Lafy - veselý smíšek a netypicky hodný russel

Publikováno: 21.4.2023
Autor: Útulek Tábor
Foto: Radek Havlíček

Představuje se Vám Gilbert du Motier, markýz de La Fayette. Když nemáme čas na tituly, říkáme mu prostě Lafy. Je to francouzský osvícenský šlechtic, voják, generál a psí hrdina. Jako přesvědčený demokrat bojuje za nezávislost a svobodu. Snaží se prosadit venčení bez vodítka, zákaz náhubků, zavřených dveří a pamlsky v neomezeném množství pro všechny. Jeho politická kampaň je však velmi ovlivněna tím, že většinu dne jen vrtí ocáskem, relaxuje, a to nejraději v bazénku plném balónků. Už dobře ví, že budoucnost patří mladším generacím. On se tedy vidí spíše ve svém letním sídle s dobrou baštou, kapkou brendy, plyšáčkem na mazlení a hodným páníčkem, se kterým budou sledovat detektivky a občas si postěžují na mizerný výběr kandidátů při volbách.

Lafy je jako každý šlechtic trochu rozmazlený, protože nikdy nic nemusel, neznal to za branami svého panství a na všechno měl sluhy. Jenže jeho rod vymřel, a tak se ze zámku stala zřícenina a on se musí na stará kolena učit hromadu věcí. Jak si zasloužit odměnu, co dělat a co nedělat a jak se slušně chovat. Byť úplně vše asi nedožene, velkým plusem je jeho láska k člověku a veselá povaha. Stále však v jeho žilách koluje urozená a tvrdohlavá krev russellů a je potřeba Lafyho milovat pro to, jaký je, a ne ho chtít příliš měnit. Pro znalce plemene bude bonbónkem za odměnu a milým překvapením. Není vhodným prvním psem, ale je vhodným prvním adoptovaným russellem, protože v rámci plemene je to velmi snadný pejsek.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Hodí se do rodiny, kde bude hodně času se svými páníčky, bude mít hodně volnosti a zároveň nastavená pravidla pro spokojené fungování všech v domácnosti. Ideální pro něj bude život v domečku s oplocenou zahrádkou, ale zvykl by si i na život v bytě. Kamarádská fenečka mu bude skvělou oporou a dost možná ani hodný pes mu nebude vadit. Je to kluk, který se snaží dodržovat hygienu, ale zároveň má tendence si označit své teritorium. Předpokládáme, že v domácnosti s jiným samcem bude značkovat.

Děti ani jiná zvířata bychom úplně nedoporučili. Leda pod velmi zkušeným vedením člověka, který rozumí russellí dušičce a dokáže zajistit bezpečnost takového soužití. Na vodítku se učí chodit, má moc rád procházky, ale je třeba trénink, aby ještě lépe pochopil, že vodítko je kámoš a nástroj pro komunikaci.

ZDRAVOTNÍ STAV: Lafy je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je kastrace po aklimatizaci v novém domově. Aktuálně je Lafy na dietě a zbavuje se nadbytečných kil, která jdou však se správnou stravou a pohybem snadno dolů.

V případě zájmu o adopci Lafyho Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Lafymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Pouze v případě, že nemáte možnost napsat email, volejte 778 465 467.

Lafy má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Sbírka na Nelinku s dysplazií loketních kloubů

Brixík měl nelehký start do života. Nyní čeká na pána, který hledá pana Psa!

Lumpíkovi zemřel páníček, najde novou spřízněnou duši?

Hledáte aktivního, věrného psího parťáka pro život? Možná čeká Dexter právě na Vás!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...