Čoky hledá domov ❤️

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: PSÍ LÁSKA BEZ HRANIC z.s.

Podrobný popis

Čoky hledá domov ♥️

 

PROSÍME NEPSAT EMAILY, ALE VOLAT NA TEL. 777 599 405.

 

Ahoj, jsem kříženka jorkšírského teriéra a říkají mi Čoky. Mám zhruba 2 roky, cca 5kg a mám obzvláště milý úsměv (trochu předkus). Zažila jsem si s lidmi své a bohužel mi to na duši zanechalo trochu vrásky. Nevím, jestli se lidí bát nebo ne, pořád s tím ještě bojuji. Strašně bych se ráda mazlila a nechala se podrbat, ale strach mi to ještě nedovolí.
V dočasce jsem udělala velké pokroky od svého prvního dne, hodně mi pomohli psí kamarádi, ale je to se mnou a mojí důvěrou k člověku na delší čas. Každé ráno se míním zbláznit (skáču, štěkám), jak jsem ráda, že vidím člověka...těším se, že zas půjdu na zahradu, pohraju si venku s kámošem atd., ale sáhnout na sebe zatím dobrovolně nenechám. Reaguju na jméno, když mě volají z venku nebo ven, ale blízký kontakt nezvládám. Když je potřeba jet k veterináři nebo mi bylo potřeba třeba čistit ouška, museli mě vždy pomalinku dostat do kouta a chytnout, jinak se to nedalo. Taky mě zkoušeli mít na dlouhém lanku, ale to jsem se vždy někde zamotala a pak jsem z toho byla úplně vedle, vyvlékla jsem se z postrojů i obojků, takže jsem raději bez ničeho a dává se mi prostor, abych pochopila, že lidi jsou fajn a nic špatného mi nehrozí. Já už to celkem chápu, ale zatím se z nějakého důvodu zkrátka nedokážu s člověkem kamarádit natolik, abych na sebe nechala sahat jen tak, ani přes ty dobroty, kterými mě uplácejí. Já si počkám, až to někam odpadne a pak si to teprve vezmu.
S psíma kámošema vycházím moc dobře, ráda si s nimi venku i doma hraju a dovádím. Kočky moc nemusím, vyštěkávám každý jejich pohyb a nebo je trochu proženu. Děti neřeším, straním se všeho a všech, k čemu nemám důvěru, ale ráda vše z bezpečné vzdálenosti pozoruji. S hygienou ještě trochu bojuji, sama si neřeknu, ale zlepšuju se, v nejhorším případě chodím na podložku. Vodítko a procházky venku nedávám, jsem trochu kouzelník a vyvleču se v případě nutnosti skoro ze všeho, takže raději na mě pomalu...trénování na zahradě či dvoře mi úplně stačí, i tak je to pro mě náročné, zatím na žádné toulky přírodou rozhodně nejsem připravená.
Zkouším najít domov, kde bych dostala dostatek času, abych si zvykla na vše okolo, abych se mohla jít projít po zahradě na volno a udělat co je potřeba a abych našla tu ztracenou důvěru v člověka. Ze začátku se hodně bojím, takže je potřeba mít dobře ohraničený pozemek a nebo mě nepouštět na volno, ale mít hoooodně dlouhou šňůru a dát mi prostor. V dočasce zvládám bez problémů projít otevřenými dveřmi i s lidskými členy rodiny (většinou už nevyžaduji, aby se mi všichni ztratili z očí jako na začátku).
Jsem prostě taková malá nedůvěřivá duše, ale pracuju na sobě a chci to všechno zvládnout!!! Najde se někdo zkušený a plný lásky, kdo by mi s tím pomohl? V dočasce se mám s mýma kamarádama dobře, všichni jsou na mě hodní a jsou trpěliví, ale doma by bylo prostě doma.

Pro Čoky hledáme domov pouze v rodinném domku s dobře zabezpečenou zahradou! Je kastrovaná, nachází se v dočasné péči u Jihlavy.
Domů půjde na adopční smlouvu s adopčním poplatkem.
V případě zájmu o adopci volejte na telefonní číslo: 777 599 405 — s uživatelem Petra Osvaldová.