ESME – KŘEHKÁ BULTERIÉŘÍ TERMINÁTORKA

Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Esme je velký snílek, romantická duše, která se nechává unášet svými představami z románů. O to větší šok je pro ni procitnutí do reality, které těžce nese. Ráda žije na svém obláčku, ve své komfortní zóně a bezpečí. Je přesvědčená o své pravdě, věří v lásku na první pohled, byť ona se určitě netváří dobře. Je to její životní strategie. Hledá někoho, kdo se zamiluje, neuteče, nevzdá se a je připravený pro ni skočit do rozbouřené řeky.

Esme je fena, která je velmi nejistá v nových situacích, s novými lidmi. Hodně se o sebe bojí a než naváže vztah, může být kontakt s ní náročný. Nesnaží se ublížit, ale udržet si člověka od těla, a rozhodně ví, jak to dát najevo. Musí se na ni pomalu, opatrně, dopřát jí čas a trpělivost.

Jenže jak to tak bývá u romantiček, když si Vás zamiluje, můžete jí vlézt klidně do pelechu, ona Vám do postele, a vznikne prostě láska až za hrob. Svého vyvoleného člověka miluje nadevše a rozkvete její pravá bulteriéří povaha. Miluje mazlení, hraní, blbnutí. Do každé vteřiny dává 1 000 %, radostí je schopná zbourat i protipancéřové dveře a rozhodně to není žádná malorážka, spíš pořádný kanón. V tom je Emse velmi specifická, jelikož je křehká i drsná zároveň, potřebuje laskavost i důslednost, něhu i vedení, lásku i pravidla.

Hledá rodinu, kde bude mít svého majitele jen pro sebe nebo maximálně dva páníčky, kteří jsou oba dva silní na duchu. Určitě žádné děti. Láska k bulteriérům a pochopení tohoto plemene jsou nezbytností, stejně tak jako ochota ji v útulku pravidelně navštěvovat a navázat před adopcí vztah. Hodí se do bytu i do domu se zahradou, se zázemím uvnitř.

Esme nemá problémy s jinými hafany na procházkách, ráda si zablbne s podobně silným samcem v módu buldozéra, k vyrovnanému psímu klukovi by po zodpovědném seznámení tedy mohla odjet. Hledá opravdu specifický domov, kde bude s páníčkem výletit, dostane laskavý výcvik, ale i potřebné hranice. Miluje spolupráci se svým člověkem, chce pro něj udělat vše, ale jen často neví, co přesně se po ní chce. Potřebuje vést ke klidovým aktivitám, používání hlavy, resp. mozku, protože to svoje beranidlo už rozhodně používat umí.

Esme je kompletně očkovaná, kastrovaná, čipovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům. Zdravá jak řípa a připravena odjet domů.

V případě zájmu o adopci specifické Esme Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život jí nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Esme měla tu čest být nafocena Veronikou Žluvkou Ryskovou v nádherném prostředí týnské rozhledny. Děkujeme ♥ www.fotografkaveronikaryskova.cz/ ♥

www.utulektabor.cz/32k/