Sára přišla o milující paničku, najde novou rodinu?

Publikováno: 6.12.2023
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Ahoj, jsem Sára a ráda bych Vám odvyprávěla svůj příběh. Doposud se mi lepila smůla na paty, nevím, jestli je to mou černou kůží, nebo to bylo součástí mého osudu, ale nikomu bych to nepřála. Teď se mám sice primově a čekám u tety na svého nového pánečka, ale vždycky tomu tak nebylo...

Do roku 2020 je můj život zastřený tajemstvím a není o něm nic známo. Zlomem v mém životě byl podzim 2020 a na ten nikdy nezapomenu. Seděla jsem před obchodem a čekala jsem ani nevím na co. Možná na někoho, kdo by mě nakrmil, nechal vyspat v suchu a podrbal mě. Byla jsem černý, smradlavý pes s nálepkou tuláka a o ty moc velký zájem není. Lidi kolem vás projdou bez povšimnutí, ba co víc, ještě po vás hází kamení, aby vás zahnali. Naštěstí se z té hromady lidí našel jeden, kterému jsem za to stála.

Umístil mě sice do útulku, ale lepší v boudě s plným břichem, než hladová venku v dešti. Jako všechny toulavé fenky, které nejsou kastrované jsem byla v očekávání. V útulku jsem porodila štěňátka a po jejich umístění v nových domovech jsem se začala poohlížet po novém pánečkovi i já. Světe div se i na mě se usmálo štěstí! Představte si tu radost, když u vašeho kotce zastaví človíček a řekne, tuhle tu krasavici chci! Jak já skákala dva metry do výšky si neumíte ani představit, cítila jsem, že můj vysněný sen se plní. Šla jsem domů! Tak tady by mohl můj příběh skončit, ale kdyby to tak bylo, tak teď samozřejmě nehledám nový domov.

S novou paničkou jsem si sedla, byla to pohoda, lahoda jenže neštěstí chodí nejen po horách ale i po psech a já jsem o svou milovanou paničku přišla, odešla tam, kam jednou půjdeme všichni, my psi i vy dvounožci. Paničky příbuzní se o mě bohužel postarat neuměli nebo možná nechtěli a tak mi našli dočasný domov u spolku Pes nejvěrnější přítel, z.s., kde bydlím u dočasné tety.

Je mi 7 let, jsem kříženka labradora a teta mi říká labrokoule. Trošku jsem totiž nabrala, teda trošku víc, ale teď teda hubnu a držím dietní režim, abych byla twiggy! Jsem připravená vám asistovat u všeho, co budete dělat. Procházka? Jasně. Válení v posteli? S přehledem. Příprava jídla? Budu vám klidně asistovat i v kuchyni. Miluji lidi! Vím, že mě už hodněkrát zklamali, ale já pořád věřím v tu jejich lepší stránku. Proto si o drbání klidně řeknu i cizím lidem v tramvaji.

Se čtyřnožci to mám trošku jinak. Psy a feny si vybírám a nutno napsat, že nejsem zrovna kamarádská s menšími plemeny. Vadí mi i dominantní hafani, oproti tomu se submisivním psem nebo fenou jsem kamarádka, kór pokud zvládne moji oblíbenou hru na okusování různých části těl. Zkrátka, když si se mnou hafan sedne, tak se okamžitě snažím o vytvoření organizované skupiny s názvem "Krádež jídla a jiná alotria s.r.o.".

Z povelů zvládám sedni, lehni, pac (jednou i druhou packou), ke mně a stůj. Zatím teda moc nechápu, proč bych měla chodit u nohy, když mám přece tolik práce s očicháváním všeho okolo. Na rovinu píšu, že absolutně nezvládnu volně žijící zvířata, (nejvíc mi pijí krev zajíc a kočky), taky bych moc ráda ochutnala slepici, mňam. Tohle všechno ukazuje na důvod proč mě nepouštět na volno a nenechat mě bezprizorně pobíhat na dvorku nebo zahradě. Takový domov vlastně ani nehledám. Moc bych si přála, aby se vyplnilo mé velké přání a já si našla milujícího pánečka. Už napořád, do konce mých dnů. Najdu ho? Já doufám a pevně věřím že ano. Já totiž čekám na někoho a ten někdo čeká na mě.

Sára má svou kartu i zde na PesWebu

Jméno: Sára
Věk: 6 let
Velikost: větší, střední
Snášenlivost: na malé a střední pejsky štěká a vyjíždí po nich, ostatní zvířata včetně koček má tendenci lovit, děti nejsou vyzkoušené.
Nachází se: Praha
Kontakt: Markéta tel. číslo 604 874 909, mail: pesnejvernejsipritel@seznam.cz

Sárinka je velká milovnice lidí, obzvlášťe žen. Strašně ráda se tulí a mazlí a blízkost svého človíčka si náležitě užívá. Hygienu má zmáknutou na výbornou a když se stane, že v noci potřebuje ven, tak člověka probudí. Nic doma neničí a při odchodu pánečka z domu neštěká, v klidu čeká na jeho návrat. Jelikož má Sára nadváhu, bude jí třeba regulovat stravu a zamezit jejímu přejídání (např. odpadkový koš, ten má moc ráda :) ). Pokud totiž dostane jakoukoliv příležitost, tak je schopná se obsloužit sama a vše v dosahu spapat a to jak uvnitř domu tak i venku při procházce kde neváhá klidně okrást kolemjdoucí o něco k snědku.

Na procházkách je třeba mít Sáru na vodítku a nepouštět jí na volno, ráda prohání okolní zvěř, včetně koček. Z počátku má tendenci na vodítku tahat. Na malé a střední pejsky je ostřejší a nebojí se vystartovat nebo aspoň hrozit z dálky. Pokud si nějakého psa oblíbí je skvělá parťačka "na hraní i na zločin". Levou zadní se naučila základní povely jako je "ke mě, pac, sedni a lehni", při správném vedení bude skvělým parťákem, rychle se učí.

Bázlivě reaguje na bouřku, vrtulníky, nečekané rány a petardy. V případě bouřek a petard potřebuje být s člověkem, není to pes do kotce ani k celodennímu pobytu na zahradě. Moc ji baví hrabat díry (obzvlášť pokud najde krtinec nebo díru od myší).

Hledáme pro ni dům s dobře zabezpečenou zahradou a s celoročním přístupem do domu. Není to pes na hlídání pozemku nebo objektu. Vyžaduje společnost člověka a moc si ho užívá. Chce být právoplatným členem rodiny.

Do adopce půjde očkovaná, čipovaná, kastrovaná, po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.
Datum a místo příjmu: 17.8.2023, Lounsko
Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/

Kam dál: 

Jmenuje se Chase je mu 10 měsíců, dvakrát skončil v útulku - ne svojí vinou, ale vinou nás, lidí. 

Richie míval milující domov, bohužel čas je neúprosný. Najde ještě novou rodinu?

Sbírka na péči a kastrace koček bez domova v okolí Příbrami

Brawn dostal druhou šanci na život. Ke štěstí už mu chybí jen domov.

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...