Ostatní

obrázek

Jak naklikat psa

17.7.2020 Kateřina Lerlová
První, co musí každý klikař udělat po pořízení clickeru, je naučit psa, aby reagoval na jeho zvuk pozitivně a očekával po něm odměnu.

obrázek

8 tipů, jak zvládnout jízdu na kole se psem

16.4.2020 Rada veterináře
Při jízdě na kole je nejdůležitější vaše bezpečnost, bezpečnost psa a všech lidí kolem vás. Investujte proto svůj čas do výcviku, poznání jeho osobnosti a do pomůcek, které vám tuto disciplínu pomohou lépe zvládnout.

obrázek

Jak poznat správného "klikaře"

25.4.2015 Kateřina Lerlová
Na internetu jsou k nalezení nepřeberné návody, jak začít cvičit s clickerem a jak ho používat, které si dokáží navzájem protiřečit natolik, že začátečník prakticky nemá šanci poznat, pro který se rozhodnout.

obrázek

Když on bez pamlsku necvičí

5.1.2015 Kateřina Lerlová
Často slyším stížnosti, že pes sice umí všechny cviky krásně a dělá je s radostí, ale jen když má psovod v ruce něco dobrého.

obrázek

Stavební kameny clicker trainingu

18.10.2014 Kateřina Lerlová
Clicker není hra nebo hračka, která se psovi hází, nebo se s ní cvaká, aby měl pes radost. Clicker training je spíše věda.

obrázek

Co se dá s clickerem dělat - Shaping

11.7.2014 Kateřina Lerlová
Shaping, neboli tvarování, je jedna z obrovských výhod cvičení s clickerem. Základem je, že psa odměňujeme za správné reakce a nežádoucí pokusy ignorujeme, takže časem bude předvádět jen žádoucí chování.

obrázek

FAQ'S CLICKER

27.6.2014 Kateřina Lerlová
K čemu je clicker training dobrý? K výcviku. Je to způsob, jak použít "univerzální" jazyk ke sdělení psovi, že dělá něco dobře.

obrázek

Jak klikr trénink na svět přišel

2.3.2014 Kateřina Lerlová
Říká se, že klikr trénink není ani tak výcviková metoda jako styl života. Příběh dvou studentů psychologie a jednoho biologa je příběhem o tom, jak se ze stylu života stala výcviková metoda.

obrázek

Představujeme vám Treibball - Pasení míčů

15.2.2014 Monika Rytířová
Treibball je u nás i celosvětově nový sport. Byl založený Holanďanem žijícím v Německu Janem Nijboerem jako náhrada za pasení ovcí pro borderky a další ovčácká plemena.