Jmenuje se Chase je mu 10 měsíců, dvakrát skončil v útulku - ne svojí vinou, ale vinou nás, lidí.

Publikováno: 17.11.2023
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Jako malinké štěně jsem byl coby nalezenec v útulku, odkud si mě odvezly "dobré ruce", aby mě za pár měsíců vrátili pro nedostatek času. Před dvěma měsíci si mě odvezla ze stejného útulku paní, aby mě nedávno předala tetám do Dočasek, protože vážně onemocněla. Je mi 10 měsíců, dvakrát jsem skončil v útulku a domov nyní hledám už potřetí - ne svojí vinou, ale vinou vás, lidí... 

Jmenuji se Chase a je mi 10 měsíců. Jsem mladý překrásný kříženec, jakých jsou ale všude stovky díky nezodpovědnému množení. Mé rodiče nikdo nepoznal, ale vyrostl jsem v nádherného psa. Dá se ale tušit, že mám geny bull i ovčácké.

Jsem veselý, aktivní, velmi hodný kluk, miluju lidi, rád se mazlím, energie a elánu mám na rozdávání a jistě ze mě roste sportovně laděný pes. Miluju hračky, přetahovadla, aport, kousání, tahání, skákání, běhání, dovádění, zkrátka všechno, kde mohu uplatnit svůj temperament, baví mě každá zábava a velmi hezky a rychle se učím všechno nové.

Jsem velice chytrý a šikovný pes, nové povely a dovenosti nadšeně a rychle plním a baví mě každá další a další hra a trenink. Jsem středně velký, krásně stavěný junior, plný síly a radosti ze života, jsem přátelský a společenský pes, který sice do života nevykročil tou správnou nohou, ale za to mám teď krásně našlápnuto k tomu, být poslušným, pohodovým a milujícím společníkem, který vás bude milovat, poslouchat, věrně ctít a oddaně k vám vzhlížet.

Rád bych našel vhodnou a konečně trvalou rodinu, zodpovědné majitele, kteří se mnou budou pokračovat v učení, výchově a výcviku, abych celý svůj život směl prožít v milujícím a stabilním domově. Váš Chase."

Chase je 10 měsíční kříženec pravděpodobně staforda a belgického nebo německého ovčáka. Je středně velký, váží nyní přes 20 kilo a je to velký krasavec a úžasňák. Vinou nezodpovědných lidí se ocitl dvakrát v útulku, poslední majitelka ho nedávno předala k nám do dočasné péče kvůli závažné nemoci.

Chase je obrovský srdcař a nade vše miluje lidi, neustále by se mazlil, pusinkoval vás, dováděl a hrál si. Užívá si pozornost a kontakt se svým člověkem, je natěšený, když může plnit vaše povely a učit se novým dovednostem. Je velmi aktivní a hravý, hodně učenlivý a snaží se zvládat vše, co po něm chcete. Je moc hodný, nemá problém s cizími lidmi, naopak ke všem je naprosto vstřícný a kamarádský a za každé pohlazení je vděčný.

Pochopitelně je to akční a temperamentní puberťák, který vás, jako každé odrostlé štěně, umí pozlobit nějakou psí rošťárnou, nicméně krásně se s ním pracuje na upevnění pravidel a režimu. Doma si s vámi rád polenoší na gauči, tulí se k vám při odpočinku, venku si užívá dovádění, aportování a jakoukoli psí zábavu, takže je to ideální adept na různé psí (bull) sporty a trenování všech možných pohybových dovedností.

Doma je naučený odpočívat v prostorné kleci, kam se sám, do svého bezpečí, chodí ukádat ke spánku. Ve městě je socializovaný, není z ničeho ve stresu, nevadí mu kola, cyklisti, kočárky, skurty, apod. Na vodítku sice ještě trochu tahá, ale moc hezky se s ním pracuje na poslušné chůzi a přivolání.

Se psy je nekonflitkní, jistě by doma rád ocenil podobně založenou, přátelskou psí parťačku, se kterou by mohl dovádět a vybít energii. Pamlsky si bere opatrně, nevadí mu cestování, je to zkrátka skvělý pes, který bude dělat radost svým lidem, kteří nepoleví s důslednější výchovou.

Pro Chase hledáme zodpovědnou stabilní rodinu, aktivní, klidně sportovně založená majitele, kteří ho zahrnou láskou, dopřejí mu dostatek vyžití a budou s ním i nadále pracovat na jeho úžasné povaze. Je třeba počítat s tím, že má sílu a energii, kterou by mohl nechtěně ublížit např. malým dětem nebo pejskům, jistě bude výhodou, aby měl fyzicky zdatnější a zkušenější majitele.

Chase je mladé, rozesmáté a stále dobře naladěné stvoření, které by vás nejraději "ulíbalo k smrti ", hodí se do domu se zahradou, ale i do bytu, na tréningu samoty se pracuje, takže výhoudou budou páníčci s dostatkem času a chuti věnovat se mu.

Chase je ošetřený antiparazitiky, čipovaný, očkovaný, podmínkou adopce je kastrace v následujícím roce. Podmínkou adopce je rovněž návštěva v dočasné péči, předkontrola v novém domově, podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Nachází se nyní v dočasné péči v Berouně.
Info o vás a podmínkách peo Chase, pište prosím, na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Chase má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Dan už nechce žít sám ve svém tichém světě, chybí mu rodina!

Richie míval milující domov, bohužel čas je neúprosný. Najde ještě novou rodinu?

Kuba má za sebou neznámou minulost. Kdo rozzáří jeho smutné oči?

Hledá se aktivní rodinka, které chybí parťačka! Britney hledá nový domov.

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...