Dvakrát opuštěný Jerry vyhlíží svou novou rodinu

Publikováno: 4.11.2020
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Jmenuji se Jerry. Jsem 5ti letý povahou typický Jack Russel teriér a své předky skutečně nezapřu. Jen ta smůla, co se mi lepí na tlapky, mě trochu tíží. Měl jsem páníčka i psího kámoše, ale ve dvou letech se mě pán vzdal, směl si nechat jen jednoho psa a já jsem vyfasovat černého Petra. Páníček mi sbalil pár granulek a očkovák a šel jsem o dům dál.

S mým novým páníčkem jsme se měli krásně další dva roky, jenže nedávno mi odešel navěky spát a já zůstal sám na zahradě několik měsíců a plakal a plakal...

Teď jsem u tety v dočasce a není to se mnou úplně lehký, jsem prostě svůj a tak hledám někoho, kdo to s "russelíma" osobnostma zkrátka umí. Miluju zahradu a volnost, čmuchat si venku a nic neřešit. Jsem takovej sólista, ale ostatní pejsci mi vůbec nevadí, klidně budu mít doma psí kámoše a taky vydržím sám. Hledám páníčky, kteří mě nebudou do ničeho moc nutit a dají mi prostor. Umím se i pomazlit a poslouchat, ale musíte mi dát čas netlačit na pilu, teda vlastně na mě, váš Jerry."

Jerry je kříženec JRT, váží 8 kilo. Původní pán se ho vzdal a nový mu po pár letech nedávno zemřel. Jerry zůstal sám u domu a toužil po pozornosti lidí, plakal o pomoc, která nekonec naštěstí přišla.

Jerry je veselý a hravý pes, je čistotný, vydrží sám doma, má moc rád procházky a čmuchání venku, kde se mu moc líbí. K lidem je nedůvěřivý a není nadšen z manipulace, potřebuje si nejprve získat důvěru, pak si sám přijde po pohlazení a hlavně dobrotu. Jistě se hodí pro majitele, kteří s tímto plemenem mají zkušenosti, nebudou na něj tlačit a dají mu čas se rozkoukat a také mu vymezí jasná pravidla a budou důslední, protože on umí být i zlatý a moc milý, za pamlsek či piškot, by metal kotrmelce, rád si hraje s balonky. Doma si lehne a odpočívá, nevynucuje si pozornost, ale nemá rád, když se do něčeho nutí, potřebuje čas a prostor na aklimatizaci.

Auto zvládá, nehodí se ale k dětem ani ke kočkám. Jerry hledá především jistotu, zázemí, lásku majitele, ale i důslednost a řád. Potřebuje páníčky, ideálně se zkušeností s rasou JRT, s přirozenou autoritou, domov, kde mu dají čas a nebudou ho do ničeho tlačit, dokud si nezíská důvěru. Hledáme akitvní páníčky v bytě či domě se zabezpečenou zahradou, psí společnost mu nevadí.

Dvakrát přišel o pána a opět hledá, komu věřit a komu dát svou celou lásku a srdce. Jerry je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, s ošetřenými zoubky, očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, Dočasky De De z.s. Libčice nad Vlavou (u Kralup), návštěva možná po dohodě v dočasné péči na tel: 604229606
Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705

Jerry má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Nikým nechtěný a lidmi zklamaný Bax. Nečeká právě na vás? 

Fenka Sára by si zasloužila alespoň poslední část života prožít v milující rodině

Woodymu se stal útulek na dlouhých 10let domovem, najde ještě svou novou opravdovou rodinu??

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...