Bery – poznamenán lidskou krutostí, ale přesto věrný dobrák

Publikováno: 4.7.2018
Autor: Útulek Jimlín
Foto: Archiv Útulek Jimlín

Bery – ač je to mladík teprve dvouletý, v životě poznal jen lidskou krutost. Krutost velmi bolestivou. Jeho bývalý pán mu způsobil ošklivou rýhu (strangulační rýhu) na krku. Rána byla živá až do masa. Jaké utrpení musel prožít, si těžko dokážeme představit.

Se smutnou minulostí, utrápenou dušičkou, s bolístkou na krku a vyhublý se Bery vyskytl na ulici. Jeho osud vedl do útulku. V útulku se začala jeho rána několikrát denně ošetřovat, což není nic příjemného ale bolístka se již dobře hojí. Radovat se mohl jen z dobré bašty, z které měl konečně plné bříško a z procházek s příjemnou společností. Pro Beryho byly procházky naprostou novinkou, kterou si užíval a měl z nich vždy radost. Kvůli jeho bolístce musí ven chodit v kšírách, protože obojek by mu překážel na jeho zraněném krku. Pozor se muselo dávat i na mouchy, aby mu do zranění nenakladly vajíčka, proto musel dlouho pobýt na karanténě, než se dostal do svého nynějšího kotce, který je stále ve vnitřních prostorách kvůli hmyzu. No zkrátka Bery to neměl jednoduché.

Ač Bery nezažil nic dobrého, je to velký dobrák. Ve všem je to začátečník a teprve poznává, jak to na tom světě chodí, vše okoukává a učí se. Učí se velmi rychle, protože je hodně vnímavý a šikovný. Naučit ho povelům nebude pro něj vůbec složité, už zvládá „sedni“. Vše pozorně sleduje a zkoumá. Rád pozoruje i ostatní pejsky. Jeho zvídavost je obrovská ale občas je to strašpytlík. Moc rád by se mazlil ale pořád si to neumí užít, má strach.

Bohužel i z důvodu ošetřování jeho rány nečeká od člověka nic příjemného. Ale jakmile zjistí, že mu ubližovat nebudete, láskou by Vás snědl. To by se mazlil a mazlil a mazlil….

Bery potřebuje trpělivého pána, který ho zodpovědně povede a vše ho naučí bez nátlaku a po dobrém. A co potřebuje nejvíce? To je láska, lásku Bery nepoznal a přesto ji umí tolik rozdávat i přes utrpěnou bolest. Jeho duše je mírumilovná a jistě z něj při správném vedení vyroste sebevědomý, poslušný pes. Odměnou Vám bude milující parťák, který Vás nikdy neopustí. Staňte se Beryho andělem, adoptujte ho.

Bery má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Drákulu ve stáří opustilo štěstí

Platí za lidské omyly a doufá v zázrak. Tak vypadá život Garpa.

Jonášek zůstal na stáří úplně sám

Dočká se Bady po dlouhých pěti letech za mřížemi svého vysněného Doma?

Nositel noblesního jména, který čeká na důstojné stáří - Baron

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...