Jonášek zůstal na stáří úplně sám

Publikováno: 11.4.2018
Autor: Psí útulek Lazec
Foto: Pavel Hurecký

Stáří je něco, čemu se nedá vyhnout ani odložit. S příchodem stáří my lidé můžeme počítat a připravit se. Bohužel opuštění pejsci takto dopředu nepřemýšlí. Narodí se jako šťastné štěňátko, které s důvěrou vzhlíží ke svému pánovi a věří, že je to do konce jeho života.

Pro některé majitele je stáří pejska spíše obtěžující. Mnohdy spolu se stářím přijdou nemoci, což znamená peněžní náklady a najednou se lehce zapomene na to, co pejsek v mládí člověku dával. Kam se ztratila paměť, kdy vás to chlupaté stvoření vítalo za každých podmínek, kdy vás léčilo ze samoty a depresí ? Nikdy se na vás nezlobilo a s vděčností přijímalo cokoliv jste nabídli.

V našem útulku se to začíná plnit staršími opuštěnými pejsky více a více. Jedním takovým milým a vděčným stvořením je náš Jonášek.

Jonášek přišel do útulku voňavý, vyčesaný, na krku měl antiparazitní obojek, odhadujeme, že mohl mít milujícího páníčka, který mu zřejmě zemřel. Zpočátku byl Jonášek vystrašený, protože velice málo vidí i slyší a tak netušil, kde je a co se s ním děje. Díval se na nás tím zakaleným, smutným a vystrašeným pohledem a získal si lásku všech ošetřovatelů.

Nyní se již chová Jonášek v útulku jako doma. Chodí na procházky s našimi venčiteli, je velice čistotný a vnímavý. Trefí s přehledem do svého kotce, kde se poslušně posadí a čeká na svůj oblíbený piškot.

Tento cca 12ti letý dědeček by se hodil do domku se zahrádkou. Ničím neobtěžuje, není náročný, bude nesmírně vděčný za trochu pozornosti. Je moc smutné tušit, že nám tu zbytek života možná už zůstane.

Jonášek má svou kartu i zde na PesWebu

V případě zájmu o Badyho kontaktujte útulek Lazec u Příbrami
Psí útulek Lazec
K Hájovně 45
Příbram-Lazec
tel: 318 629 531, 777 705 616
email: info@utulekpribram.cz
provozní doba: 6:00 - 18:00
včetně sobot, nedělí i svátků
pro veřejnost: 10:00 - 16:30
včetně sobot, nedělí i svátků

Doplnění Nadačního fondu Psí Naděje:

Zvažujete, že byste dali domov starému pejskovi a brzdí Vás strach z toho, že nezvládnete případné vyšší veterinární náklady? Díky sbírce Nadačního fondu Psí Naděje na to nemusíte být sami.

Veškeré informace o možnostech zapojení se do programu a pomoci naleznete ZDE.