Výcvik psa

obrázek

Jak pes říká, že je ve stresu

17.6.2020 Kateřina Lerlová
Výkon ovlivňuje nervozita a stres psovoda. Ale každý tým tvoří dva a bohužel ani náš pes není stresu odolný a jeho psychický stav se negativně odráží na jeho výkonu. Chování psa ve stresu se často zaměňuje s neposlušností a tvrdohlavostí.

obrázek

Jak se účastnit online kurzů (a nezbláznit se z toho)

15.5.2020 Kateřina Lerlová
Online kurzů se účastním už dlouho, hlavně proto, že témata, která mě zajímala, tehdy u nás vůbec dostupná nebyla. To je hlavní bonus online kurzů - můžete se učit i od člověka z druhé půlky zeměkoule, aniž byste za ním museli jezdit.

obrázek

Adopce zvířat - jak to nepokazit a začlenit nové zvíře do svého života, díl I.

8.4.2020 Martina Svobodová
Jak je možné, že se tolik adoptovaných zvířat vrací zpět do útulků, či pod křídla soukromých spolků nebo (v tom nejhorším případě) se inzeruje bez předchozího informování na bazoši, fb skupinách, předá se prvnímu, kdo se namane?

obrázek

Online výzva - přivolávačské hry. Nesmysl nebo výborný pomocník?

20.5.2019 Lenka Frková
Zkusit se má všechno. A tak jsem si jednoho dne řekla, že zkusím dubnovou přivolávačskou výzvu. Popisek hlásil zlepšení přivolání a vztahu. To opravdu nejsou věci k zahození. Hlavně pokud vlastníte pejska z útulku. Takového toho zlobivějšího, který má venku vždy něco lepšího na práci než poslouchat a držet se paničky.

obrázek

Říkat NE, ano nebo ne?

14.6.2018 Kateřina Lerlová
Z mého posledního kurzu si odnáším hlavně to, že mám psovi říkat: "Ne"! Není to tak úplně fér, neb jsme zápor používali jen pro demonstraci používání tónu a zabarvení hlasu a vyjádření vnitřního přesvědčení, ale mnoho z nás při jedné z úvodních her zjistilo, jak moc mají "pozitivkáři" zakódováno, že zákaz je při výcviku tabu.

obrázek

Mohou psi trpět ADHD?

5.4.2018 MVDr. Hana Žertová
Je známo, že chování jedince je podstatnou měrou (70-80 %) dáno dědičně. U řady plemen psů byla a stále je velká fyzická aktivita a neúnavnost žádoucí, ať pro pracovní nebo sportovní účely. Proto jsou do dalšího chovu vybíráni převážně takoví psi, kteří tento požadavek splňují. Není tedy divu, že jejich potomci vykazují náramnou „akčnost“ a ne všichni majitelé jsou na ni náležitě časově, prostorově a nervově připraveni.

obrázek

Jak naučit psa na eskalátory rychle a bezpečně?

3.2.2018 Pavla Tichá
Cestování se psem po městě je pro mnoho pejskařů stresující představa. Jedním z důvodů může být i obava z jízdy po eskalátorech. Pokud není pejsek navyklý odmala, může s tím mít v dospělém věku problémy. I v případě, že to váš pejsek zvládá na jedničku, je potřeba dbát na opatrnost.

obrázek

Přinášení

19.9.2017 Ing. Šárka Pravdová
Přinášení je velice specifický cvik, se kterým mnoho lidí marně zápasí a často na něm také ztroskotá jejich výcvikové snažení. Já považuji tento cvik za jeden ze základních a mám ho opravdu moc ráda. Proto jsem pro vás zkusila připravit článek o tom, jak psa přinášení naučit. Metod je samozřejmě mnoho, já zde uvedu ty, které užívám já.

obrázek

Když dva dělají totéž, není to totéž aneb podle čeho vybrat cvičák

18.5.2017 Pavla Tichá
Právě jste si domů pořídili nového chlupáče a hlavou se vám honí otázky: “Chodit se psem na cvičák - ano nebo ne?”, “A jak vybrat ten správný?”.

obrázek

10+1 Mýtus o klikrtréninku

4.5.2017 Jaina Bartáková
Vzhledem k tomu, že se na sociálních sítích čím dál více objevují příspěvky s mylnými a nepravdivými informacemi o klikrtréninku, rozhodla jsem se některé z těchto mýtů vyvrátit. 1. "Je to jen cpaní psa pamlskama"...

obrázek

Dej pac!

24.4.2017 Ing. Šárka Pravdová
Kromě potřeby naučit psy základní povely se na mne často lidé obracejí i s otázkami na rozličné triky a kousky, které by chtěli, aby jejich pes uměl. Tím nejzákladnějším a nejčastěji dotazovaným je podávání packy.

obrázek

Trénink a jeho poslání

4.10.2016 Haf a Mňau
V minulém díle jsme se zabývali jedním z nejdůležitějších témat týkajících se našeho soužití se psy – otázkou respektu a důvěry. Psal jsem o tom, že celá tato problematika je mnohem složitější, než se na první pohled zdá, a také že bezprostředně souvisí s prostředím, v němž s našimi zvířaty žijeme.

obrázek

10+1 důvod, proč nepouštět na volno psa bez přivolání

2.10.2016 Jaina Bartáková
Neodvolatelní psi, kteří si pobíhají na volno a dělají si, co chtějí, asi majitelům bezproblémových psů moc vrásek nedělají, ovšem majitelům hárajících fen, psů v rekonvalescenci, či psů se špatnými zkušenostmi už můžou pořádně zavařit a ztížit veškeré snažení.

obrázek

Unikátní projekt - Ponožkový pes

6.9.2016 Pestrá společnost, o.p.s
Ponožkový pes je unikátní projekt, jehož úkolem je přiblížit dětem a široké veřejnosti pomoc asistenčního psa v životě hendikepované osoby a zároveň možnost pomoci netradiční formou výcviku psích asistentů.

obrázek

Respekt a důvěra - černá a bílá?

29.6.2016 Haf a Mňau
Za dobu, co se pohybuji ve světě kynologie, se mi často stává, že má-li někdo problém se svým psem, dostane se mu univerzální odpovědi, a to, že "v jeho vztahu se psem chybí respekt a důvěra", případně že majitel psa má "nějaký problém sám se sebou a přenáší ho na psa, což je příčinou vzniku onoho problému".

obrázek

Cesta k pozitivnímu posilování

2.6.2016 Helena Hejzlarová
Jméno Jakub Beran Vám určitě neznámé není. Už nějakou dobu si na těchto stránkách čtete jeho vynikající články o pozitivní motivaci a o dominanci v psím světě. A jistě s námi bude spolupracovat i nadále. Jakub je psím trenérem spolku Žít je Psina, v posledních měsících už pravidelně působí i v Praze. Se zvířaty měl vždycky vynikající vztah, už odmalička věděl, že budou jeho životním posláním.

obrázek

Pozitivní posilování ve výcviku psů. Dominance u psů II jak je to doopravdy

3.5.2016 Jakub Beran
V minulém díle jsme rozebrali pojem "psí dominance", vysvětlili jsme si, jak teorie "vůdcovské dominance" vznikla a proč je ve světě moderního tréninku zvířat považována za zastaralou a překonanou. V dnešním díle se na tuto problematiku podíváme z praktického pohledu, ukážeme si konkrétní situaci, která je ve světě pejskařů často interpretována jako "on je dominantní", a nastíníme si možná řešení problému.

obrázek

Pozitivní posilování ve výcviku psů. Dominance u psů jak je to doopravdy

7.4.2016 Jakub Beran
Asi každý, kdo se pohybuje ve světě kynologie nebo se, byť jen okrajově, problematikou chování a výchovy psů zabývá, alespoň jednou v životě slyšel větu: Ten pes dělá (nedělá) to a to, protože je dominantní nebo: Je potřeba mu ukázat, kdo je alfa (popř. "vůdce smečky"). Jak se ale k problematice dominance a "vůdce smečky" staví současné etologické poznání? Je celá problematika skutečně tak jednoznačná, jak nám ji některé televizní pořady a instruktoři na kynologických cvičištích i mimo ně předkládají?

obrázek

Pozitivní posilování ve výcviku psů 2. Jak to vlastně funguje aneb výcvik je nejen umění, ale i věda

12.3.2016 Jakub Beran
Jak kynologům, tak trenérům exotických zvířat je známá základní poučka, že zvířata uvažují v reálném čase a aby byla schopna si spojit chování s následkem, musí následek přijít bezprostředně po chování.

obrázek

Pozitivní posilování ve výcviku psů. Jak to vlastně funguje, aneb výcvik je nejen umění, ale i věda

19.2.2016 Jakub Beran
Za dobu své kynologické praxe se často setkávám s názorem, že "z výcviku psů se v poslední době dělá příliš velká věda". A ono to tak doopravdy leckdy může působit. Ostatně člověk se psem vedle sebe žijí již tisíciletí a po celou dobu toto soužití úspěšně fungovalo na bázi "selského rozumu", bez složitých definic a vědeckých teorií.

1-20/45 stránka: 1 [ ]