Hledají nové domovy, možná hledají právě Vás - Ejmi, Dora a Sam

Publikováno: 20.10.2021
Autor: PesWeb/Nadační fond Psí Naděje
Zdroj: www.pesweb.cz/www.psinadeje.cz
Foto: -

Ejmi, Dora a Sam již nějaký ten čas tráví ve svých přechodných stanicích zvaných útulek, kde čekají, co s nimi bude. Jejich život je závislý na tom, zda padnou do oka vhodnému zájemci, zda budou moci opustit bránu útulku či dočasné péče nebo budou čekat další týdny, měsíce nebo roky...

Ejmi 

Ejmi je fenka, která se dostala do péče spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. velmi zlomená, bála se úplně všeho a ze strachu byly její reakce velmi nepředvídatelné. V dočasné péči procházela postupnou socializací a nyní je z ní klasická mladá psí slečna, která je velmi aktivní a moc ráda běhá za míčkem, chodí na procházky a užívá si života.. a v neposlední řadě čeká na tu nej rodinu ... 

Ejmi bude za nedlouho 1 rok. Základní povely ovládá dobře, ale samozřejmě je potřeba na tom všem dál pracovat a hlavně ji dál učit, jak být pohodovým psem. Ejmi více a rychleji důvěřuje ženám. Bohužel hůře snáší odloučení, projevuje se pak hlasitým štěkotem, neštěká sice neustále, ale i tak je to pro možné sousedy nepříjemné. Pro bezpečí Ejmi v době nepřítomnosti dočaskáře je využívána klec, na kterou je zvyklá, nijak se z ní nesnaží dostat a bere ji jako svůj bezpečný prostor.

Pro Ejmi se hledá klidný domov bez malých dětí, kterých se stále bojí, vrčí na ně, štěká a je z nich opravdu nejistá, s dětmi většími( 12 let a více) již problémy nemá. Ideálními páníčky budou lidé, kteří mají zkušenosti s bull plemenem a hlavně s výcvikem. Ejmi nemůže vyrůstat jak v kůl v lese, potřebuje vedení, jinak je velmi zmatená.

Před adopcí je vhodné více návštěv, aby se s budoucími majiteli seznámila a měla k nim důvěru, čím více, tím lépe. Preferován bude domov, kde je ženský element, který to se psy umí. S ohledem na to, že je Ejmi kříženkou rasy americký pitbull teriér, nebylo by vhodné, aby šla do adopce k další feně této rasy, nebo rasy typu bull, spolek chce předejít možným komplikacím v budoucnu. V současné chvíli jí psy ani feny nevadí.

Pokud vás Ejmi zaujala a chtěli byste ji mít doma za věrného parťáka, kterým jistě bude, volejte Lenku po 17. hodině na tel: 608 203 741 ráda vám o Ejmi řekne více informací, probere s vámi její specifickou povahu a domluví se na nezávazné návštěvě. Do adopce půjde Ejmi čipovaná, odčervená, očkovaná s podmínkou kastrace ve vhodném věku, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.
Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/

Ejmi má svou kartu i zde na PesWebu

Dora 

Dorinka je kříženka zřejmě rotvajlera a labradorského retrívra, její stáří je v Psím domově v Řepnici odhadováno na cca 8 let. Je to fenečka, která pokud někoho nezná, je zprvu nedůvěřivá, ale jakmile si zvykne, je to mazel a svého páníčka neomylně ohlídá.

I přes svůj věk je Dorinka velice pohyblivá a aktivní, ráda nosí aport a hraje si. Je to veselá a skromná fenka, která bude šťastná za život s milovaným páníčkem nebo rodinou v domečku se zahrádkou.

Dorinka není vhodná k malým dětem. Je kastrovaná a připravená na nový život. 

V případě zájmu o Dorku najdete veškeré informace na telefonu: 602 893 442 - Psí domov Řepnice

Dora má svou kartu i zde na PesWebu

Sam 

Sam je útulková stálice v Animal Rescue ČB. V útulku prožil poslední čtyři roky života, poté, co se vrátil z adopce pro napadení. Předtím strávil další rok k tomu. Ne, že by o něj nebyl zájem, ale Sam je složitý pes, který není vhodný pro každého a pokud na to přijde, dokáže být pěkně drsný.

Samík je dnes osmiletý, kastrovaný kříženec bernského salašnického psa s německým ovčákem. Do útulku se dostal jako odrostlý puberťák, který již měl na kontě pokousání a rodině, ve které vyrůstal, začal jednoznačně vládnout. Nedůslednost majitele v kombinaci s nevhodně namixovanými geny měla pro něj nedozírné následky.

Jeho výchova byla od malička příliš volná, neměl jasně stanovené mantinely a pravděpodobně i málo možností poznávat nové podněty. Páníčci ho určitě měli rádi, ale promeškali příležitost, kdy jde výchova štěněte jednoduše zvládnout a najednou měli doma, namísto „roztomile vrčící“ kuličky, špatně zvladatelného, čtyřicetikilového halamu, který si dokázal prosazovat svou.

Když byl Sam do útulku přijat, předpokládalo se, že je to jen další výrostek, který si myslí, že se svět točí podle něj a že bude stačit, když mu ukáží správnou cestu a zavedou do jeho života nějaká pravidla. Záhy se ale ukázalo, že Sam není pouze dominantní a majetnický floutek. Je to také nevyrovnaný stašpytlík, obklopený svými bubáky, které zahání agresí. A to je jeho zásadní problém, protože může být nevyzpytatelný.

Po krátké době bylo zřejmé, že útulkový režim mu vyhovuje a že se jedná v podstatě o velmi šikovného a vděčného hafana, který má rád pohyb, s chutí zvládá různé psí kusy, aportování i drbání v kožichu. Je čistotný, umí jezdit automobilem, bez obtíží vychází s jinými psy. Je také chytrý a tak každé zaváhání páníčka, nebo jeho nedůslednost dokáže rychle využít ve svůj prospěch.

Sam je pes, který si lidi jednoznačně vybírá, ne každého je ochotný respektovat a cizím lidem dá nekompromisně najevo, že nejsou vítáni. Přesto dominance není jeho hlavní problém. Jeho největší potíží je nevyrovnanost. Jeho strach z neznámých podnětů, které nedokáže rozumově zpracovat a které řeší jediným způsobem, jaký se v mládí sám naučil - útokem. Jenže v tu chvíli už Sam není agresor. On je tím, kdo se brání. Brání se svému strachu z neznáma, brání se domnělému nebezpečí a brání se veškerou svou silou. Tyto okamžiky může vyvolat naprostá drobnost. Může to být cokoli, podezřelý předmět ve vaší ruce, divný zvuk, nebo i to, že se najednou chováte jinak, než je obvyklé. A v těchto chvílích může být Sam opravdu nebezpečný. Jedinou možností, jak to řešit, je konfliktům předcházet dodržováním stabilních pravidel, stálou snahou o poznávání nových situací a preventivním používáním náhubku.

Sam není pes pro každého a už vůbec ne do neustálených poměrů s mnoha změnami, k babičce, k dětem, do postele, nebo na nezabezpečený pozemek. Vyhovuje mu život přímočarý, předem jasně definovaný, bez překvapení a velkých vzruchů. Hledá zodpovědného, vyrovnaného a důsledného páníčka, který mu bude schopný poskytnout nejen odpovídající zázemí, ale také ho bude správným způsobem usměrňovat a dodá mu sebevědomí v krizových situacích.

Je to svéhlavička a rozhodně nepatří mezi psy, které uplatíte pamlsky, nebo je zlomíte silou. Svého páníčka musí přirozeně respektovat a páníček zase musí respektovat Sama takového, jaký je. Vlastnictví Sama bude pro majitele jistě o velkém kompromisu, o životě ve střehu a o důsledném dodržování pravidel, na druhou stranu, můžete mít radost z toho, že vám Sam bude důvěřovat a dovolí vám vstoupit do svého světa. Sam je totiž osobnost a není jednoduché si ho získat.

Pokud máte o Sama zájem, volejte na telefon: 777 214 680

Sam má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Psí anděl Dobby je pes, kterého prostě musíte mít!

Vesnický otloukánek Punťa hledá laskavý domov

Mars čeká na svého osudového pána už 2 roky. Nechcete jím být právě vy?

Místo odchodu na věčné časy čeká teď Monty na svou druhou šanci

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...