Super sporťák Jerry vás vytáhne s kondicí až na vrchol! Hledá se aktivní rodinka, které chybí akční psí parťák.

Publikováno: 26.9.2022
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Jerryho si jako štěňátko módního plemene pořídil pán s přítelkyní. Jak už to ale někdy bývá, vztah se rozpadl a pán zůstal na Jerryho sám. Dlouhá pracovní doba, páníčkův zdravotní hendikep, nedostatečná znalost povahy a potřeb border kolií a jejich kříženců, k tomu některé rady rádoby cvičitelů psů a na průšvih bylo zaděláno. Toto všechno vedlo k tomu, že jednoho dne byl v bytě znuděný pes, kterého navíc ještě rady na cvičáku dovedly až tak daleko, že se stal pro pána nezvladatelný.

Do spolku Pes nejvěrnější přítel ho přijímala dočaskářka vystresovaného a s velkou obavou z nasazování obojku. Jerrymu poměrně dlouho trvalo, než se stal psem, který mohl odejít do adoptivní rodiny. Potřeboval hlavně opět získat sebevědomí, což se v dočasné péči opravdu povedlo. Stal se z něho veselý pes, který se naučil, že obojek a vodítko netrestá. Při dostačném vybití jeho nekonečné energie se naučil odpočívat a díky krmení stylem barf nabral krásně svalovou hmotu.

Bohužel se však v adopci stala nepříjemná věc, za kterou Jerry ani nemohl a byl vrácen zpět. Jerry má totiž silnější majetnické sklony, kdo by taky neměl, když konečně získá to, co tak dlouho postrádal...

Jednoho dne řemeslník vstoupil do zahrady, kde byl i Jerry, tak jako každý druhý pes na zahradě se pokusil řemeslníka, který přišel bez páníčka zahnat. Řemeslník se lekl a Jerry utekl na ulici. Při svém výletu bohužel porazil paní na kole, vznikla nemalá škoda a Jerry opět putoval zpět do dočasné péče.

Opět byl zklamán člověkem a začalo se opět od začátku. Naštěstí získání důvěry a stabilizace jeho povahy nebyla tentokrát až tak dlouhá a nyní Jerry opět hledá domov.

Jak již bylo zmíněno, je dosti majetnický a kvůli hračce může s ostatními pejsky vzniknout konflikt, proto by bylo lepší, aby šel do nového domova jako jedináček nebo například k submisivní fence. Jerry nemá sklony k pasení, ale má sklony k mazlení. Pokud se nudí, umí občas vymýšlet všelijaké lumpačiny. Proto potřebuje opravdu aktivní majitele, kteří s ním budou třeba běhat, zaměstnají ho, utahají, aby následně mohl odpočívat.

Agility, dogtrekking, nějaké to zaměstnání hlavičky například psím hlavolamem a spokojený bude jak Jerry, tak páníček, který v něm získá perfektního parťáka do nepohody. Určitě mu nebude stačit ho jen vypustit na zahradu, nebo 3x denně procházka. Z toho důvodu není ani vhodný k důchodcům, ale opravdu k aktivním lidem.

Najde konečně Jerry ten správný domov, kde mu bude toto všechno dopřáno?

Jerry má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Sbírka na přetržený křížový vaz Tuli

Adoptovat vycvičeného psa? Ano, i to je možné!

Černý smolař Tobík vyhlíží nový domov.

Žeryk hledá domov, kde se už nikdy nebude muset ničeho bát

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...