Drákulu ve stáří opustilo štěstí

Publikováno: 6.6.2018
Autor: Útulek Jimlín
Foto: Archiv Útulek Jimlín

Drákula - krásný, starší, statný pitbulteriér s laskavým srdcem poznal ve svém pokročilém věku bezcitnost člověka. Jeho pán, kterému byl oddán a věrně ho miloval, ho opustil. Opustil ho způsobem nejhorším, ponechal ho uvázaného u hřbitovní zdi.

Drákula věrně čekal a čekal, až se pro něj jeho páníček vrátí. Stále si pro něho ale nešel. Ani ve chvilce ho nenapadlo, že by to mohlo být naposled, co svého pána spatřil. Dlouhé chvíle uplynuly, prošlo několik lidí, projelo hodně aut ale páníček stále nikde. V tento moment Drákulu štěstí opustilo, pán už se pro něj nikdy nevrátil a musel putovat do místního útulku.

Už není po boku svého milovaného pána, domovem se mu stal kotec. Nechápe, co provedl, proč musí být teď sám. Doufali jsme, že brzy najde nový domov a začne znovu věřit ve svého pána.

Uplynul rok a Drákula je stále ve svém kotci, nikdo ho nechce, nikdo se nepřijel podívat, aby ho vzal domů. Jedinou světlou chvilkou jsou mu chvíle strávené na procházkách s dobrovolníky útulku, se kterými se prochází a hraje si. Je to poslušný hoch, chůze na vodítku mu jde dobře a základní povely zvládne levou zadní. Miluje kontakt s lidmi, má rád pozornost, zkrátka jeho přáním je s někým prostě být. A i přesto, že už není nejmladší, rozhodně nepatří do starého železa, nepohrdne žádnou hrou a za balónkem vyběhne jako kdejaký mladý zajíc a přetahovat o hračku se bude s Vámi jako lev. Uvítá tedy aktivního páníčka, který si s ním bude hrát a vezme ho třeba i na výlet. Vhodný je spíše jako jedináček. V kamarádství s ostatními pejsky je vybíravý. V útulku podstoupil kastraci – bolístka se brzy zahojila a na domov čekal dál.

Hledáme mu páníčka, který ho už nezklame a bude mu aktivním přítelem až do smrti. Kéž by domov našel a jiskra v jeho oku opět vzplála a byl po zbytek života šťastným psem, který Vás obdaruje mořem lásky a věrnosti.

Pro více informací kontaktujte přímo útulek. Pejsek je kastrovaný, čipovaný,očkovaný a odčervený. Vydán bude pouze do dobrých rukou! Pro adopci si s sebou vezměte platný občanský průkaz vodítko a obojek. Stránky útulku najdete ZDE. Všichni jsou vítáni, těšíme se na Vás. Volejte od 8 do 18:00 www.utulek-jimlin.cz Tel.: 604451258

Drákula má svou kartu i zde na PesWebu

Doplnění Nadačního fondu Psí Naděje:

Zvažujete, že byste dali domov starému pejskovi a brzdí Vás strach z toho, že nezvládnete případné vyšší veterinární náklady? Díky sbírce Nadačního fondu Psí Naděje na to nemusíte být sami.

Veškeré informace o možnostech zapojení se do programu a pomoci naleznete ZDE

 

Kam dál: 

Platí za lidské omyly a doufá v zázrak. Tak vypadá život Garpa.

Jonášek zůstal na stáří úplně sám

Dočká se Bady po dlouhých pěti letech za mřížemi svého vysněného Doma?

Nositel noblesního jména, který čeká na důstojné stáří - Baron

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...