PRCEK

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 6 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Česká Lípa
Region: Liberecký
Datum nálezu: 30.06.2022
Akt. umístění: Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata Děčín

Podrobný popis

PRCEK

Aktualizace 23.7.2023:
Prcek nám zmoudřel. Stal se z něj klidný a pohodový pes, který je už po pár setkání s muži v klidu, i když ženy má pořád radši. Za pamlsky se si přece nebude dělat zle. Při veterinární prohlídce vtrhl do ordinace, vítal se se všemi, i s těmi, které viděl poprvé. Společnost člověka si užívá. Nechá se pomazlit, podrbat, a pak se jde vyvalovat. Přehnané projevy lásky tedy moc nemusí, je to osobnost. Byl by ideální k domu se zahradou a spaním v teple. Ve výběhu nechce být sám, zavřený a izolovaný od člověka trpí separační úzkostí. Potřebuje člověka, ideálně bez dětí, se kterým bude chodit na procházky, kterému bude dělat tichého společníka. Člověka bez přehnaných nároků na poslušnost, bez přehnaných projevů lásky. Možná, až se sžijí, pustí si Prcek svého člověka hodně blízko k tělu. Bude to super kámoš, který budí respekt už jen svým vzhledem a velikostí. Zájemce bude muset absolvovat pár seznamovacích návštěv a procházek, než s ním od nás odejde, to je samozřejmostí. Prosíme jen vážného zájemce, který porozumí nešťastné psí duši. Jinak náhubek už nosí bez problémů, na procházkách nikoho a nic neřeší, je v pohodě. Nevzruší ho pes, srna, ani člověk, pokud, má dobré úmysly.
Aktuální váha je skoro 62 kg.

Aktualizace 17.10.2022 Prcek si na ošetřovate již zvykl, chce se mazlit, je na člověku docela závislý. Nechá se vodit, pomazlí se. Na tělesnou manipulaci je opatrnější. Bude ideální k člověku, který má s těmito plemeny zkušenosti, je klidný, rozumný a má přirozenou autoritu. Pro něj bude Prcek ideální. Prcek nepotřebuje moc pohyb, je velký a těžký. Stačí mu kratší procházky, není to žádný sportovec. Nový majitel musí počítat s tím, že Prcek na něm bude hodně závislý. Není k dětem. Vzhledem k jeho povaze budeme moc rádi, pokud péči v útulku podpoříte formou virtuální adopce s poznámkou "Prcek". Moc za podporu tohoto nešťastného psíka děkujeme.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.479911657588436...
Prcek je nádherný mladý statný pes plemene Cane corso, který byl odchycen 30.6.2022 v České Lípě jako agresivní pes. Při odchytu musel být přispán a pro převoz 1.7.2022 k nám do útulku také.
S Prckem je zpočátku než se seznámí docela problém vyjít. Je k cizím hodně nedůvěřivý, potřebuje čas na seznámení. Manipulaci moc nemusí. S člověkem, kterého zná, se rád pomazlí, má i tendence si hrát. Na cizí psy občas zahartusí, ale pak je ignoruje. Na vodítku umí chodit. Je mu 4,5 roku. Výšku má 65-70 cm, a váží přes 50kg. Je to krásné zvíře. Bohužel další v řadě, na kterém se podepsal člověk...
Aktualizace: Prcek si oblíbil náš přírodní výběh, tráví tam docela dost času. Když už ho to nebaví, dožaduje se návratu do kotce. Z dostupných informací měl za rok vystřídat asi 5 majitelů, z nich někteří údajně nebyli zrovna výhra...
 
 
 
 
 
 

    •