Ťapinka si vybojovala šanci na život. Místo smrti čeká na novou rodinu.

Publikováno: 24.5.2020
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Gábi Lioneska Uhrová A Lucie Buchtová

"Teda řeknu vám, že jsem měla fakt na mále a to dokonce dvakrát. Nejdřív mě majitele přijeli nechat uspat, protože jsem nemohla jíst a pak jsem málem umřela, než se přišlo na to, jak mi pomoct. Měla jsem fakt kliku a kolem sebe dobrý lidi, teď už jen najít toho svého človíčka, který mě bude mít rád.

Jmenuji se Ťapinka a je mi 8 let, jako mladá jsem zbaštila nějakou otrávenou věc nebo něco, co mi rozleptalo jícen. Moje stará panička nic neřešila a mně se celej život špatně jedlo. Poslední rok už jsem jen pila vývar a zvracela, tak mě přišli poslat na poslední cestu.... 

A tady někde jsem se podruhé narodila, protože pan doktor někam volal a já jsem neusnula, ale odjela k tetám do Dočasek. Tak moc jsem chtěla jíst, ale nešlo to, všechno šlo hned ven a já měla pořád hlad. Bylo to zoufalé pro mě i děvčata, co se o mě starala, chřadla jsem a hubla a nezbylo, než se mi do krku podívat. Na chvíli jsem usnula a pak jsem zdálky slyšela, jak pan doktor říká tetě do telefonu, že je to špatný a nedá se nic dělat. Můj jícen se díky srůstům úplně zůžil a do žaludky neprojde vůbec nic. Mohli mě nechat spát, operace se zdála nereálná a tady jsem se patrně narodila potřetí.

Probudila jsem se po operaci, už to byl malý zázrak, na straně krku mi koukala hadička a všechno mě moc bolelo. Teta mě krmila dva týdny velkou stříkačkou, dávala mi injekce a dnes už můžu říct, že jsem skoro zdravá holka. Jídlo mám speciální, ale to vás všechno naučím....
Víte, přežila jsem dvakrát svojí smrt a jestli to stálo za to, ukažte teď vy. Pro vás tu teď píši tyhle řádky a nic si nepřeju víc, než odjet s vámi domů, vaše Ťapinka."

Ťapka, fenečka 8 let a 8 kilo, kterou majitele přivezli nechat uspat, k nám přijela před více než 2 měsíci, pro nemožnost se najíst. Po sebemenším jídle hned zvracela, do žaludku ji skoro nic neprošlo. Absolvovala endoskopii, kde se potvrdil téměř úplný uzávěr jícnu, díky srůstům po otravě, neschůdný pro operaci. Nicméně to bychom nebyli my a náš nejlepší veterinární tým, abychom se nepokusili o nemožné a Ťapinku podrobili riskantní náročné operaci, kdy se jí do jícnu zvenčí přes kůži zavedla tenká sonda a samotný jícen se operativně zrevidoval. Po zahojení se sonda vyjmula Ťapka konečně sama jí a nezvrací, ovšem má speciální stravu, kašovité konzistence.

Nejprve byla Ťapka velmi nedůvěřivá a bojácná, díky nepříjemným úkonům na veterině se dokázala ohnat a manipulace s ní byla složitější. Stal se z ní ale mazel a závisláček na svém člověku, kterého miluje, je to úžasná a hodná fenečka, která si vybojovala život velmi drsně a nelehce. Překonala obrovské nepříjemnosti, byla vyhladovělá, ale stále nám dávala najevo, že to nevzdá za žádnou cenu a ani my...

Ťapinka je velice vděčná holčička, neustále se k vám tulí, jakmile si získáte její důvěru, dá vám své obrovské srdce a bude vás zbožňovat. K cizím je venku trochu zdrženlivá, ale doma je to andílek, kterého si hned zamilujete. S pejsky nebyla moc socializovaná, proto je vhodná spíše jako jedináček, ale dokáže vyjít s hodným malým pejskem nebo fenkou, hrát si s nimi, ale zároveň na ně pak může žárlit, i ukázat zuby (kterých nemá moc).

Hodí se určitě do domečku se zahrádkou, do klidného a vlídného prostředí, k laskavým lidem, bez dětí. Doma zpočátku štěkala o samotě, teď již vydrží v klidu. Má ráda procházky a začíná si i hrát. Hledáme pro ni opravdu velmi zodpovědné a milující majitele, kteří jí vynahradí utrpení, které poslední měsíce zažívala.

Ťapka má speciálně upravenou stravu, mixované granule, nebo konzervy, jí s chutí a přibírá, nezvrací, pokud nesní nic tuhého. Vzhledem k tomu, že její zažívání léty trpělo, může mít občas průjem, vše by se ale mělo upravit. Je odčervená, kastrovaná, čipovaná, vyčištěné, vytrhané zuby, zatím neočkovaná.

Ťapce doživotně garantujeme veterinární péči na pražské klinice Ivet, kde vše pro ni hradíme v případě jakéhokoli zdravotního problému.

Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, Dočasky De De z.s., Praha. Návštěva možná po dohodě s Bárou v dočasné péči. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

Ťapinka má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

10ti letá Bambulka čeká na svůj první opravdový domov

Domov pro smolaře

Dastyho ani přeražená páteř ani parvoviróza nezastavila v touze najít svoje Doma.

Můj pes se nenechá trestat, utraťte ho! 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...