VENDULKA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

9 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 9 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Moje jméno je Vendulka a už delší dobu se rozhlížím po nové rodině. Přijela jsem k tetě do dočasné péče z asociální smečky namnožených pejsků a jako jediná stále čekám na zázrak v podobě nové rodinky. Jsem asi 8 - 10 letá holčička, malého vzrůstu, vážím 9 kilo a vypadám, jako jezevčík na delších nožkách. Neznala jsem lásku a péči svého člověka, neznala jsem pohlazení, ani čistý pelíšek, nevěděla jsem, co je to, tulit se ke své paničce. Mým životem byl vybydlený, špinavý dům, dvůr plný harampádí, co se dělo za plotem, nikdo z nás, neměl nikdy šanci poznat. Když jsem přijela k tetě, tiskla jsem se v rohu a nechápala, co se stalo, bála jsem se o sebe, chtěla jsem být neviditelná. Doteky a hlazení, jsem přijímala s obrovskou nedůvěrou a strnule, s vyděšenýma očima, ale ani mě nenapadlo ukazovat zoubky, spíš jsem chtěla zmizet. Velmi rychle jsem v dočasce pochopila, že se můj život obrátil vzhůru nohama, najednou mám každý den plnou mističku, rozvaluju se v peřinách, poznávám okolní svět, který je pro mě ale zatím ještě stále moc divoký a velký. Doma už jsem konečně veselá, moc ráda se mazlím a konečně dokážu i nadšeně vítat tetu s roztančeným ocáskem.
Dnes je ze mě úplně jiný pejsek a i když mě v rušném, neznámém prostředí, ještě trochu souží strach, zvládám venčení, cestování autem miluju, užívám si procházky, k lidem jsem bezproblémová a moc ráda se nechám hladit a mazlit. Doma již vydržím v pohodě, při pravidelném venčení a raději s jistící podložkou, pro případ nouze.
Hledám velmi zodpovědnou a spolehlivou rodinku, milující páníčky, velmi empatické a laskavé, kteří mě zahrnou láskou, ale především hlavně bezpečným zázemím, kde si pomalu budu zvykat a kde spokojeně strávím zbytek svého života, vaše Vendulka."

Vendulka je jedním z více než 60ti pejsků, kteří byli odebraní v Měníně u Brna, nezodpovědným majitelům, jejichž smečka roky žila izolovaná od okolního světa. Vendulka je asi 8 - 10letá kříženka, váží 9 kilo a je to velmi hodná, milá a citlivá holčička. Do velkého světa, mimo dvůr, který dosud poznala, přijela pochopitelně velice bázlivá, plachá a nedůvěřivá.
Vendulka u nás udělala se svou dočasnou tetou obrovské pokroky, i přesto, že by pro ni byl vhodnější domek se zahradou, zvládá bydlení ve městě, v klidnější části, kde se beproblémů vydává ráda na procházky a užívá si pobyt venku a venčení, kdy může poznávat nové pachy a vjemy. Do rušného centra města se sice nehodí, ale s citlivými, empatickými a zodpovědnými majiteli, zvládne hezky i bydlení vy bytě i venčení.
Je to andílek, s čistou duší, moc milá citlivá fenečka, která potřeboje laskavý a vlídný přístup a pro jistotu i stále bezpečné jištění kšírami. Jkmile si ale zvykne a nabyde důvěry, nespustí svého člověka z očí a všude ho věrně následuje.

Dnes už je z ní extra vítací pejsek, který si užívá mazlení a drbání, má radost, vesele pobíhá po bytě, vrtí ocáskem, šmejdí po kuchyni, kde to voní, přitulí se k paničce a je spokojená. K novým páníčkům si samozřejmě, bude potřebovat vybudovat důvěru, poté se z ní ale stane velmi oddaný a šťastný pejsek, se kterým budete prožívat každé jeho další obrovské pokroky.

S pejsky sice žila ve smečce celý život, ale venku se jich spíše straní, někdy preventivně ze strachu občas zahrozí. Doma ale klidného, menšího kamaráda uvítá a bude mít jako svého průvodce. Procházky již zvládá s bezpečným postrojem, který je nezbytnou nutností, stejně jako i hygienu venku, nicméně v nouzi doma použije podložku. Vendulka se hodí do domečku s dobře oplocenou zahrádkou, pokud bude žít v bytě, tak spíše v klidném místě, mimo rušné město. Doma o samotě si již navykla na denní režim člověka a s občasným štěknutím vydrží doma i sama.

Nehodí se k malým dětem, kočkám, ani divokým pejskům, co jí budou obtěžovat. Hledáme pro ni spolehlivé, zodpovědné a milující majitele, s vhodnými podmínkami a zkušenostmi, mohou to být i mladší aktivní důchodci.

Vendulka je odblešená, čipovaná, odčervená, kastrovaná s ošetřenými zoubky, očkovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, (s výhodou více návštěv) v Praze, po podpisu adopční smlouvy, předkontrole v novém domově a úhradě adopčního poplatku. Info o vás a o vašich podmínkách pro Vendulku pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705 Za fotky moc děkujeme
https://www.facebook.com/ilona.hrdlickova