Kordulka, překrásná "autistická" fenečka vyhlíží milující rodinu

Publikováno: 13.7.2020
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Broňa Hrubešová

"Kdybych vám tak uměla říct, co se mi stalo nebo proč se chovám trochu jinak... Žiju si tak trochu ve vlastním světě, jsem trochu jiná, ale přesto dokážu milovat, mazlit se a užívat si psí život, tak jako ostatní pejsci. Jmenuji se Kordulka a je mi 1 rok, mám 5 kilo a jsem úžasné střapaté stvoření, mazel a veselá kopa, miluju lidi i pejsky a raduju se z každé vaší pozornosti a pohlazení.

Jsem odrostlé štěně se štěněcí povahou, ovšem jsem trochu jako "autista" a občas mívám takové krátké záchvaty paniky, pokud do něčeho vrazím nebo zakopnu, či se více leknu. Buď jsem se tak narodila nebo se mi stalo něco moc ošklivého, ale nedá se s tím nic dělat a musí s tím mí nová páníčci počítat. Hledám milou a laskavou rodinku, ideálně v domečku se zahrádkou, klidne i se psími hodnými kámoši, kde mě budou mít rádi takovou, jaká jsem, protože jiná nikdy nebudu, vaše Kordulka."

Kordulka je roční štěně, 5ti kilová krasná kříženka jorka, kterou jsme přijali z ústeckého útulku. Je to mazlivé klubíčko lásky a radosti, ale hned po příjezdu k nám jsme pozorovali, že s ní není něco v pořádku. Trochu hůře koordinovala chůzi zadních nohou, někdy jí zadek trochu "ujel" do strany, nicméně v pohybu jí to nijak nepřekáží a dokáže řádit jako malý ďáblík. Ovšem v situaci, kdy např. zakopla o kabely doma, nebo narazila do něčeho, propukla v jekot a amok, kdy aniž by ji cokoli kdokoli dělal, reaguje jako když jí právě děláte něco strašného. V tu chvíli jako by bojovala o život, ječí a chňape kolem sebe a nikdo neví, proč...

Kordulka podstoupila neurologické a ortopedické vyšetření včetně RTG a CT hlavy. V podstatě vše bez zjevného nálezu, který by její stavy vysvětloval, ale v oblasti malého mozečku se na CT jeví trochu jinak jeho barva i struktura. Problém je tedy jistě centrální, tedy v hlavě a dle neurologů se může jednat o vrozenou vadu, kdy mozeček není zcela vyvinutý nebo tento stav nastal následkem úrazu hlavy, o kterém samozřejmě nevíme. Klasické epi záchvaty nemá. Laicky se dá říci, že Kordy je trochu autistické štěně, nebo mentálně postižené v důsledku neurologické centrální léze (vrozené nebo potraumatické).

Kordulka jinak funguje jako spokojený pejsek, dokud ji něco nerozhodí, nenastane situace, se kterou si neumí poradit, nepřekvapí ji něco, co nedokáže zpracovat a vyhodnotit hlavou. Neumí chodit do schodů, neumí se nic naučit, nesmí se do ničeho nutit.

Pro Kordulku hledáme velmi empatické a tolerantní páníčky, kteří se smíří s tím, že se nezmění. Nebudou od ní nic očekávat, protože ona zkrátka nedokáže nic pochopit. Její mentální stav navždy zůstane na úrovni štěněte, nebo malého dítěte a navždy zůstane "autistická". Bude pro ni nejlepší život v domečku se zahrádkou s volným přístupem ven, bez schodů, bez dětí, u velmi trpělivých a milujících majitelů.

Kordulka je odblešená, odčervená, čipovaná, kastrovaná, očkovaná. Zvládá chůzi na vodítku, sama pěkně baští, vidí i slyší dobře. Předchozí návštěva v dočasné péči v Praze, po dohodě s Ivetou. V případě vážného zájmu volejte na telefonní číslo 602 259 705, info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz 

Kordulka má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Pupík z množírny vyhlíží tu nejtrpělivější rodinu

Maxík se pilně připravuje na nový domov a z utrápeného psíka se stává úžasným společníkem. Nečeká právě na vás?

Ťapinka si vybojovala šanci na život. Místo smrti čeká na novou rodinu.

Woodymu se stal útulek na dlouhých 10let domovem, najde ještě svou novou opravdovou rodinu??

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...