MODRÁSEK ZOIDBERG – AMERICKÝ STAFORDŠIRSKÝ TERIÉR

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Co mají společného bull plemena a science fiction?
Buďto je chápete a pak je milujete, nebo je nenávidíte, protože jim nerozumíte.

Jistě je to trochu zjednodušené a existuje pár výjimek, jako u všech pravidel, ale pro většinu populace to tak je. Třeba taková Futura je i v rámci fanoušků sci-fi specifická, ne všemi oblíbená. Stejně jako doktor Zoidberg, který má být nejneoblíbenějším stvořením ve vesmíru, a přitom ho tolik lidí miluje. U některých psů je tomu také tak, prostě musíte být na stejné vlně, chápat jeden druhého a mít podobné množství životní energie. Něco zcela specifického musíte mít prostě v sobě, když nechcete být páníčkem psa, ale páníčkem bulla.

Náš Zoidy má se svou seriálovou předlohou společné velké srdce, lásku k lidem, citlivost a potřebu opory v druhých. Je to velmi chápavý a učenlivý pes a má za sebou už i nějaký ten výcvik. Pracuje moc krásně na principu pozitivní motivace, když chápe, co po něm člověk chce a má správně nastavené hranice toho, co smí a co ne. Spolupráci má moc rád, stejně jako učení. Venku chápe, že nemá tahat, ale ne vždycky mu to úplně jde, potřebuje to maličko dopilovat a zvládnout lépe ignorování okolního dění. Zatím je jako každé mládě zvědavý jak Keliška a všechno by potřeboval pořádně zkontrolovat a vyhodnotit, co si o tom myslí. Zvládne i potřebné ošetřování, stříhání drápků, veterinu, je však potřeba mít velkou fyzickou sílu, protože byť je Zoidy statečný a ani nezavrčí, trochu vykroutit se z toho snaží. :-) Potřebuje si na ošetřování zvyknout a ideálně se naučit ošetření se souhlasem.

Zatím neměl v životě štěstí na tu správnou souhru s páníčkem, a tak trochu bloudil jako asteroid v daleké galaxii. Zoidy hledá svůj Planet Express, který ho dopraví na tu pravou planetu, kde ho přijmou takového, jaký je. Nebyl by to Zoidberg, kdyby také neměl enormní sílu, což je mimo jiné důvodem, proč není snadné pro takového psa najít vhodný domov. Pokud máte sílu a autoritu právě vylíhnutého motýla, nemá smysl uvažovat o adopci takového psa. Stejně tak, pokud uvažujete o pořízení prvního psa. Zoidy je sice velmi skvělý a tvárný, ale vyžaduje už majitele, který o psech něco ví, dokáže zajistit Zoidymu správné vedení, doladí s ním výcvik, bude mít přirozenou autoritu i vůdčí charakter a bude ho mít maximálně pod kontrolou. Zoidy má nakročeno na to, být skvělým psem, stejně tak se může vše velmi pokazit, pokud by nenašel ten správný domov, kde na něj budou opravdu připraveni.

Hledá aktivního člověka či pár, který je připraven zamakat a touží po pořádném hafanovi. Určitě hledá rodinu bez dětí, jiných zvířat, teoreticky by se dalo po seznámení uvažovat o adopci ke kastrované psí slečně, ale hodně by záleželo na zkušenostech a zázemí nového majitele. Zoidy bude super parťák na všechny silové sporty, ocení i běhání či dogtreking, ale rád zapracuje i na používání hlavičky. Byt či dům se zahradou, obojí bude fajn, jelikož Zoidy je čistotný pes a nemá žádné destrukční tendence.

Zoidy je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

V případě zájmu o adopci modráska Zoidyho Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za vesmírně energické focení patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

www.utulektabor.cz/18k/