STEVIE - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jestli má někdo nejpohnutější osud, tak jsem to vážně já. Před dvěma lety mě odchytili daleko v Jeseníkách, nikdo mě nehledal a nikomu jsem nechyběl. Zavřeli mě do záchytných kotců, kde jsem 2 roky čekal na zázrak, novou šanci a snad také, doufám, i nový skvělý domov, po kterém tak toužím.

Jmenuji se Stevie a to jméno mi teta, nedala náhodou. Stejně, jako je Stevie Wonder slepý zpěvák, jsem já slepý psík. Mluvit neumím, takže se nikdo nedozví, co se mi stalo, jedno oko nemám a na druhé téměř nevidím. Bude mi asi kolem 3 let, jsem menší, drobný kluk, vážím 12 kilo a vypadám jako minidobrmánek, alespoň teta to tak říká.

Jsem velice aktivní a temperamentní, čokoládový kluk, miluju lidi a mazlení a doma bych se nejraději tulil ke své paničce, nebo pánovi. Tím, že nevidím a dva roky jsem byl zavřený, bez zájmu a péče lidí, v kotci, tak jsem po příjezdu k tetě neuměl vůbec odpočívat a pořád jsem byl v pohybu. Potřebuji se nejdřív seznámit s novým prostředím, zorientovat se v novém místě a pak už to jde celkem dobře. Naučil jsem se hygienu, venčení na vodítku, užívám si pozornost a kontakt s člověkem, kterému na počkání rozdávám pusinky.

S pejsky to mám složitější, tím, že nevidím, z obavy a neznáma hned předem varuji, nebo rovnou hrozím a proto bude nejraději jedináček v novém domově. Jsem zkrátka trochu jiný, mám svůj svět, ve kterém je tma a vůně, ale nejdůležitější, je můj člověk, na kterého se spoléhám a jemuž věřím.
Hledám svoji vhodnou a zodpovědnou rodinu, která mě přijme se vším, co si nesu a bude mě bezvýhradně milovat, váš Stevie."

Stevie je malý, čokoládový kříženec, který nepochopitelně trávil po nálezu, dva roky zavřený v obecním kotci. Je zcela slepý, jedno oko nemá a na druhé nevidí. Jsou mu asi 3 roky, nicméně chová se jako věčně veselá a neúnavné štěně, je stále v pohybu a miluje pozornost lidí. Ke všem lidem je zcela přátelský a hodný, miluje mazlení, dovádění, ale i lenošení a tulení na gauči, bok po boku svého pána. Vzhledem k jeho slepotě si samozřejmě musí nejprve zvyknout na nové prostředí, takže první dny budou trochu náročnější, ovšem brzy za vami začne chodit jako ocásek a hezky se zorientuje v novém místě.

Stevie ostatní pejsky moc nemusí, díky tomu, že nevidí, tak pravděpodobně ze stresu a strachu, co může očekávat od druhého psa, preventivně na ostatní vyjíždí, v tomto směru, je potřeba s ním důkladně trenovat socializaci se psy.

Bude mu vyhovovat býti jedináčkem, u lidí, kteří jsou převážně doma, potřebuje domek se zahrádkou, kde se vyběhá a prošmejdí si, co je nového v trávě apod.
Stevie je čistotný, při pravidelném častějším venčení, již hygienu ovládá.
Miluje drbání a mazlení, je vděčný za každé pohlazení a pozornost.

Potřebuje nutně stabilní, neměnné prostředí, trpělivější majitele, kteří se mu budou věnovat a budou akceptovat, že má trochu svůj "jiný" svět. Je to miláček, kterému osud nerozdal hezké karty, přesto si zaslouží bezpochyby úžasný domov i páničky.

Stevie hledá milující rodinu, bez malých dětí i pejsků, hledá své anděly, kteří mu dopřejí bezstarostný život se všemi psími zážitky.
Stevie je je odblešený, odčervený, kastrovaný, čipovaný, očkovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po přechozí návštěvě v dočasné péči , po dohodě s Aničkou na tel : 776 565 684 v Praze. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705