Kuba má za sebou neznámou minulost. Kdo rozzáří jeho smutné oči?

Publikováno: 24.10.2023
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Nikdo netuší, odkud jsem přišel, kde jsem se tu vzal, ani co všechno jsem zažil. V den, kdy mě našli, se tajil dech každému, kdo mě spatřil, byl jsem ukrytý v obrovské krustě dredů, nebylo poznat, kde mám hlavu a kde zadek, zkrátka byl jsem jako zakletý princ ve skafandru několikaletého nánosu zadredované srsti, ze které mě vysvobodili až v útulku.

Teta mi dala jméno Kuba, i když na svoje jméno ani jiná vaše slova už moc neslyším. Jsem starší psí kluk, který se zjevně kdesi neměl moc dobře a to velmi, velmi dlouho. Přijel jsem odevzdaný, bez projevů radosti, přesto milý a hodný k lidem. Vděčně a s pokorou jsem přijal všechny změny ve svém životě, které na mě u tety čekaly.

Můj dojemně smutný pohled vypovídá možná dost o místě nebo lidech, kterým jsem někdy někde patřil, ale pomalu se ve mně probouzí radost, emoce, chuť poznávat nové lepší žití a snad i na mě někde čeká moc fajn domov, kde mě zahrnou láskou a péčí.

Jsem velmi hodný pes, přátelský, zcela nekonfliktní, milující lidi a hlavně pejsky. Moje oči se vždy nadšeně rozzáří, když potkám nějakou psí dušičku a tak bych moc rád měl doma psího kámoše nebo kamarádku. Už jsem zjistil, jak moc prima je drbání na břiše a cupování hraček, užívám si procházky a především pozornost, lásku a mazlení se svými lidmi.

Moc rád bych svoje srdce dal hodnému člověku, se kterým si pomůžeme navzájem věrným a bezmezným přátelstvím, váš Kuba."

Kuba je starší, asi 8 - 10letý menší pejsek, váží 15 kg. Nikdo neví, kde prožil svůj dosavadní život. Jako nalezenec se dostal v otřesném stavu do útulku, kde ho doslova museli vyprostit s nekolikaleté vrstvy dredů. Byl smutný a odevzdaný svému osudu, avšak naprosto bez jakékoliv známky negativní reakce na lidi. Naopak od počátku si užívá lidskou společnost a kontakt. Moc rád se mazlí a tráví společný čas s lidmi.

Pravděpodobně žil mezi pejsky, protože když je potká, rozzáří se mu svět a jeho smutné oči se začnou smát. Je to klidný, milý, přátelský pes, který vás dojemně naladí a rozněžní na srdci. Miluje psy a jistě by rád doma uvítal psí společnost. Vyhovoval by mu život v domě se zahrádkou, kde se by se mohl volně pohybovat. V dočasné péči bydlí v bytě, kde zpočátku pochodoval z místnosti do místnosti, pravděpodobně z neznalosti uzavřeného prostoru nebo možná naopak z většího prostoru, který nepoznal. Nevíme, zda žil někde zavřený anebo naopak si chodil, kam chtěl, každopádně se postupně adaptuje a začíná být i veselý, aktivní a hravý.

Procházky Kubík zvládá bez problémů i delší, přes noc spinká v pelíšku, doma o samotě však štěká a tak se nehodí do bytu, kde by zůstával zůstávat sám. Kuba je zlatíčko, velmi hodný, vděčný kluk, který jistě nezažil moc hezký život, moc si přejeme mu najít zodpovědnou, stabilní a milující rodinu, kde pozná konečně krásný psí svět.

Nyní je ostříhaný, ale jedná se o dlouhosrstého pejska. K malým divokým dětem bychom ho nedávali, aby měl svůj klid, bude mu vyhovovat klidné prostředí, laskaví majitelé, které odmění svou vděčnou a vlídnou povahou.

Kuba je odblešený, odčervený, očkovaný, čipovaný, kastrovaný, s ošetřenými zoubky, krevní testy má v pořádku. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči po dohodě s jeho dočasnou tetou, po předkontrole v novém domově, podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Nachází se v Praze. Informace o vás a podmínky, které byste rádi Kubovi nabídli, pište prosím na dipu@seznam.cz nebo volejte na 602 259 705

Kuba má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Dan už nechce žít sám ve svém tichém světě, chybí mu rodina!

Brawn dostal druhou šanci na život. Ke štěstí už mu chybí jen domov.

Hledá se aktivní rodinka, které chybí parťačka! Britney hledá nový domov.

Dino bude parťák do nepohody. Nečeká právě na Vás?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...