Smolař Jack znovu hledá domov

Publikováno: 13.12.2021
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Jack je úžasný pes, který neměl dobrý start do života, ale díky spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s. se mu zablýsklo na lepší časy a našel milujícího páníčka. Bohužel po více jak třech letech oboustranného spokojeného soužití osud postavil majitel Jacka do životní situace, kdy se musí kluci rozloučit a tak Jack opět hledá domov.

Jack je temperamentní pes s velkým potenciálem pro různé psí aktivity a skvělý parťák pro aktivního člověka. Miluje společnost lidí a svou náklonnost dává náležitě a neustále najevo. Je nadšený aportér, miluje vodu, rád se učí a pracuje, je velmi chytrý a za pamlsek je ochotný metat kotrmelce. Je také dobrým hlídačem, který hlasitě oznámí každého, kdo prochází kolem vašeho pozemku. Jack bude spokojený na dobře oplocené zahradě s vysokým plotem a s přístupem do domu. Je nutné počítat s jeho velikostí, energií a také s tím, že všude dosáhne svým zvědavým čumákem. Jack není vhodným psem do městského bytu. Potřebuje hodně pohybu a také zaměstnávat hlavu.

Jack by uvítal stejně aktivní psí kamarádku. Jacka si zamilujete pro jeho veselou a hravou povahu, pro jeho oddanost a veliké milující psí srdce. Jack je v současné době v mnoha směrech úžasný pes, který se zbavil většiny svých špatných stránek, ale rozhodně potřebuje citlivé, láskyplné, ale důsledné vedení. Stále je potřeba s ním pracovat a to zejména na jeho reakci na rychle se pohybující věci, jako je kolo, motorka, bruslař apod. Dnes je schopen zvládnou jakoukoliv situaci, když víte jak na to.

Pokud dokážete Jacka přijmou i s jeho drobnými nedokonalostmi, získáte toho nejúžasnějšího psího parťáka.

Ptáte se jak to vlastně s Jackem bylo? Pod spolek se dostal na jaře roku 2017, jako zcela nezvládnutý, nesocializovaný pes, který neměl žádné hranice a nerespektoval vůbec nic a nikoho. V mnoha situacích reagoval nepřiměřeně, útočně až agresivně, přestože to není zlý ani agresivní pes. Většina jeho problémů plynula ze špatné nebo spíše žádné socializace a výchovy. Některé jeho chování bylo získané na základě špatné zkušenosti a hrubého zacházení.

Dnes je z Jacka je zcela jiný pes než v době, kdy se do spolku dostal, přesto musí zájemce o Jacka přijmout fakt, že je nutné s ním i nadále pracovat. Není vhodný k dětem mladším 10 let a vzhledem k jeho aktivní povaze také není vhodný ke starším lidem. Hledáme pro něj nový domov v domku s dobře zabezpečenou zahradou a s vysokým plotem. Zájemce o adopci Jacka by měl mít na paměti, že je Jack opravdu aktivní pejsek a je třeba mu umožnit vybít jeho energii. Páneček musí být také důsledný a pokračovat v jeho výchově. Je třeba dodržovat mantinely, které má již nastavené. Jelikož je Jack pes s velkým „P“, tak s jeho nynějším pánečkem věříme, že najít mu nový domov s milujícím pánem nebude vůbec žádný problém. Je to zkrátka psí srdcař a pan úžasňák, který čeká třeba právě na vás :-)

Jméno: Jack
Věk: cca 5 let
Velikost: velký – 42 kg, 70 cm v kohoutku
Rasa: kříženec labradora
Snášenlivost: k fenkám bez problém ke psu pouze k submisivnímu, nekonfliktnímu (nutno vyzkoušet).
Nachází se: Velká Dobrá u Kladna
Kontakt: Jiřina Forejtová, tel. číslo 603 111 744

Do adopce půjde kastrovaný, očkovaný, odčervený a čipovaný, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.
Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/

Kam dál: 

Hledáte aktivního, věrného psího parťáka pro život? Možná čeká Dexter právě na Vás!

Dasty, psí pracant, který čeká na svoje Doma

Charitativní kalendáře na rok 2022

Hledají nové domovy, možná hledají právě Vás - Ejmi, Dora a Sam

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...