Dan už nechce žít sám ve svém tichém světě, chybí mu rodina!

Publikováno: 13.9.2023
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Moji milí budoucí páníčci, rád bych vás poznal co nejdříve. Ten okamžik, kdy vás konečně spatřím, si představuju celý svůj dosavadní štěněcí život a když už jsem měl tu kliku a mohl opustit své nedobrovolné vězení, věřím, že si brzy budu moci užívat lásku své pravé a hlavně trvalé rodiny!

Jmenuju se Dan a narodil jsem se před rokem. Můj pán, dá-li se tak nazývat, si mě odvezl jako malé psí mládě, strčil na zahradu a žij si tu. Byl jsem malé psí stvoření, ovčácké mimino, toužil jsem po kontaktu se svým člověkem, po jeho dotecích, pozornosti a lásce. Místo toho jsem se musel smířit s místečkem v koutu zahrady, kde jsem si sám ve svém tichu představoval, jak to jednou prostě musí být jinak.

Jsem roční, kouzelný, veselý a hravý kluk. Ovčácký puberťák se vším, co k tomuto věku patří. Miluju lidi a můj člověk je pro mě vším, co si jen mohu přát. Drbání, mazlení, dovádění a zábava je to, proč chci tady na tom světě být. Nenechte mě, prosím, dlouho čekat.

Odmala jsem bohužel ochuzen o sluch, ale sledovat vás a viset na vás očima, to umím dokonale a když mi všechno ukážete, naučíme se spolu všemu, co bych kdy měl umět. Ačkoli jsem hluchý fešák, vedu spokojený a radostný život a k dokonalému štěstí mi chybíte už jen právě vy, moji milovaní lidé. Váš Dan."

Dan je roční Německý ovčák, kterého jsme přijali od rodiny, u které žil od štěněte. Je to obrovský fešák, krasavec a miláček, který vám dá svoje srdce naprosto nezištně a bezpodmínečně. Dan je hluchý, pravděpodobně v důsledku neléčených zánětů uší ve štěněcím věku, ale roli v jeho hluchotě může hrát i genetika. Se svým mírným hendikepem je ale zcela sžitý a učí se pomocí gest svého člověka.

Je to velmi hodný a dobrý pes, je mazlivý a hravý, veselý kluk, co miluje svoje lidi nadevše a věrně a oddaně je bude ctít. Se psy vychází po seznámení bez problémů, v dočasce funguje s ostatními psími kamarády skvěle a jistě by vzhledem k tomu, že neslyší, měl i doma rád psího kámoše nebo kamarádku jako parťáka a "učitele".

K malým pejskům se spíše nehodí, mohl by na ně být moc hrrr. Vhodný je i ke vetším odrostlým dětem, které vědí, jak se k pejskům chovat. Manipulaci zvládá bez problémů, miluje hračky a dovádění jako každý správný odrostlý junior. Dan bude vhodný pouze do domu se zahradou, kde bude bydlet doma se svými lidmi. V separaci v koutě zahrady si užil už dost.

Bude potřebovat rodinu, která má s "hluchými" pejsky a s jejich výchovou, již zkušenosti nebo ví, jak s pejskem pracovat. Rozhodně bude třeba venčit ho na vodítku dokud se nenaučí přivolání jiným způsobem, než hlasem páníčka. Pomohl by mu určitě i další psí parťák, který by mu byl jistě oporovou a se kterým by se i vše lépe učil. Hledáme pro Dana zapálené pejskaře, milující ovčáky, co se nezaleknou jeho hluchých oušek.

Je to ideální rodinný pes, nerad je sám a je potřeba počítat s tím, že vás nikdy neuslyší a naučit ho budete muse poslušnosti a povelům jinou cestou. Dan je jinak zdravý, kastrovaný, odblešený, odčervený, vakcinovaný a očipovaný. Podstoupil CT hlavy - bez nálezu, který by hluchotu vysvětloval. Mozek, lebka i ušní buly jsou v pořádku.

Do adopce půjde po přechozí návštěvě, po dohodě s jeho dočasnou tetou Radkou na tel.: 777 310 185, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, nachází se poblíž Jesenice u Prahy. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Dan má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Dokonalý společník Faust hledá novou rodinu

Brawn dostal druhou šanci na život. Ke štěstí už mu chybí jen domov.

Slepý Stevie hledá svou novou milující - "vodící" rodinu

Dino bude parťák do nepohody. Nečeká právě na Vás?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...