Dino se pomalu dostává do věku, kdy bude hledat nový domov čím dál tím hůř, přitom ve správných rukách zkušenějšího páníčka by byl skvělý parťák.

Více informací o Dinovi Vám rádi sdělí na tel. 583210759 přímo v útulku Olomouc.

Dino má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Rezatá kráska Rose čeká na aktivní a milující rodinu

V roce a půl má za sebou týrání a roční pobyt v útulku. Kazan nyní čeká na druhý, lepší start do života.

Rony hledá svého nejlepšího lidského přítele

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...