DAN

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Moji milí, budoucí páníčci, rád bych vás poznal, co nejdříve. Ten okamžik, kdy vás konečně spatřím, si představuju celý svůj dosavadní štěněcí život a když už jsem měl tu kliku a mohl opustit své nedobrovolné vězení, věřím, že si brzy budu moci užívat lásku své pravé, trvalé rodiny.

Jmenuju se Dan a narodil jsem se před rokem. Můj pán, dá - li se tak nazývat, si mě odvezl, jako malé psí mládě a strčil na zahradu - A žij si tu.
Byl jsem malé psí stvoření, ovčácké mimino, toužil jsem po kontaktu se svým člověkem, po jeho dotecích, pozornosti a lásce. Místo toho jsem se musel smířit s místečkem v koutu zahrady, kde jsem si sám, ve svém Tichu, představoval, jak to jednou prostě musí být jinak.

Jsem roční, kouzelný, veselý a hravý kluk. Ovčácký puberťák se vším, co k tomuto věku patří, miluju lidi a můj člověk, je pro mě vším, co si jen mohu přát. Drbání, mazlení, dovádění a zábava, je to, proč chci tady na tom světě být a jestli mě slyšíte, tak mě, prosím, nenechte dlouho čekat.

Já vás nikdy neuslyším, odmala jsem totiž ochuzen o tento vjem, ale sledovat vás a viset na vás očima, umím dokonale a když mi všechno rádi ukážete, naučíme se spolu všemu, co bych kdy rád uměl.
Ačkoli jsem hluchý fešák, vedu spokojený a radostný život, ke štěstí mi chybíte, už jen právě vy, moji milovaní lidé. Váš Dan."

Dan je roční Německý ovčák, kterého jsme přijali od rodiny, u které žil od štěněte. Je to obrovský fešák, krasavec a miláček, který vám dá svoje srdce naprosto nezištně a bezpodmínečně.
Dan je hluchý, pravděpodobně v důsledku neléčených zánětů uší ve štěněcím věku, ale roli v jeho hluchotě může hrát i genetika. Se svým mírným hendikepem, je zcela sžitý a učí se pomocí gest svého člověka.
Je to velmi hodný a dobrý pes, je mazlivý a hravý, veselý kluk, co miluje svoje lidi nadevše a věrně a oddaně je bude ctít.
Se psy vychází po seznámení bez problémů, v dočasce funguje s ostatními psími kamarády skvěle a jistě by, vzhledem k tomu, že neslyší, mel i doma rád psího kámoše, nebo kamarádku, jako partáka a "učitele".
K malým pejskům, se spíše nehodí, mohl by na ně být moc hrrr. Vhodný je i ke vetším odrostlým dětem, které vědí, jak se k pejskům chovat. Manipulaci zvládá bez problémů, miluje hračky a dovádění, jako každý správný odrostlý junior.

Dan bude vhodný, pouze do domu se zahradou, kde bude bydlet doma se svými lidmi. V separaci v koutě zahrady, si užil už dost.

Bude potřebovat rodinu, která má s "hluchými" pejsky a s jejich výchovou, již zkušenosti, nebo ví, jak s pejskem pracovat. Rozhodně bude třeba, venčit ho na vodítku, dokud se nenaučí přivolání, jiným způsobem, než hlasem páníčka. Pomohl by mu určitě i další psí parťák, který by mu byl jistě oporovou a se kterým by se i vše lépe učil. Hledáme pro Dana zapálené pejskaře, milujíc ovčáky, co se nezaleknou jeho hluchých oušek. Je to ideální rodinný pes, nerad je sám, je potřeba počítat s tím, že vás nikdy neuslyší a naučit ho poslušnosti a povelům jinou cestou.

Dan je jinak zdravý, kastrovaný, odblešený, odčervený, vakcinovaný a očipovaný. Do adopce půjde po přechozí návštěvě, po dohodě s jeho dočasnou tetou Radkou na tel. 777 310 185, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, nachází se poblíž Jesenice u Prahy. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705 za fotky moc děkujeme

https://www.facebook.com/ester.kuklova.31