Jarní sportování: do formy společně se svým psem

Publikováno: 15.4.2024
Autor: Mazlíčci v pohybu
Foto: Archiv Mazlíčci v pohybu

Dali jste si před koncem loňského roku předsevzetí a stále se vám nepodařilo začít, nebo jen cítíte, že se zimní období podepsalo na vaší fyzické kondici? Máme pro vás dobrou zprávu! I jaro může být obdobím nových začátků. Vykročte do něj správným krokem a udělejte něco pro své zdraví a taky pro zdraví vašeho čtyřnohého parťáka.

Pozor na obezitu u psů!

Každý z nás nejspíš během šedých zimních dnů výrazně zkrátil délku pravidelné procházky a dal přednost teplu obývacího pokoje. Pokles fyzické aktivity v zimních měsících se ale pravděpodobně nepodepsal jen na nás, ale také na našich chlupáčích. Zvlášť pokud jsme tomu zapomněli přizpůsobit také krmení.

Pokud pejsek nabral jen trochu, nic se neděje. Přidání více pohybu ho jistě vrátí zpět do ideální formy. Pokud ale pozorujete výrazné změny jeho kondice, měli byste zbystřit! Obezita u psů totiž nepředstavuje vadu na kráse. V takovém případě je dobré zvážit konzultaci s odborníkem a následně i úpravu krmiva.

Pohybem ke zdraví a společným zážitkům!

Sluníčko a jarní vzduch vám udělá dobře jak po fyzické, tak po psychické stránce. Výhody pohybu na čerstvém vzduchu snad nemusíme ani jmenovat, za zmínku ale určitě stojí také radost a vděk, které bude projevovat náš psí parťák.

Začít můžete třeba tím, že procházky maličko ozvláštníte nějakou sportovní či hravou aktivitou. I házení míčku může být pořádná fuška! Pokud pejska čas od času za aport odměníte malým pamlskem, třeba ho naučíte i něco nového.

Pokud to čas dovolí, využijte prosluněnou neděli k výletu do neznámých krajin. Společné dobrodružství snad ještě nikdy nebylo špatný nápad, jen pozor na to, abyste nepřecenili síly. Uvidíte, že rozmanité společné aktivity vám přinesou spoustu zážitků a navíc upevníte vzájemný vztah.

Láká vás běh? Začněte společně!

Odhodláváte se k tomu, že začnete běhat? První teplé dny k tomu přímo vybízejí a pokud máte aktivního pejska, který se raduje z pohybu, můžete začít spolu.

Základem je začít postupně a jak se říká, „nepřepálit” start. To by se pak mohlo snadno stát, že vás tato aktivita oba omrzí dříve, než s ní doopravdy začnete.

Důležité je nejprve zhodnotit stav vaší kondice, ale také kondice vašeho psa. Pro první vyběhnutí je lepší si stanovit kratší trasu, nebo klidně začít jen s rychlejší chůzí. Trasy se zlepšující se formou poté postupně prodlužujte.

Pokud vás běhání zaujme, můžete zkusit také sportovní disciplínu, tzv. canicross. Ten se od obyčejného běhání se psem liší zejména tím, že pes s pánem běhá na speciálním postroji, a jejich běh tak musí být více synchronizovaný.

Kromě běhu se ale nabízí celá řada venkovních aktivit, které stojí za vyzkoušení. Například i u tréninku stopování si dáte společně do těla a navíc se naučíte i něco nového.

Ať už jsou vaše společné cíle jakékoliv, společná aktivita je skvělým způsobem, jak strávit volný čas a navíc udělat něco pro vaše zdraví :)

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Proč psi olizují lidi? Mají to v genech a chutnáte jim

Bea je se svými milovanými pořád v jejich srdcích. Fenka, která uměla na "stará kolena" žít.

Konejšivé signály

Jakou péči vyžaduje kočka žijící v bytě?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...