Vendulka nikdy nepoznala opravdový psí život. Dáte jí šanci? Hledá nový domov.

Publikováno: 29.12.2023
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Jmenuji se Vendulka jsem jedna z 60 členů smečky z Měnínské kauzy. V místě, kde jsem žila mnoho let, každým rokem přibývala další a další štěňata a je s podivem, že nás to peklo tolik přežilo...

Neznala jsem lásku a péči svého člověka, neznala jsem pohlazení ani čistý pelíšek, nevěděla jsem, co je to tulit se ke své paničce. Mým životem byl vybydlený, špinavý dům, dvůr plný harampádí a to, co se dělo za plotem, nikdo z nás neměl nikdy šanci poznat.

Když jsem přijela k tetě, tiskla jsem se v rohu a nechápala, co se stalo, bála jsem se o sebe, chtěla jsem být neviditelná. Doteky a hlazení jsem přijímala s obrovskou nedůvěrou a strnule, s vyděšenýma očima, ale ani mě nenapadlo ukazovat zoubky, spíš jsem chtěla zmizet.

Velmi rychle jsem v dočasce pochopila, že se můj život obrátil vzhůru nohama, najednou mám každý den plnou mističku, rozvaluju se v peřinách a poznávám okolní svět, který je pro mě ale zatím ještě stále moc divoký a velký. Doma už jsem veselá, moc ráda se mazlím a konečně dokážu i nadšeně vítat tetu s roztančeným ocáskem. Venku jsem stále ještě nejistá a bojácná z hlasitých, neznámých a rychlých věcí i situací.

Hledám velmi zodpovědnou a spolehlivou rodinku, milující páníčky, velmi empatické a laskavé, kteří mě zahrnou láskou, ale především hlavně bezpečným zázemím, kde si pomalu budu zvykat a kde spokojeně strávím zbytek svého života. Vaše Vendulka."

Vendulka je jedním z více než 60 pejsků, kteří byli odebraní v Měníně u Brna nezodpovědným majitelům, jejichž smečka roky žila izolovaná od okolního světa. Vendulka je asi 8 - 10letá kříženka, váží 9 kg a je to velmi hodná, milá a citlivá holčička. Do velkého světa mimo dvůr, který dosud poznala, přijela pochopitelně velice bázlivá, plachá a nedůvěřivá. Krčila se v rohu a kontakt s cizím člověkem se teprve učila poznávat. Byla sice vyděšená, ale manipulaci a doteky zvládala bez agrese. Trvalo ale delší dobu, než začala nové tetě důvěřovat.

Dnes už je z ní vítací pejsek, který si užívá mazlení a drbání, má radost, vesele pobíhá po bytě, vrtí ocáskem, šmejdí po kuchyni, kde to voní, přitulí se k paničce a je spokojená. K novým páníčkům si samozřejmě bude potřebovat vybudovat důvěru, ale poté se z ní stane velmi oddaný a šťastný pejsek, se kterým bude nová rodina prožívat každé její další obrovské pokroky.

Vendulka je obrovský miláček a zlatíčko, je to čistá, ale zklamaná dušička. Potřebuje hodně času a trpělivosti vlídných lidí, kteří na ni nebudou tlačit a empatickým, laskavým přístupem s ní budou pracovat a postupně ji i nadále socializovat v novém psím světě.

V dočasné péči už udělala velké pokroky. Stává se z ní skvělý pejsek, který se již dokáže radovat a lumpačit. S pejsky sice žila ve smečce celý život, ale venku se jich bojí, tak preventivně ze strachu vyjíždí. Doma ale klidného menšího kamaráda uvítá a bude jej mít jako svého průvodce. Procházky již zvládá s bezpečným postrojem, který je nezbytnou nutností, stejně jako i hygienu venku, nicméně v nouzi doma použije podložku.

Vendulka se hodí do domečku s dobře oplocenou zahrádkou. Pokud bude žít v bytě, tak pouze na klidném místě mimo rušné město. Doma je o samotě smutná a pláče, na svého člověka se upne, jakmile si zvykne. V autě jezdí v přepravním boxu. Nehodí se k malým dětem, kočkám, ani divokým pejskům, kteří ji budou obtěžovat. Venku ji může cokoli neznámého vyděsit a v takových situacích panikaří, a tak je potřeba ji bezpečně venčit, aby neutekla.

Hledá spolehlivé, zodpovědné a milující majitele s vhodnými podmínkami a zkušenostmi. Vendulka je odblešená, čipovaná, odčervená, kastrovaná s ošetřenými zoubky a bude očkovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, (nutné více návštěv) v Praze, po podpisu adopční smlouvy, předkontrole v novém domově a úhradě adopčního poplatku. Info o vás a o vašich podmínkách pro Vendulku pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Vendulka má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Dan už nechce žít sám ve svém tichém světě, chybí mu rodina!

Richie míval milující domov, bohužel čas je neúprosný. Najde ještě novou rodinu?

Kuba má za sebou neznámou minulost. Kdo rozzáří jeho smutné oči?

Hledá se aktivní rodinka, které chybí parťačka! Britney hledá nový domov.

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...