Život se psem/kočkou

obrázek

Kočičí Vánoce a oslavy Nového roku: jak je zvládnout v klidu a bez stresu?

4.12.2023 Mazlíčci v pohybu
Vánoce jsou pomalu za dveřmi a vy se chystáte na každoroční přípravy všeho, co je se svátky neodmyslitelně spojené. Oslavy Vánoc a Nového roku ale zároveň představují pro majitele koček také menší výzvu.

obrázek

Přátelské soužití psů a koček není utopie

30.11.2023 Mazlíčci v pohybu
Platí pořekadlo: „ Jsou jako kočky a psi “? Jsou opravdu kočky a psi nesmiřitelní nepřátelé, nebo spolu mohou spokojeně žít v jedné domácnosti? I pes s kočkou mohou mít přátelský vztah, základem je dobré seznámení.

obrázek

Canisterapie – příznivé účinky psů na lidské zdraví

15.11.2023 Mazlíčci v pohybu
Že psi svou přítomností zvedají lidem náladu, je dávno prokázané. Pozitivních účinků, které jsou často až léčebné, se začalo využívat v rámci canisterapie. Terapeutičtí psi navíc mohou pomoci všem bez rozdílu věku.

obrázek

Proč adoptovat starého psa a proč se toho lidé bojí.

19.10.2023 Monika Hájková
Celý tenhle příběh začal v lednu roku 2011, kdy jsem si přivezla domů prvního psa, který hledal nový domov. Fightovi bylo tenkrát něco málo přes 2 roky a jeho vstup do mého života ovlivnil i celý můj další život až po současnost.

obrázek

Jak zajistit, aby byla kočka doma spokojená

5.10.2023 Mazlíčci v pohybu
Kočky jsou do určité míry velmi samostatná zvířata, která si řadu činností vykonají samy. I přes to jim jako jejich páníčci poskytujeme tu nejlepší možnou péči a snažíme se, aby naši chlupáči byli za všech okolností spokojení. Jaké podmínky je vhodné připravit pro kočky, které žijí s námi v bytě?

obrázek

Kočárky a nosítka pro psy: v čem nám mohou pomoci?

28.9.2023 Mazlíčci v pohybu
Moderní doba přeje rychlému vývoji vpřed, a tak existuje spousta možností, jak si usnadnit pohyb s domácím mazlíčkem. Mezi takové vychytávky patří například kočárky, nosítka a klokanky, jež skvěle poslouží v případě, že je váš pes zraněný, příliš malý nebo nemá kondici na dlouhé výlety.

obrázek

Co pro vás mohou udělat kočky a vy pro ně

22.9.2023 Mazlíčci v pohybu
V dnešní turbulentní době je cokoli, co dokáže podpořit naši psychickou pohodu, vítáno. Felinoterapie neboli „léčba kočkou“ není v rámci zooterapie žádnou novinkou, ale často se na ní zapomíná. Jak a kde můžeme využít vrozeného daru empatie, intuice a léčivé energie koček?

obrázek

Když kočky škrábou

25.8.2023 Mazlíčci v pohybu, Helena Ruckerová
Kočky škrábou, to je známá věc. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, proč tomu tak je? Případně pokud doma máte kočičího kamaráda, možná vás napadlo, že by bylo dobré jej škrábání odnaučit. Zejména pokud vám někdy něco svými drápky zničil.

obrázek

Umí váš pes plavat?

10.8.2023 Mazlíčci v pohybu
Ne všechna plemena se řadí mezi přirozené plavce a milovníky vody – například takový novofundlandský pes byl pro vodu stvořen, ale francouzský buldoček nebo jezevčík z ní pravděpodobně nadšení nebudou!

obrázek

Jak překonat strach dětí ze psů?

17.7.2023 Mazlíčci v pohybu
Strach je pro lidi přirozený a každý se bojí něčeho trochu jiného. Zatímco někoho děsí pavouci, výšky nebo stísněné prostory, někdo se bojí psů. Často se tento druh strachu objevuje u dětí, které ještě nemají svět dokonale prozkoumaný a neznají všechny souvislosti.

obrázek

Parková univerzita

9.5.2023 Vladimíra Tichá
„To, že má pes blechy, dokazuje, že je zdravý. Jestli ho máte rádi, tak ho těch blech nebudete zbavovat,“ říká „moudrá“ paní v parku a majiteli psa začátečníkovi.

obrázek

Felinoterapie – když kočky léčí

14.4.2023 Mazlíčci v pohybu
Stejně jako psi, i kočky mohou mít léčebné účinky na pacienty. Takovému způsobu léčby se říká felinoterapie a vhodná je jak pro chronicky nemocné pacienty, kteří potřebují pomoci například se zvládáním nemoci, tak pro ty, kteří trpí dlouhodobým stresem. Kočky dokážou přinést radost nebo ulevit od trápení.

obrázek

Věděli jste, že i hluchý pes se "domluví’’ aneb Znaková řeč pro psy

27.3.2023 Mazlíčci v pohybu
Psí hluchota se netýká pouze psích seniorů, přesto je to téma, o kterém se příliš často nemluví. Jak se dorozumět s hluchým psem?

obrázek

Zdravý a spokojený život díky kočičím mazlíčkům

14.3.2023 Mazlíčci v pohybu
Dlouhý a spokojený život je snem většiny z nás a způsob, jak jej zajistit, se hledá po celá staletí. Nejnovější vědecké studie ale naznačují, že jej s největší pravděpodobností máme celou dobu před sebou. Jsou to totiž naši kočičí mazlíčci, kteří kromě toho, že jsou milými společníky, mají významný pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu.

obrázek

Hry na doma aneb když je venku pod psa

24.2.2023 Marta Mannelová
Znáte ty dny, kdy se podíváte ven z okna, tam se žení všichni čerti a vy víte, že byste měli jít na procházku se svým pejskem, který na vás už významně pomrkává. Jenže vám se vůbec nechce.

obrázek

Stěhujete se? Pomozte své kočce zabydlet se v novém domově

8.2.2023 RADAVETERINÁŘE.CZ
Tak jste se úspěšně sbalili a vyrazili na cestu. Vás i vaši kočku čekají velké změny, proto je potřeba jí příchod do nového domova a zabydlování co nejvíce usnadnit. Poradíme vám, jak na to.

obrázek

Zero Waste se psem

6.2.2023 Adéla Stinglová
Narazila jsem na způsob života, který se snaží eliminovat odpad a bojuje za čistší planetu. V podstatě jde o to, vyprodukovat co nejméně obalů, pytlíčků a sáčků, krabiček a dalších zbytečností, které akorát čekají na vyhození do koše a nedají se ani zrecyklovat.

obrázek

Bingo - dárce krve

1.2.2023 Hana Čapková
Jmenuji se Bingo, jsem americký stafordšírský teriér a je mi pět a půl roku. Poprvé jsem byl darovat krev v září roku 2019 a od té chvíle chodím krev darovat vždycky, když je potřeba někomu pomoci.

obrázek

Proč může být smrt zvířete horší než ztráta člena rodiny?

13.1.2023 Pavla Gabrhelíková
Taky se vám stává, že na vás někdy přátele, kteří nemají psa nebo kočku, koukají jako na blázna, když považujete psa za regulérního člena rodiny?

obrázek

Jak přežít Silvestr v pohodě a ve zdraví

27.12.2022 Mazlíčci v pohybu
Silvestr je pro většinu psů i koček více či méně stresujícím svátkem. Všude plno hluku a záblesků, které je děsí. Jak jim přežití téhle noci alespoň trochu ulehčit?

1-20/231 stránka: 1 ... [ ]