Dasty, psí pracant, který čeká na svoje Doma

Publikováno: 22.11.2021
Autor: Animal Rescue CB
Foto: Archiv Animal Rescue CB

Dasty, tříletý kříženec jacka russela s labradorem. Je to malý grázlík, majetník, který ne každého respektuje a nemá problém pokousat toho, kdo se mu nelíbí. Většina psů v útulku se postupně zlepšuje. U Dastíka to tak úplně není...

Jeho vztah k lidem se nejen nelepší, ale naopak se vyhraňuje. Přesto, že má jasně stanovená pravidla a v žádném případě není nijak privilegovaný, postupně si nárokuje víc a víc. Zjednodušeně - nejdříve byla jeho mistička se žrádlem, pak kotec, posléze celý areál a nyní dokonce už jen jeden člověk. Nikdo jiný není zvaný.

Je to aktivní, snaživý psík, který obecně nemá rád cizí lidi, které nemá problém kousnout. Ale s páníčkem, kterého respektuje, je ochotný vyvádět psí kusy. S jinými psy nemívá problém, lidí mimo areál si sám také nevšímá, pokud na něj ovšem někdo nechce sahat a nebo nechodí příliš blízko. Zdravotně je v pořádku, jen jsme odhalili problém s oboustrannou dysplazií kyčelního kloubu, takže bylo nutné maličko upravit sportovní aktivity a dodáváme doplňky, které by měly degenerativní proces zpomalit.

Ideálním potencionálním majitelem by pro něj byl vyrovnaný muž, který žije v domácnosti sám a byl by schopný k nám dojíždět, aby se se psem seznámil a navázal kontakt. Samozřejmostí je preventivní používání náhubku, zodpovědný přístup, zdravý rozum a schopnost vidět i za roh.

Dasty není úplně jednoduchý pejsek, ale zkušenější člověk, který hledá aktivního parťáka a bude s ním pracovat v něm získá oddaného snaživce s velikým nasazením. Není vhodný do rodiny s dětmi, k nedůsledným lidem, kteří chtějí jen psa na dvorek nebo domácího ňuňánka. Dasty je prostě pracant a bez smysluplné aktivity se bude nudit. Zbožňuje pohyb, aportování, má výborný nos, dokáže být i drsný obranář. Doporučujeme ho jako jedináčka pro zkušenější majitele. Kouše!

Dasty si za pobytu v útulku vyzkoušel coursing, rychle pochopil, co se po něm žádá a bylo na něm vidět, že ho to baví 😉

Dasty není pes pro každého, ale svůj opravdový domov si jistě zaslouží a čeká na něj... 

Dasty má sou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Hledají nové domovy, možná hledají právě Vás - Ejmi, Dora a Sam

Psí anděl Dobby je pes, kterého prostě musíte mít!

Mars čeká na svého osudového pána už 2 roky. Nechcete jím být právě vy?

Místo odchodu na věčné časy čeká teď Monty na svou druhou šanci

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...