Axa

Pohlaví

Fena

Věk

7 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 7 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Bohumín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 03.04.2021
Akt. umístění: Útulek Bohumín
Evidenční číslo: 714

Podrobný popis

Krasavice Axa se do útulku dostala tím stylem, že ji někdo uvázal u sloupu u baru. Byl to zřejmě „velmi oduševnělý" člověk, protože fenka v té době hárala. Axa je velmi přátelská, mazlivá, poslušná, je čilá. Nemusí se s ostatními psy a fenami, s některými fenkami se nesnese vůbec, s jinými pejsky chce seznámení více času a s jinými pejsky je v pohodě hned. Hůře vidí, má vřed rohovky na obou očích, s čímž se u nás léčí, resp. je už po operaci a sledujeme, jak se to bude vyvíjet (viz níže). Její handicap jí ale vůbec nevadí, neomezuje ji v tom, aby běhala, skákala a byla veselá - a to ona je. Skvěle reaguje na pískání či slovní volání. Co je jisté, je to, že pro ni hledáme vymazlený domov a lidi, kteří se jí nezbaví jen tak – v tomto případě musela z domu zřejmě kvůli zdravotním problémům. Hodí se k lidem s domkem a dobře zabezpečenou zahradou, kteří mají i dobře zabezpečený kotec. Najde-li se někdo, kdo ji bude mít doma, nebráníme se tomu, Axa se to naučí. Samozřejmostí pak jsou každodenní procházky na vodítku a trávení času na zahradě společně s páníkem.

1. 9. 2021 proběhla operace obou očí a zaznamenáváme velké zlepšení. Axa se zklidnila, není tak nervózní, nenaráží do věcí.


Kříženka ovčáka, věk v době nálezu: cca 7 let, ev. č. 714. Byla nalezena bez označení čipem 3. 4. 2021 na ul. Tovární u baru Toni.

VIDEO najdete tady