Domov pro smolaře

Publikováno: 1.4.2020
Autor: Běhejme a pomáhejme útulkům
Foto: Archiv Běhejme a pomáhejme útulkům

V útulcích čekají dlouhá léta zvířata, která nemají tolik štěstí, táhnoucí příběh, jak se do útulku dostala, oblíbenou barvu srsti. Čekají zde už pár let a přednost dostávají jiní a jim léta ubíhají. Jsou to prostě smolaři. A my bychom rádi tohle změnili a pomohli jim najít domov a milující majitele, kteří jim vynahradí čas, který ztratili v útulku.

Rexík - Psí útulek Dogpoint 

Bafhaf lidi,
rád bych se vám představil, pokud máte chvilku na pár štěků. Jen bych se chtěl na začátek omluvit, že štěkám, jak mi papula narostla, páč správnej vořech přece nemůže mluvit spisovně žejo. Rexík jméno mé, jsem typická vesnická všehochuť ve vzhledu i v povaze - co víc by si člověk mohl přát? A víte, co si přeju já? Já bych si ze všeho nejvíc přál, abych mohl poznat, co znamená to "mít domov", páč já to neznám. Mno, vono to se mnou teda není úplně nejjednodušší, ale na druhou stranu, když se mnou budete mít trochu trpělivosti, budu dokonalej společník. Mně totiž chvilku trvá, než začnu svýmu člověku věřit, hold nejsem žádnej prvoplánovej vrtichvost, kterej vám skočí hned do náruče, ale to neznamená, že lidi nemám rád. Mám a moc, jen potřebuju trošku času. Taky trošku hůř vidím, takže se občas leknu a zahudruju. Já teda hudruju i zpoza mříží, když někoho neznám, ale jak začnu věřit, jsem fakt fajn a veselej pes, to byste koukali. Ještě bych vám měl asi štěknout, že mám rád svoje rituály a klid, nejsem moc procházkovej pes, stokrát radši vám budu hlídat zahradu, než se na nějaký šňůře někam plahočit a taky úplně nemusím malý děti. Víte, já se jich bojím, páč je neumím moc číst, ale třeba pro starší lidi, co po psovi nic moc nebudou chtít jsem pes značka ideál.

Víte...já jsem si plně vědomej, že nejsem žádnej krasavec Ken a k moji smůle nejsem ani žádnej extra mazel na první dobrou, ale svoje psí srdce mám fakt velký a přál bych si poznat to "mít domov"... fakt moc. Tady za mřížemi čekám už čtyři roky a za ty čtyři roky se na mě nikdo ani nezeptal, ani jeden zájemce, nikomu jsem nestál ani za dotaz a věřte, že to citlivou psí duši trošku nahlodá. Přitom jsem vážně fajn pes, když mi dáte trošku času.

Tak pac, já budu čekat jo? A věřit, že se jednoho dne dočkám, chodím s tím pocitem spát vlastně každý večer. Jooo a málem bych zapomněl! Ten, kdo si mě adoptuje, dostane startovací balíček s krmivem od firmy Pučálka s.r.o. a zároveň bude zařazen do chovatelského programu a to se fakt vyplatí!
Tak pac, s láskou Rexík

Rexík na svojí rodinu čeká v útulku Dogpoint - více ZDE

Rexík má svou kartu i zde na PesWebu

......................................................................................................................................................................

Vilík - Psí útulek Lazec 

Bohužel i já mám nálepku Smolaře a tak bych se rád představil a štěknul o sobě pár slov. Vilík, jméno mé, je mi 6 let a velikej jsem tak akorát - tzn nezašlápnete ani vy mě, ani já vás. Jsem milý, mazlivý, přátelský a vděčný pes, jen je potřeba mít trošku trpělivost, trošku zkušeností s výcvikem psa a hlavně ..hooodně lásky a dobrot - ty já totiž tuze rád!

Pokud mi, člověče, dáš trošku času a výcviku, na psí pupek ti přísahám, že budu ten nejoddanější psí parťák na světě - budu s tebou s nadšením ležet na gauči stejně tak jako lézt po horách nebo jezdit na výlety, prostě co bude bavit tebe, bude bavit i mě.

Moc rád bych bydlel v baráčku se zahradou, kterou jako správná "Keliška" svědomitě ohlídám a pokud bych si mohl prosit, tak bez malých dětí. Kdyby k tomu baráčku byla jako bonus ňáká fenka, tak to bych byl úplně nejšťastnější pes na světě!

Teď se asi ptáte, proč zrovna já bych měl být smolař..víte, pro mě už si do útulku dvakrát přišli a dvakrát mě vrátili :( Bohužel mi nedali čas, neměli se mnou trpělivost a já jsem kousnul..na mě se ale nesmí tlačit silou, já potřebuju svýmu člověku věřit. Útulkovejm tetám a strejdům věřím, tam vím, že mi neublíží a můžou si se mnou dělat co chtějí, ale nemůže to ode mě chtít někdo, koho neznám, to je přece jasný žejo.

Prosím tě člověče, jestli hledáš oddaného parťáka a máš aspoň trošku zkušeností s výchovou a výcvikem psa, máš domeček se zahradou a kousek místa v teple po tvém boku, přijď si pro mě.. Čekám už dlouho a věř, že to je nekonečné. Pevně věřím, že se dočkám, že jednoho dne přijdeš TY.. otevřeš branku od mého kotce a řekneš "pojď Vildo, jdeme DOMŮ".

Album Vilíka najdete ZDE

Vilík má svou kartu i zde na PesWebu

......................................................................................................................................................................

Sam - Naděje pro čtyři packy 

Chceme Vám představit Samina, který je více než 4 roky v útulku Naděje pro čtyři packy z.s.. Za 4 roky proběhl jediný pokus o adopci, což je smutné. Pejsek je osmiletý Peruánský naháč s PP, čipovaný a kastrovaný. Jedná se o aktivního, veselého a přátelského psa. Miluje dlouhé procházky, ale nepohrdne ani gaučingem. Samin je milující pes, veliký mazel, svému páníčkovi naprosto věrný a oddaný. Potřebuje zkušeného a důsledného pána, který mu vymezí jeho hranice a budou k němu přistupovat přísně, ale spravedlivě. Jak si vede s hygienou? Samin je čistotný, vhodný výhradně do bytu či dovnitř domečku se zahrádkou. pro svoji jemnou krátkou srst musí být v teple. O samotě neštěká a nedemoluje věci, takže nebudete muset jít koupit nové boty.

Na svůj vysněný domov čeká v Naděje pro čtyři packy, více ZDE

Sam má svou kartu i zde na PesWebu

......................................................................................................................................................................

Autor - Martina Hoskovcová pro Běhejme a pomáhejme útulkům

 

Kam dál: 

Můj pes se nenechá trestat, utraťte ho!

Ron čeká na svou druhou šanci, na milující rodinu.

Rocky je štěstí v psím kožichu. Najde brzy svou novou rodinu?

Betty přišla díky požáru o svého pána i domov. Najde novou báječnou rodinu?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...