Slepý Stevie hledá svou novou milující - "vodící" rodinu

Publikováno: 15.5.2023
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Před dvěma lety mě odchytili daleko v Jeseníkách, nikdo mě nehledal a nikomu jsem nechyběl. Zavřeli mě do záchytných kotců, kde jsem 2 roky čekal na zázrak, novou šanci a nový skvělý domov, po kterém stále tolik toužím...

Jmenuji se Stevie a to jméno mi teta nedala náhodou. Stejně jako je Stevie Wonder slepý zpěvák, jsem já slepý psík. Mluvit neumím, takže se nikdo nedozví, co se mi stalo, jedno oko nemám a na druhé nevidím. Bude mi asi kolem 3 let, jsem menší drobný kluk, vážím 12 kilo a vypadám jako minidobrmánek, alespoň teta to tak říká.

Jsem velice aktivní a temperamentní čokoládový kluk, miluju lidi a mazlení a doma bych se nejraději tulil ke své paničce, nebo pánovi. Tím, že nevidím a dva roky jsem byl zavřený bez zájmu a péče lidí v kotci, tak jsem po příjezdu k tetě neuměl vůbec odpočívat a pořád jsem byl v pohybu. Potřebuji se nejdřív seznámit s novým prostředím, zorientovat se v novém místě a pak už to jde celkem dobře. Naučil jsem se hygienu, venčení na vodítku, užívám si pozornost a kontakt s člověkem, kterému na počkání rozdávám pusinky.

S pejsky to mám složitější, tím, že nevidím, z obavy a neznáma hned předem varuji, nebo rovnou hrozím a proto budu nejraději jako jedináček v novém domově. Jsem zkrátka trochu jiný, mám svůj svět, ve kterém je tma a vůně, ale nejdůležitější, je můj člověk, na kterého se spoléhám a jemuž věřím. Hledám vhodnou a zodpovědnou rodinu, která mě přijme se vším, co si nesu a bude mě bezvýhradně milovat. Váš Stevie."

Stevie je malý, čokoládový kříženec, který nepochopitelně trávil po nálezu, dva roky zavřený v obecním kotci. Je zcela slepý, jedno oko nemá a na druhé nevidí. Jsou mu asi 3 roky, nicméně chová se jako věčně veselé a neúnavné štěně, je stále v pohybu a miluje pozornost lidí. Ke všem lidem je zcela přátelský a hodný, miluje mazlení, dovádění, ale i lenošení a tulení na gauči, bok po boku svého pána. Vzhledem k jeho slepotě si samozřejmě musí nejprve zvyknout na nové prostředí, takže první dny budou trochu náročnější, ovšem brzy za vámi začne chodit jako ocásek a hezky se zorientuje.

Stevie ostatní pejsky moc nemusí. Díky tomu, že nevidí, tak pravděpodobně ze stresu a strachu, co může očekávat od druhého psa, preventivně na ostatní vyjíždí. V tomto směru je potřeba s ním důkladně trenovat socializaci se psy. Bude mu vyhovovat být jedináčkem u lidí, kteří jsou převážně doma, potřebuje domek se zahrádkou, kde se vyběhá a prošmejdí si, co je nového v trávě apod.

Stevie je čistotný a při pravidelném častějším venčení již hygienu ovládá. Miluje drbání a mazlení, je vděčný za každé pohlazení a pozornost. Potřebuje nutně stabilní neměnné prostředí, trpělivější majitele, kteří se mu budou věnovat a budou akceptovat, že má tak trochu svůj "jiný" svět. Je to miláček, kterému osud nerozdal hezké karty, přesto si zaslouží bezpochyby úžasný domov i páničky. Stevie hledá milující rodinu, bez malých dětí i pejsků, hledá své anděly, kteří mu dopřejí bezstarostný život se všemi psími zážitky.

Stevie je odblešený, odčervený, kastrovaný, čipovaný a očkovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy, úhradě adopčního poplatku, po přechozí návštěvě v dočasné péči a po dohodě s Aničkou na tel: 776 565 684 v Praze. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Stewie má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Lafy - veselý smíšek a netypicky hodný russel

Dvacet jedna dog v maringotce – příběh nekončí

Super sporťák Jerry vás vytáhne s kondicí až na vrchol! Hledá se aktivní rodinka, které chybí akční psí parťák.

Dino bude parťák do nepohody. Nečeká právě na Vás?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...