Výchova

obrázek

10+1 nepsané pravidlo pejskařské etiky

11.2.2017 Jaina Bartáková
Je spousta věcí, kterými pejskaři lezou běžným občanům na nervy, a stejně tak je spousta věcí, kterými lezou na nervy pejskaři sobě navzájem. Nejhorší na tom celém je fakt, že asi všechny tyto věci jsou naprosto zbytečné.

obrázek

Jak je to s čistotností

28.1.2017 MVDr. Hana Žertová
Obecně panuje přesvědčení, že psi jsou čistotní od přírody a do svého pelíšku si nikdy nenadělají. A skutečně to tak bývá.

obrázek

Máte doma psa plného strachu. Co mu pomůže?

30.12.2016 Mili Kapounová
Možnost volby je jedna z věcí, která ho určitě naprosto podpoří v jeho důvěře v sebe. Psům příliš kontrolujeme život, mluvíme jim do všeho, kdy půjdou na procházku, co budou jíst, kde budou spát…. je toho dost.

obrázek

Deset kroků k procházce bez tahání

20.12.2016 Mili Kapounová
Možná si právě říkáte, že snad není vůbec možné psa odnaučit tahat na vodítku, že jste už zkoušeli snad všechno!? Ono to ale opravdu jde.

obrázek

Sám doma aneb Použití TTouch Doteků a jiných metod při Strachu z odloučení

5.12.2016 Toni Shelbourne
Mám tu zkušenost, že Strach z odloučení (Separation Anxiety) může být jedna z nejtěžších poruch chování k rehabilitaci. Ne proto, že je nemožné toho dosáhnout ale proto, že během tréninku přijde doba, kdy pejsek bude muset náhle zůstat doma sám. Málokdo z nás si může dovolit ten luxus vzít si dovolenou až do té doby, než se pes cítí dostatečně pohodlně i o samotě.

obrázek

K čemu je nulová varianta?

23.11.2016 Kateřina Lerlová
Kdo někdy četl knížku od Františka Šusty nebo byl na některém semináři, určitě se s výrazem "nulová varianta" setkal. V podstatě se jedná o "default behavior", chování, ke kterému se zvíře uchýlí, když ho jiná varianta nenapadá.

obrázek

Jak naučit psa nosit náhubek

17.11.2016 Pavla Tichá
V životě každého psa může nastat situace, kdy je nasazení náhubku potřeba. A pokud na košík pes není zvyklý, může to znamenat stresovou situaci. Poradím vám, jak se stresu vyhnout a psa na náhubek zvyknout.

obrázek

Potravní zlozvyky

2.11.2016 MVDr. Hana Žertová
Je mnoho psů, kteří jsou krmeni tím nejlepším, co trh s krmivy nabízí, a přesto venku slídí kolem popelnic a kontejnerů, nereagují ani na velmi důrazná napomínání a o ukořistěné „lahůdky“ jsou odhodláni bojovat. Jiní zase kradou jídlo ze stolu či ze spíže. Chybí jim kázeň nebo některá složka potravy?

obrázek

Pár tipů k tomu, když vašeho psa hladí cizí lidé na potkání

24.10.2016 Mili Kapounová
Stává se mi to často, že na procházce se protijdoucí mají k mému psovi. S otázkou „Nekousne mě ten pes?“ se ho dožadují pohladit. Je to správné nechat hladit psa na potkání? Čím se u toho řídit?

obrázek

Vedení psa k čistotnosti

6.10.2016 MVDr. Hana Žertová
Některá štěňata jsou čistotná již při příchodu do nového domova – byla dostatečně dlouho s matkou a žila v takových podmínkách, že je matka mohla naučit, kde se močí a kálí. Učila se napodobováním matky.

obrázek

Berete psovi věci od pusy? Co u něho tak podporujete?

20.9.2016 Mili Kapounová
Chcete jít na procházku a pes si kouše svoji oblíbenou kostičku. Rozhodnete se, že mu ji vezmete, aby si s odchodem pospíšil. Lidé někdy i schválně berou psovi věci od tlamy, prý aby si pes zvykal a neměl tendenci si tak věci bránit. Jenže je to právě naopak.

obrázek

Netýkavky

31.8.2016 Hana Žertová
Komu se stalo, že po něm chňapl jeho vlastní pes ve chvíli, kdy se ho dotýkal nebo se s ním mazlil, dá mi určitě za pravdu, že je to velice nepříjemný a stresující zážitek. Říkáme si: „Jak to mohl udělat? Jak to, že si něco takového dovolil?“

obrázek

Kýblíčková hra (The Bucket Game)

23.8.2016 Sarah Fisher
Kýblíčková hra je jednoduchá a přitom geniální hra, která byla vymyšlena Chirag Patelem, trenérem a konzultantem přes chování pejsků. Lze ji hrát nejen se psy, ale i se všemi možnými zvířaty včetně koček, koní, oslíků...

obrázek

Aby pes na procházce neutíkal

19.8.2016 Mili Kapounová
Spousta lidí si myslí, že kvalitní procházku psovi zajistí pouze na volno. Ona totiž nejlepší procházka je ta, při které má pes prostor a klid pro objevování a čichání, a to může být klidně i na vodítku.

obrázek

Tohle on ale normálně nedělá...

29.7.2016 Jaina Bartáková
Už jste někdy zažili situaci, kdy váš pohodový pes z ničeho nic vystartoval po psím kámošovi, se kterým si jindy normálně hraje? Popral se váš pes při hromadné procházce? Nebo jste zažili hlasité a agresivní reakce při nějaké psí akci? Nechápali jste celou situaci, nebo jste si jen řekli, že hlasití a protivní aktéři jsou prostě jen agresivní a nevyrovnaní psi?

obrázek

Respektujme pocity cizího psa

19.7.2016 Mili Kapounová
O krásném a slunečném víkendu jsem byla svědkem zoufalé situace jedné starší paní s menším pejskem, ke kterým přiběhl osamocený pastevecký pes. Byl asi čtyřikrát větší než ten menší. Z jeho očí vyzařovala potřeba být se psy. Byl přátelský k tomu menšímu, naprosto však ignoroval veškeré konejšivé signály a pokusy psa odejít.

obrázek

Pozor, kouše!

7.7.2016 MVDr. Hana Žertová
Pokousání dítěte psem je vždycky obrovskou tragédií. Dítě utrpí nejen fyzická poranění, ale takový zážitek pořádně a na dlouho otřese i jeho psychikou. Pes často svůj hřích zaplatí životem, vztahy mezi rodiči dítěte a majiteli psa (pokud nejde o psa vlastního) bývají nadobro rozbity a končívají vleklými soudními spory o výši odškodného. A politici oprašují téma zákazu nebo omezení chovu některých plemen psů.

obrázek

Co dělat, aby neútočil na jiné psy?

17.6.2016 Psí kusy
Dnes Vám radí Jiří Ščučka „Budete-li se dívat a naslouchat, tak k Vám pes promluví…“ říká náš spolupracovník a dlouholetý trenér a výcvikář Jiří Ščučka, který nedaleko Prahy provozuje svoje respektované středisko.

obrázek

Jak zabránit devastaci bytu

23.5.2016 Psí kusy
Vážená redakce, prosím Vás o radu. Máme doma pitbulku a malého staforda. Začali nám kousat zařízení, gauč máme už druhý, ale koušou i jiné věci, vše zničí. Bohužel, bydlíme v bytě a nemáme možnost zahrady. Už jsem opravdu zoufalá, na cvičáku mi řekli, že mám koupit klec, ale na to nemám srdce....

obrázek

Motivace

23.4.2016 Radka Kašpárková
V naší snaze dorozumět se se zvířaty je motivace velmi důležitá. Totiž bez motivace neexistuje důvod, proč by naši zvířecí parťáci měli s námi spolupracovat. Tedy velmi jednoduše řečeno, kdykoli po zvířeti něco chcete, ptejte se zároveň sami sebe: „Proč by mi mělo vyhovět?“

1-20/73 stránka: 1 [ ]