Rony hledá svého nejlepšího lidského přítele

Publikováno: 28.12.2020
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Gábi Lioneska Uhrová

"Tak jsem si myslel, že budu na Vánoce doma a doufal ve svůj první vlastní dárek pod stromečkem u své rodiny, ale bohužel se na mě stále štěstí neusmálo. Jmenuju se Roník a jsou mi 2 roky. Můj život byl jen řetěz, samota, zima a smutek. Můj pán byl zlý člověk a útulek pro mě byl vysvobozením.

Tety mě daly dohromady a chválily mě, jaký jsem veselý a pohodový kluk. Ano, jsem sice trochu neřízená střela a energii bych mohl zdarma rozdávat po galonech, ale mám to v genech a není moje vina, že jsem na tomhle světě sám. V žilách mi koluje lovecká či stopařská krev, možná i strejda bígl by se našel, zkrátka jsem živel a všechno mě moc zajímá.

V dočasce jsem se naučil čistotnosti, jak se chovat doma a užívám si pozornost a mazlení dočasného páníčka. Ovšem co potřebuji nejvíc, je pohyb. Jsem sporťák tělem i duší a určitě budu potřebovat pořádně zapřáhnout a taky stále a stále pilovat poslušnost a výchovu, stejně jako socializovat s pejsky. Hledám prima rodinu s pohybem v krvi, kde neumí zahálet a kde na mě hlavně budou mít čas.

Váš Rony."

Rony mladý kříženec středního vzrůstu, váží 18 kilo a jeho původ je jistě někde v loveckém či stopařském plemeni. Je to moc hodný a přátelský kluk, který miluje lidi a užívá si nově nabytou svobodu, pozornost a lásku. Má spoustu elánu a energie, kterou potřebuje uplatnit v nějaké akční rodince, kde mu dopřejí dostatek vyžití nebo sportu.

Zvládá základní povely, ovšem jakmile ho něco zajímá, nebo potřebuje prozkoumat vůně kolem, jen těžko se dá udržet jeho pozornost. Doma je hodný, není ničitel, o samotě pláče, ale omezenou dobu vydrží i sám. Se psy se dlouhodobě neznal, tudíž na vodítku venku reaguje spíš negativně, je to proto, že nemá neučené seznámení a s pejsky přišel do styku jen minimálně. Jistě by mu ale doma nějaká akční fenka na dovádění prospěla a uvítal by kámošku, se kterou se vyřádí.

Rony je jinak velký pohodář, miláček, který potřebuje zodpovědné majitele s přirozenou autoritou, kteří s ním budou stále trenovat, socializovat ho a zahrnou ho láskou. Díky loveckému původu nemůže zatím na volno, přivolání nemá a venku je stále vše ostatní silnější než on. Hodí se do domu se zahradou, kde bude bezpečné oplocení, do bytu pouze se zajištěním dostatku vyžití venku. Rony je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, kompletně očkovaný s petpasem. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po předchozí návštěvě v Praze, info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Rony má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Psi k adopci

Kočky k adopci

Dvakrát opuštěný Jerry vyhlíží svou novou rodinu

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...