Muffinek ♥ prostě russellík

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Muffinek je Jack Russell teriér, který miluje jídlo, ale snažíme se, aby to na něm nebylo vidět. Kromě jídla má naštěstí i velmi rád hračky, obzvláště kulaté a pískací, které ho udržují v kondici. Muffinek miluje pohodové procházky, aportování a přetahování s hračkami, moc rád si začuchá i nějaký ten hlavolam s dobrotami. Je to starší pejsek, na jeho chuti k životu se však věk nijak nepodepsal.

Muffin je jednou svou polovinou sladký psík doslova k sežrání, druhou svou polovinou je to psík, který klidně svého pána nakousne, když se mu něco nebude líbit nebo bude s něčím nesouhlasit. Jeho teriéří povaha určuje podmínky domova, který pro něj hledáme. Muffinek potřebuje domov u zkušeného pejskaře, který bude dodržovat stanovená pravidla společného soužití a nenechá si Muffa přerůst přes hlavu. Pro svou povahu se Muffin nehodí do rodiny s dětmi ani k jiným psům. Na procházku rád vyrazí s fenečkami, ani menší psi mu nevadí, ale doma potřebuje svůj klid a prostor.

Muffinek je čistotný a váží si svého pelíšku, nic neničí. Jen si občas přestele deky, protože to prý neumíme udělat správně. Je to pes, který si v klidu odpočine a počká, až se páníček vrátí z práce. Velmi si oblíbil řízený odpočinek v bytové kleci, kde se cítí bezpečně a takzvaně tam vypne. Cizí lidi má rád, pomazlí se, ale je opatrný při náročnější manipulaci. Od svého člověka si však nechá v pohodě nandat postroj, náhubek a zvládne i základní ošetření. Při dělání něčeho víc nepříjemného je lepší pojistit si hladký průběh náhubkem.

Muffinek je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, označený mikročipem a chemicky kastrovaný. Bohužel má vyšší jaterní hodnoty, a tak bude nutné doživotně dodržovat jaterní dietu a dávat preparáty na podporu jater.

V případě zájmu o adopci kuchtíka Muffíka Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za krásné fotografie patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz

www.utulektabor.cz/91-j/