MILY A MINDY – PIDI NEJKY

Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Občas v životě bloudíme a nevíme, kudy kam. Pomůže nám až někdo, kdo nám ukáže cestu, a někdy se takové náhodné setkání stane osudovým a vznikne neobyčejné přátelství na celý život. Tak to bylo u nejlepších kamarádek Emily a Mindy v seriálu i v našem psím příběhu dvou úžasně něžných, sladkých a veselých psích mini holčiček.

Jejich příběh není bohužel jen veselý a moc si přejeme, aby holky našly společný nový domov, byť je nečeká dlouhá společná cesta. Emily, osmiletá střapatá jezevčice, je bohužel plná nádorů, byť by to na ní člověk nepoznal, nemá již naději na uzdravení. Je veselá, hraje si, miluje procházky a pohlazení, ale v jejím těle tiká bomba bez časovače a nevíme, jak dlouho tu bude s námi. Mindy, sedmiletá mini jakože jezevčice, je naštěstí zdravá a věříme, že Emily pomůže v těžkých dnech, a holky spolu natropí ještě mnoho hloupostí a užijí si spoustu srandy.

Holčičky jsou čistotné, vnímavé, hezky chodí na vodítku, ale budou úplně nespokojenější, kdyby se mohly válet s páníčkem na gauči a pak vyběhnout na zahradu na sluníčko. Holky jsou pidi smečka, a tak se bojí velkých psů a zastrašují je, ale při správném seznámení dokáží vycházet s většinou psů i fen. Je však třeba počítat, že Emily stav se časem zhorší, a může začít být citlivější, nervózní, nevrlá a s tím je potřeba počítat i při zájmu rodiny, která má doma malé děti. Což je však něco, co může potkat majitele jakéhokoliv psa.

Holky jsou ošetřené proti vnější i vnitřním parazitům, očkované a označené mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace Mindy po aklimatizaci v novém domově. Emily nemá aktuálně nasazenou žádnou medikaci, ale bude potřeba počítat s kontrolami u veterinárního lékaře a zvážení možností léčby dle jejího stavu.

Mindy - věk 6 let, váha 4 kg
Emily - věk 8 let, váha 6 kg

Za krásné fotografie děkujeme Michalovi, který vzal holčičky na procházku, a tak krásně je nafotil, že bylo jasné, že materiál pro album máme připravené.

www.utulektabor.cz/21-22-k/