V roce a půl má za sebou týrání a roční pobyt v útulku. Kazan nyní čeká na druhý, lepší start do života.

Publikováno: 13.1.2021
Autor: Útulek Jimlín
Foto: Archiv Útulek Jimlín

Kazan byl do útulku přijat jako malé ublížené štěně, které bylo opakovaně a hrubě týráno vlastním majitelem. Z těchto důvodu byl odebrán policií a umístěn do útulku, kde se zraněnou dušičkou čekal rok, než bylo jeho řízení dokončeno a byl puštěn k adopci.

Kazánek nám vyrostl ve velkého kluka a strávil v útulku bohužel psí dětství. Domov hledá u zkušených lidí, kteří jeho ublížené duši porozumí, dají mu hodně lásky a povedou ho správným směrem.

Bude potřeba hodně trpělivosti a určitě více návštěv k osvojení, jelikož Kazánek cizí lidi zpočátku odmítá a nejraději je s těmi, na které je zvyklý. I když kotec sdílel v průběhu pobytu i s jinými psy, doporučujeme ho spíše jako jedináčka, kde bude mít pozornost jen pro sebe a nebude muset bojovat o místo ve smečce, což Kazánek umí, i když zpočátku se jeví jako nekonfliktní pejsek.

V útulku se naučil základní povely a ochotně se bude i nadále učit dalším novým věcem. Na vodítku chodí klidně. Je to pěkný nenasyta, který miluje jídlo a pamlsky. 

Kazan je nejspíše kříženec kavkazského pasteveckého psa. Je kastrovaný, po příchodu do útulku měl ranky po těle, nyní je kompletně očkovaný. K cizím lidem je zpočátku nedůvěřivý, je paličatý a psí kamarády si vybírá. Kazánek je pes pro zkušeného chovatele těchto plemen! 

Více o plemeni najdete v Atlasu psů zde na PesWebu

V případě zájmu o adopci Kazánka volejte na tel: 60445 12 58 (8-18h, o svátky 9-15h). Útulek Jimlín - Jimlín 242. 

Kazánek má svou katru i zde na PesWebu

Kam dál: 

Psi k adopci

Kočky k adopci

Dvakrát opuštěný Jerry vyhlíží svou novou rodinu

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...