Sbírka na Badíka od narkomanů Sbírka ukončena

Sbírka na Badíka od narkomanů

Vybraná částka:
54 090 Kč
Cílová částka:
54 000 Kč
Čerpáno: 32 876 Kč

Vyhlašujeme sbírku na 3měsíčního hladkosrstého kříženečka se záchvaty, který byl odebrán ze špatných podmínek.

Datum vyhlášení06.10.2014
Předpokládaný termín ukončení31.12.2014
Zodpovědná organizace:Tety v akci

2.11.2014 - Sbírka obnovena

Tety v akci píší: Badík podstoupil 29.10. 2014 neurologické vyšetření včetně magnetické rezonance u MVDr. Šrenka na klinice Jaggy a máme dobré i špatné zprávy. Dobrá zpráva je, že všechny výsledky byly v pořádku a na mozku nejsou žádné posttraumatické změny ani zánět. Špatná zpráva je, že veškeré příčiny, které by mohly epileptické záchvaty způsobovat a mohly by jít třeba odstranit, jsme tímto vyšetřením už vyčerpali. Podle všech výsledků jde tedy o idiopatickou epilepsii (bez zjevné příčiny). U vrozené epilepsie přicházejí projevy ve většině případech až po roce života, u 3 měsíčního štěněte je to hodně neobvyklé. Badík měl zřejmě k epilepsii v mozku vrozené dispozice a nevhodným zacházením se spustila tahle hrůza. Bohužel jak se epilepsie rozjede, už se to nedá nikdy bez léků zastavit, takže Badík bude muset brát léky už doživotně. Bude se mu muset pravidelně kontrolovat hladina léků v krvi a podle toho dávkování upravovat, aby jeho tělíčku léky škodily co nejméně. Jsme z toho smutný. Badíček smutný není, s léky je bez záchvatů, chová se jako normální veselé, střelené štěně a užívá si každou lidskou pozornost. Naštěstí už asi zapomněl, jak moc mu někdo ubližoval. Bohužel mu nedokážeme nijak jinak pomoci a budeme se s tím muset smířit. Moc děkujeme všem, kteří jste na nás mysleli.

Poslední vyšetření stálo 18 126,-Kč a spolu s ostatními se Badíkovy náklady vyhouply již na 29 126,-Kč. Vzhledem k tomu, že Badík musí zůstat bohužel na lécích a jednou za 3 týdny mu musí být změřena hladina fenobarbitalu, budou se jeho měsíční náklady pohybovat kolem 2000,-Kč. Hledáme proto dárce, kteří by rádi Badíka finančně podpořili nebo si Badíka virtuálně adoptovali. Současně hledáme pro Badíka nového majitele, který by byl schopen dodržovat pravidelné dávkování léků  a i přes toto omezení dopřál Badíkovi plnohodnotný život. 

Osud Badíka můžete nadále sledovat na FB události: Pomoc pro Badíka nebo níže na stránce v aktualitách.

Ještě jednou Vám všem moc děkujeme.

Vaše Tety

Vyhlašujeme sbírku na Badíka, kterého mají v péči Tety v akci. K dispozici je náš transparentní účet  2800485041/2010 a variabilní symbol 140001, do poznámky prosím napište Badík.


Tety v akci píší: Badík se k nám dostal doslova za 5 minut 12. Je to 3měsíční hladkosrstý kříženeček, který byl odebrán ze špatných podmínek. Na to, že mu jsou zatím jen tři měsíce, už si toho prožil a prožívá opravdu víc než dost. Dle jeho původního páníčka narkomana byl Badík surově zmlácen jiným narkomanem, u kterého s Badíkem přespávali. Prý s ním mlátil a hodil o zem, protože mu 3měsíční nevenčené štěňátko udělalo v bytě bobek. Badík je moc milé a nezvykle hodné štěňátko. Ale osud je k němu zatím krutý. Badík je podvyživený, zpočátku byl tak vyhladovělý, že se s chutí vrhal i po vajglech na chodníku. Nevíme, co všechno si Badík prožil a jak s ním bylo zacházeno, čím ho krmili. Narkoman nepopíral, že Badík mohl v bytě z hladu sníst i nějaká psychofarmaka, která se povalovala všude po zemi, nebo drogy.

Badík je nyní v péči velmi trpělivé a laskavé tety Míši. Bohužel trpí silnými záchvaty, které vypadají jako epileptické, někdy jich má po hodině či dokonce jen po 20 minutách až 7 za sebou.

Po tolika záchvatech je naprosto vyčerpán, někdy až tak, že při záchvatu leží, zatímco normálně během zachvatu stojí. Poté usne doslova na místě. Aby toho nebylo málo, tak od začátku trpí silným průjmem, který se zatím nepodařilo zastavit ani antibiotiky. Při záchvatu z Badíka průjem lítá na všechny strany a k tomu čurá a pokouše si jazyk do krve - neví o sobě. Badíkovi jsme na veterině nechali provést vyšetření krve - rozšířenou biochemii a hematologii. Podle testů má zatím pouze zhoršené jaterní výsledky. Kvůli naprostému vyčerpání a ztráti chuti k jídlu musel včera Badík na kapačky a začal užívat léky na epilepsii. Ty ale bohužel nezabírají, takže příčina jeho vysilujících zdravotních potíží bude zřejmě jinde. To lze ale zjistit pouze velice nákladným vyšetřením na CT (odhadovaná cena včetně anestezie 8 000 - 12 000,-Kč, zítra cenu upřesníme). A aby toho opravdu nebylo málo, tak Badík má zdeformovanou levou přední tlapku, zřejmě po úraze.. Nedošlapuje na ni, protože ho to bolí. Tlapka se ale bude řešit až poté, co se podaří Badíkovi určit diagnózu a stabilizovat ho, aby už netrpěl těmi vysilujícími záchvaty.


Velmi prosíme o jakoukoliv finanční pomoc na transparentní účet nadačního fondu Psí Naděje 2800485041/2010, pod variabilním symbolem 140001, do poznámky prosím napište Badík. Hodily by se nám i savé podložky, protože při záchvatech z maličkého průjem doslova stříká (zasílací adresa je: Michaela Pourová, Pražského povstání 694/17, Praha 4).

Moc děkujeme Vám všem za pomoc

Další informace - FB událost: Pomoc pro Badíka

 

16.11.2014

Dobré ránko,

v úterý byl Badík na měření fenobarbitalu, hladinu má 15, takže předávkování nehrozí. Další kontrolní měření bude cca za 3 týdny. 
A váží už 15 kg 

v pátek jsme byli s Badíčkem za Andreou Dunovou, která přijela do Prahy a udělala si na nás čas, na Dornovce. Andrea je skvělá, podařilo se jí zkrotit nezkrotného hyperaktivního Badíka, je opravdu vidět, že to s pejsky umí. Badík po Dornovce spokojeně spal. Za 2 týdny se uvidíme znovu. Moc děkujeme Andree za to, s jakou láskou a trpělivostí se Badíkovi věnovala.

Kopíruji vyjádření od Andrey, abych něco nespletla  :
Badík měl po týrání blokádu mezi týlní kostí a atlasem. To způsobuje porušení prokrvování mozku a taky toku mozkomíšního moku. Následkem toho se mohou vyskytovat nespecifické epi záchvaty.I hyperaktivní chování je následkem dráždění vegetativní nervové soustavy. Pomocí Dornovy metody se snažíme blokádu uvolnit a udělat Badíkovi hezký život bez léků.Těšíme se na další setkání. Andrea.

V sobotu Badík odjel na prázdniny k tetě Míše Pourové do Skřivan, kde si může lítat po velké zahradě a blbnout jako pořádné štěně  Do Prahy zas přifrčí na Dornovku a na kontrolu na veterině.

Krásný den Vám všem 


8.11.2014

6.11.2014

Badíček byl včera spolu s Brituškou a Bestíkem na přeočkování a na kontrolním RTG tlapky. Tlapka se starou zlomeninou vypadá dobře, pokud by během růstu byly nějaké problémy, tak by se tlapka opravila až Badík přestane růst. Zatím roste jak z vody, má teď 14 kg, což je jednou tolik než když k nám přišel. O víkendu udělám zas nějaké fotky. Jinak na lécích je stále bez záchvatů a je to zlatej kluk náš ušatej 

Krásný den všem Badík a tety 

29.10.2014

Badík včera podstoupil neurologické vyšetření včetně magnetické rezonance u MVDr. Šrenka na klinice Jaggy a máme dobré i špatné zprávy. Dobrá zpráva je, že všechny výsledky byly v pořádku a na mozku nejsou žádné posttraumatické změny ani zánět. Špatná zpráva je, že veškeré příčiny, které by mohly epileptické záchvaty způsobovat a mohly by jít třeba odstranit, jsme tímto vyšetřením už vyčerpali. Podle všech výsledků jde tedy o idiopatickou epilepsii (bez zjevné příčiny). U vrozené epilepsie přicházejí projevy ve většině případech až po roce života, u 3 měsíčního štěněte je to hodně neobvyklé. Badík měl zřejmě k epilepsii v mozku vrozené dispozice a nevhodným zacházením se spustila tahle hrůza. Bohužel jak se epilepsie rozjede, už se to nedá nikdy bez léků zastavit, takže Badík bude muset brát léky už doživotně Bude se mu muset pravidelně kontrolovat hladina léků v krvi a podle toho dávkování upravovat, aby jeho tělíčku léky škodily co nejméně. Jsme z toho smutný. Badíček smutný není, s léky je bez záchvatů, chová se jako normální veselé střelené štěně a užívá si každou lidskou pozornost.Naštěstí už asi zapomněl, jak moc mu někdo ubližoval. Bohužel mu nedokážeme nijak jinak pomoci a budeme se s tím muset smířit. Moc děkujeme všem, kteří jste na nás mysleli. Badíček a tety

16.10.2014

Badíček je stále bez záchvatů a parvoviróza a psinka je NEGATIVNÍ Zítra by měly být výsledky z dalšího měření fenobarbitalu v krvi a podle nich zkusíme postupně dávky snižovat. Výsledky z podrobných rozborů krve na štítnou žlázu, ionty atd. by měly být v průběhu příštího týdne. Badík už se chová jako úplně normální aktivní štěňátko, vzorně baští, už přibral 3 kg. Je to frajer :-)

12.10.2014

Badíček je v současné chvíli od středy od 15ti hodin BEZ ZÁCHVATŮ Protože se série záchvatů opakovaly v pravidelných intervalech vždy cca po 25 -28 hodinách, tak počítáme od středy každou hodinu  Krásně papá a už si i hraje, je vidět, že mu je líp. A je to opravdu hodný zlatíčko. Pokud bude všechno v pořádku i zítra, tak kontrola na veterině v úterý, kdy mu bude opět měřena hladina léků v krvi.

9.10.2014

Badíček byl dnes celý den na veterině kvůli měření hladiny léků v krvi, aby mohlo být určeno správné dávkování. U tak malého štěněte je to trochu složitější, protože rychle metabolizuje. Když jsme ho přišli na veterinu vyzvednout, tak nás nadšeně vítal a myslím, že celkem rádi nám ho vraceli, protože jim tam prý celý den řádil jak černá ruka  Má změněné dávkování a od včerejška je bez záchvatu. Pevně doufáme, že se konečně podaří jeho stav stabilizovat a zbavit ho sérií vysilujících záchvatů, abychom mohli pokračovat v dalších vyšetřeních. Moc děkujeme za vaši podporu, velmi si toho vážíme. Díky vám můžeme dopřát Badíkovi veškerou péči, kterou potřebuje a kterou si zaslouží. Na obrázku - Badík jede z veteriny. :-)

 

8.10.2014

Badík měl ráno další epileptický záchvat, proto zůstal přes den na veterině, kde se o něho starali. Přišla už část výsledků ze včerejšího vyšetření, portosystémový zkrat se nepotvrdil, ostatní výsledky ještě nejsou. Zítra bude Badíček také celý den na veterině, kde mu budou měřit v krvi hladinu léků, které dostává, aby mohla být stanovena optimální dávka. Teď je mu dobře, právě se vzorně navečeřel.

Hezký večer všem přeje Badík a tety

7.10.2014

Badíkovi léky na epilepsii bohužel stále nezabraly, příčina epileptických záchvatů tedy samotná epilepsie zřejmě opravdu nebude. Máme podezření, že série záchvatů vzniká vždy několik hodin po jídle, proto dnes Badík podstoupil vyšetření na portosystemický shunt, který by mohl být příčinou. Portosystemický shunt je abnormální cévní spojení mezi portálním krevním oběhem spojujícím trávicí trakt s játry a velkým krevním oběhem. V důsledku této komunikace se krev, která u zdravého zvířete proudí přes játra, kde se zbaví zplodin, dostává přímo do organismu a dochází tím k intoxikaci. Badíkovi byla odebrána krev ráno na lačno a poté 2 hodiny po jídle. Výsledky budou zítra nebo ve čtvrtek. Současně mu bude z krve proveden test na parvovirózu (pro případ, že by v dřívější době prodělal nervovou formu) a na psinku. I tyto 2 možnosti by mohly být příčinou, proto je třeba je alespoň vyloučit než proběhne nějaké další vyšetření . Velmi děkujeme vám všem, kteří na Badíka myslíte a kteří jsme přispěli na jeho léčbu. Jste úžasní ....


Alternativně finanční dary prosím posílejte s VS 140001, poznámka Badík na účet
NF Psí Naděje: 2800485041/2010.


5.10.2014 300 Kč Vrtalová, Růžena
6.10.2014 100 Kč Ostrowská Jana,Ing.
6.10.2014 200 Kč REZABKOVA IVANA
6.10.2014 100 Kč Stolín Jan
6.10.2014 200 Kč Hrochová Petra
6.10.2014 100 Kč Matoušková Dagmar
6.10.2014 500 Kč Dagmar Michálková
6.10.2014 2 000 Kč Jana Degens
6.10.2014 50 Kč Říha, Martin
6.10.2014 100 Kč Johana Vaškovicová
7.10.2014 300 Kč JANA HAJKOVA
7.10.2014 300 Kč Hana Holubová
7.10.2014 200 Kč FAJFROVÁ JANA
7.10.2014 300 Kč Oldřich Toman
7.10.2014 170 Kč MILERIKOVÁ ANETA
7.10.2014 500 Kč ZITKOVA HELENA
7.10.2014 500 Kč PETKOVOVA ANNA
7.10.2014 300 Kč JAROLIMKOVA LINDA
7.10.2014 2 000 Kč SPACKOVA DANIELA
7.10.2014 200 Kč BARBORA  HERMANOVÁ
7.10.2014 300 Kč BIHARY BLANKA
7.10.2014 100 Kč Pešová Renáta,Mgr.
7.10.2014 150 Kč MARCELA CERNA
7.10.2014 2 000 Kč Lucie Javorská
7.10.2014 200 Kč Holmanová Alžběta
7.10.2014 200 Kč Grätzová Martina
7.10.2014 200 Kč Fuchsová Hana
7.10.2014 500 Kč ADÉLA POSPÍŠILOVÁ
7.10.2014 500 Kč Husáková Věra
7.10.2014 500 Kč Vágnerová Jaroslava
7.10.2014 150 Kč Lucie
7.10.2014 100 Kč Tereza
7.10.2014 500 Kč Daniel Stockert
7.10.2014 200 Kč ALENA KOCOURKOVÁ
8.10.2014 500 Kč Aneta Caldová
8.10.2014 250 Kč Zdeňka Grézlová
8.10.2014 500 Kč ŠILHAVÁ LADA
8.10.2014 500 Kč URBÁNKOVÁ LUCIE
8.10.2014 300 Kč CHYTILOVA LUDMILA
8.10.2014 100 Kč ŠTĚPNIČKOVÁ ANNA
8.10.2014 200 Kč RYDLOVÁ JANA
8.10.2014 1 000 Kč KRAVCIVOVÁ NAĎA
8.10.2014 300 Kč FENCLOVÁ KLÁRA
8.10.2014 200 Kč SUKUP RADEK
8.10.2014 300 Kč Černošková Klára
8.10.2014 300 Kč ZASTEROVA ILONA
8.10.2014 600 Kč Hořenínová Eliška
8.10.2014 400 Kč Vilimová Olga
8.10.2014 100 Kč Veirauchová Markéta
8.10.2014 150 Kč Kubů Lenka
8.10.2014 350 Kč MULLEROVA ALENA
8.10.2014 200 Kč VRABCOVA ROMANA
8.10.2014 200 Kč Poslušná Dana
8.10.2014 300 Kč Vaňková Lucie
8.10.2014 400 Kč Šimáňová Eva
8.10.2014 300 Kč Alice Beranová
9.10.2014 200 Kč ULRICHOVÁ IVETA
9.10.2014 2 000 Kč Romana Rulfová
9.10.2014 150 Kč MUDROVÁ MICHAELA
9.10.2014 150 Kč KUBÍKOVÁ PETRA
9.10.2014 300 Kč DVORAKOVA MONIKA
9.10.2014 300 Kč HELONA TOMAS
9.10.2014 100 Kč SVATOSOVA ZUZANA
9.10.2014 380 Kč KAREL DRAŽAN
9.10.2014 500 Kč KAMILA ŘEHKOVÁ
9.10.2014 200 Kč Floriánová Dominika
9.10.2014 250 Kč Veronika Pastorová
9.10.2014 200 Kč Cabáková, Michaela
9.10.2014 150 Kč Libuše Portová
9.10.2014 200 Kč Radka Jedličková
9.10.2014 200 Kč Hana Grimmová
9.10.2014 200 Kč Petra
10.10.2014 200 Kč JANOVSKÁ MICHAELA
10.10.2014 400 Kč CESKA POSTA, S.P.
10.10.2014 300 Kč JAROSOVA KATERINA
10.10.2014 1 200 Kč KAPLANOVA SYLVA
10.10.2014 50 Kč HRDLICKOVA PAVLA
10.10.2014 500 Kč Švarcová Hana
10.10.2014 100 Kč Petra Hořínková
10.10.2014 100 Kč Martin Vendl
10.10.2014 150 Kč Martin Vendl
10.10.2014 100 Kč Milada Hamouzová
12.10.2014 400 Kč Zuzana Kovářová
13.10.2014 200 Kč DROBNÝ ONDŘEJ
13.10.2014 200 Kč VICAROVA JAROSLAVA
13.10.2014 200 Kč Zavadilová Aneta
13.10.2014 400 Kč Neumannová Dominika
13.10.2014 250 Kč Martin Vendl
14.10.2014 200 Kč Ondřej Nováček
14.10.2014 100 Kč DURAKOVA VACLAVA
15.10.2014 500 Kč BLECHA MARTIN
20.10.2014 200 Kč ALENA SLABIHOUDKOVÁ
23.10.2014 500 Kč KADLEC RADEK
3.11.2014 50 Kč Bednarská Danuše
4.11.2014 100 Kč Iva
5.11.2014 50 Kč Suchanová
6.11.2014 200 Kč Martin Vendl
6.11.2014 100 Kč Gottvaldová Velinská, Lucie
6.11.2014 300 Kč Martin Vendl
6.11.2014 200 Kč Martina Grätzová
8.11.2014 2 000 Kč Jana Degens
10.11.2014 200 Kč ŽIDOVÁ ŽANETA
10.11.2014 300 Kč Šimáňová Eva
13.11.2014 200 Kč DÖME DAVID
13.11.2014 100 Kč Jana Pejšová
18.11.2014 100 Kč SITOVÁ RADKA
24.11.2014 400 Kč Zuzana Cerhova
25.11.2014 200 Kč Klára Farová
26.11.2014 300 Kč Eva Farová
4.12.2014 200 Kč Martin Vendl
15.12.2014 100 Kč STRESOVA MICHAELA
17.12.2014 100 Kč SITOVÁ RADKA
18.12.2014 50 Kč Bednarská Danuše
22.12.2014 400 Kč Švehlová Tereza
22.12.2014 200 Kč JANOVSKÁ MICHAELA
22.12.2014 70 Kč Tereza Glöcklová
23.12.2014 250 Kč Martin Vendl
23.12.2014 500 Kč NEVRLA MAGDALENA
23.12.2014 200 Kč Kateřina Dvořáková
24.12.2014 300 Kč Josef, Karla, Pavel
29.12.2014 200 Kč Hradecká Jarmila
31.12.2014 250 Kč Martin Vendl
12.1.2015 11 770 Kč ŠTEFÍKOVÁ JAROSLAVA

Kam dál: Probíhající sbírky