Severské sporty (Mushing, Bikejöring, Caniscross, Skijöring, Dogtrekking)

obrázek

Extreme Dog Race MILITARY Josefov

Extreme Dog Race MILITARY Josefov
Pořadatel: Extreme Dog Race
Termín akce:18.5.2024
Místo konání:Jaroměř

obrázek

Běh se psem: ideální společná sportovní aktivita

18.10.2022 Mazlíčci v pohybu
Běhání. Pro některé životní vášeň, pro jiné zase věčné začátky. Ve dvou se to lépe táhne – to platí, i pokud jste běhu už propadli a nebo se k němu stále rozhoupáváte. Pokud máte doma aktivního psa, vezměte ho na běh s sebou a buďte si vzájemnou sportovní motivací

obrázek

Canicrossové akce v roce 2022

8.2.2022 Mazlíčci v pohybu
Zima, nezima - milovníci běhu jsou svému sportu věrní celoročně, ať už běhají sami nebo spolu s čtyřnohým parťákem. Na první canicrossové události tohoto roku se tak můžete těšit už zanedlouho.

obrázek

Jak se připravit se psem na ski radí Katarina Vigodová (1. díl)

31.1.2022 Mazlíčci v pohybu, Marcel Dučák a Katarina Vigodová
Zima se předvádí v celé své kráse. A milovníci zimních sportů vyráží na hory. A mnohdy je doprovází i jejich čtyřnozí přátelé. Na oblibě získal především skialpinismus.

obrázek

Závody psích spřežení v roce 2022

3.1.2022 Mazlíčci v pohybu
Rok 2022 bude co se týče zimních musherských akcí nabitý! Pokud jste stejnými fandy tohoto sportu jako my, připravte si diáře, ať vám neunikne žádná z nadcházejících akcí. Na co se v novém roce ve světě mushingu můžeme těšit?

obrázek

Šediváčkův long slaví pětadvacítku. Závody proběhnou tradičně na konci ledna

20.12.2021 Mazlíčci v pohybu
Musheři ze všech koutů světa po pětadvacáté poměří síly na až 300 kilometrů dlouhé trati už za několik týdnů, a to tradičně poslední lednový víkend.

obrázek

Jak pečovat o smečku tažných psů?

23.8.2020 Mazlíčci v pohybu
Na co musíte být připraveni, pokud se rozhodnete žít s několika tažnými psy najednou a jaká plemena jsou pro to nejvhodnější?

obrázek

Zimní psí sporty - jde to i bez sněhu

2.3.2020 Mazlíčci v pohybu
Zima nemusí znamenat jen únavu a polehávání na gauči v teple domova. Letošní zima nám sněhu zatím moc nedopřála, ale to nemusí být překážka k tomu, vzít psa ven a pořádně si spolu užít.

obrázek

Psí spřežení

1.1.2019 Pavla Tichá
Jeden pes vám nestačí a hledáte záminku, která vám doma pomůže obhájit celou smečku? Pak máte dvě možnosti – buď se stát lovcem, nebo musherem – závodníkem se psím spřežením.

obrázek

Vyrazte ještě letos na dogtrekking, canicross nebo mushing

16.10.2018 Mazlíčci v pohybu
Podzim je tu v celé své kráse. Vyrazte se svým psím chlupáčem ven a užijte si ho.

obrázek

Dogtrekking v zimě

2.1.2018 Pavla Tichá
Pro většinu chovatelů psů je zima obdobím, které je zapotřebí nějakým způsobem jednoduše přečkat. Toto roční období přitom nabízí ideální podmínky pro musherský sport. A pokud jste si našli zalíbení v letních trecích se psem, nevěště psí postroj na hřebík - začíná tréninková sezóna. Co upravit, aby ji pes v pořádku zvládl?

obrázek

Dogtrekking – disciplína pro každého

5.6.2017 Vladimír Páral
Dogtrekking neboli orientační pochod se psem je v Česku jedním z nejmladších odvětví pejskařských aktivit. Jeho historie se u nás začala psát v roce 2000, prvním závodem nazvaným „Osamělý vlk“ ve Žďárských vrších.

obrázek

Canicross neboli běh se psem

8.11.2014 Jana Tomášková
… račte vstoupit do světa sportu, do světa psích atletů, do světa psích zápřahů. Touto cestou bychom vám chtěli představit sport jménem CANICROSS neboli běh se psem.