KIMI

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Malý (do 30 cm)
Ši-tzu
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Moje jméno je Kim a jsem 6 letý kluk, představitel plemene shitzu. Do nedávna jsem žil ve své rodině, která mě a mého psího kámoše, vyšoupla z domova. Museli jsme pryč kvůli lidským mláďatům, která do rodiny přišly.
Jel jsem dlouhou cestu do Prahy k tetě, zrazený, nervozní, nechápal jsem, co se stalo a proč nemůžu zůstat doma, kde to mám rád. Zpočátku jsem byl dost nešťastný a nechtěl jsem se moc přizpůsobit, ale na nové prostředí a režim už si hezky zvykám. Hezky chodím na vodítku, doma jsem už natrenoval hygienu a přijdu si také rád pro pomazlení, i když první dny jsem spíš trucoval.
Moji předchozí majitelé mě toho moc neučili a tak v některých situacích, nevím, jak se správně chovat, byl jsem zvyklý dělat si, co chci, u tety se pomalu učím, co se smí a co ne. S fenkami jsem moc rád, ale na ostatní psí kluky dělám ramena, takže bych byl raději jedináček, nebo měl doma nějakou pohodovou psí kámošku. Rád bych našel novou rodinku, pravé psí pejskaře, kteří mě zahrnou láskou, ale zárověň mě povedou správným směrem, aby byl ze mě pohodový vychovaný kluk. Váš Kimi."

Kim je 6 letý shitzu pejsek, kterého k nám umístila rodina, z důvodu narození dětí.
Celý život prožil po boku 2kilového psího kámoše a i když byl na něj fixovaný, zároveň ho často usurpoval a vyskakoval si na něj. Po příjezdu k nám byl Kimík ze všeho dost ve stresu, byl jak pytel blech, pomalu se ale uklidnil a sžil se s novou situací. Je to přátelský pejsek, který nechce být bez svého člověka, špatně snáší samotu a nejraději byl měl po boku svého majitele pořád. Přijde se pomazlit, tulí se ke svému páníčkovi a moc rád si užívá společných chvil. Má rád procházky, moc hezky chodí na vodítku, naučil se hygieně, ale poslouchat a respektovat pravidla a povely svého páníčka, se mu moc nechce. Byl zvyklý, dělat si, co chce, takže jeho majitel by měl být důsledný, aby si Kim upevnil správnou výchovu. Je to malý rošťák, všechno ho zajímá a všude chce vše prozkoumat, má rád pohyb na zahrádce, kde se může vyčmuchat a proběhnout.
Kimi s pejsky vychází, fenky snese bez problémů, na psí kluky ale umí pustit hrůzu, jako typický žárlivec s napoleonským chováním.
Svoje lidi si velmi oblíbí, následuje je věrně na každém kroku, rád spinká v posteli, užívá si přítomnost páníčků, mazlí se, ale má také svou hlavu a proto potřebuje vyrovnané, trpělivější majitele, kteří mají běžnou autoritu. Bude z něj dokonalý psí společník, jen se musí občas správně usměrnit nad svými emocemi, se kterými si občas neumí poradit

Hledáme mu zodpovědnou rodinu, bez malých dětí, může být jako jedináček nebo žít s pohodovou fenkou. Bude mu vyhovovat domek se zahrádkou, bydlet může i vy bytě, ale potřeba počítat s tím, že samotu nezvldádá.
Kimík potřebuje milující páníčky, kteří ho zahrnou láskou, ale zároveň budou trvat na jasných pravidlech a budou pracovat na další socializaci a výchově.

Kim je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný, očkovaný. Má luxace patel, které mu zatím nijak nevadí v běžném pohybu, pokud by bylo do budoucna potřeba, zajistíme mu adekvátní ortopedické řešení.
Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči ve Vraném nad Vltavou po dohodě s Irenou na tel : 603 426 832. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705 .