OPUS – MILÝ A UNIKÁTNÍ AKČŇÁK

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Border kolie
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

"Dvě jantarové světlušky na mě zářily z temnoty. Bála jsem se, nevěděla jsem, kudy a kam mám jít. Neznala jsem cestu ani cíl, ale cítila jsem pocit bezpečí z lákajícího světla. Věděla jsem z pohádek, že světlušky mě mohou zavést hlouběji do lesa či do bažin a již nenajdu cestu zpět, ale neměla jsem se, kam vracet. Pohybovaly se tak synchronně, jako by se jedna nechtěla vzdálit od druhé a zároveň nechtěly být spolu. Když jsem přišla blíž, uslyšela jsem zvláštní zvuk, žádné třepetání křídel, ale dech a tlukot milujícího srdce, které hledá, stejně jako já. V temnotě se vedle jantarových očí vykreslila ouška, něžný čumáček a úsměv tak široký, že by mohl hory přenášet. Přestala jsem bloudit, věděla jsem, kam dál. Už jsem nemusela každé ráno přemýšlet, jestli vstát z postele. Musela jsem vyskočit, obout tenisky a běžet. Musela jsem vymyslet výlety, program, poznat nové lidi na cvičáku, učit se každý den, abych s ním držela krok. Musela jsem v sobě najít sílu, odhodlání a elán, které jsem ani nevěděla, že v sobě mám. Můj život konečně začal a jeho také. Potřebovaly jsme se a já budu vždy vděčná, ze mě ty dvě pronikavé světlušky zaujaly a změnily mi život."

Líbilo by se Vám, aby tohle byl Váš životní příběh? Hledáte změnu, potřebujete nakopnout a mít každý den pořádný motor, který Vás požene vpřed? Pak máme odpověď, jmenuje se Opus. Naprosto boží, energický, pracovitý, a přitom kontaktní i mazlivý uličník. Je to rozhodně pes, který potřebuje aktivní majitele, kteří chtějí se psem makat. Jedná se o zcela unikátního křížence, u kterého si bez genetických testů netroufáme říct, jaké má předky. Pokud bychom však měli věštit z křišťálové koule, vidíme v něm kouzlo akční border kolie a energického honáckého psa, což je přímo třaskavě nabitá kombinace.

Opi hledá majitele, kteří mu dokáží dát opravdu hodně v začátcích. Nebudou váhat s opakovanými návštěvami v útulku a následně u psího trenéra. Zvládnou unavit jeho tělo, ale i mysl. Opi se musí naučit krotit svoje vášně, najít klid pro každodenní rutinu a naučit se odpočívat. Pozitivní motivace a dostatek pamlsků jsou nutný základ, jelikož se necítí bezpečně, když je na něj vyvíjen nátlak od cizího člověka, ale pro pamlsek by udělal přemet pro každého. Pokud však má svého pána rád, zvládne nutná ošetření. Stejně tak jako vyjde bez problémů s novými lidmi, když jde o podrbání nebo společnou procházku. Možná by se mohlo zdát, že pokud trpíte ADHD, budete skvělý tým, není tomu tak. Opus potřebuje majitele klidné, stabilní, vyrovnané, trpělivé, proto se také nehodí pro život s dětmi, které tak nějak od přírody postrádají tlačítko na vypnutí. Socializaci bude muset dohnat, stejně tak doladit nějaké základy z výchovy a výcviku. Učí se neuvěřitelně rád, rychle a s nadšením, tedy bude stačit, když nová rodina bude chtít a nebude se bát potřebné práce se psem. Každý psí sport je vítán, turistika je nutný základ a zbytek ukáže čas. Opi je čistotný, nic neničí, hodí se tedy do života v bytě či domě. Své zázemí by mohl mít i venku, pokud by měl dobře zabezpečenou zahradu. Není to však pes, kterému by ke štěstí stačilo poflakovat se na zahradě. Určitě si na sluníčku odpočine rád, ale po pořádné dávce učení a práce.

Opus je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově.

V případě zájmu o adopci unikátního Opiho Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za energické focení patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

www.utulektabor.cz/33k/