Spolupráce na portálu PesWeb

Pojďte se zapojit pro společnou věc (pro psy v útulcích)

Realizace portálu je jedna věc a dala se zvládnout naším malým týmkem (viz O projektu PesWeb). Provozování portálu je už věc druhá a rádi bychom do tohoto projektu přizvali všechny dobré duše, majitele, chovatele, psí záchranáře a administrátory rozličných FB skupin, kteří jsou ochotni pomoci a chtějí se spojit pro společnou věc, pro pejsky v útulcích. Na portálu je tolik věcí, u kterých uvítáme jakkoukoliv pomoc, kde ale jen začít  .... :-) 

Pomozte nám zvyšovat návštěvnost portálu

Vysoká návštěvnost portálu má pro psy v útulcích dva veliké přínosy:

1. Nabídka psů z útulků bude "viděna"

Čím více majitelů a milovníků psů stránky PesWebu navštíví, tím větší šanci mají psi z útulků na nový domov. Sekce Psi k adopci byla v roce 2014 zobrazena 740 000x. Sdílecí iframe na stránkách útulků a dalších webových stránkách dosáhly již přes 490 000 shlédnutí.

2. Příjmy z prodeje bannerů

Všechny příjmy z bannerových pozic budou skrze NF Psí Naděje směrovány do útulků (na rekonstrukce, nákladnější operace atd.) či na další rozvoj portálu. Čím výšší návštěvnost, tím vyšší finanční prostředky vygeneruje prodej reklamních bannerů, které budou následně reinvestovány v souladu s celým projektem.

Jak nám můžete pomoci zvýšit návštěvnost?

Články - pomozte nám tvořit obsah

Pomozte nám s tvorbou zajímavého, zábavného, poučného nebo odborného obsahu. Znáte témata, které jsou zajímavá pro všechny milovníky a majitelé psů? Dokážete je čtivě a zajímavě zpracovat? Napište článek o tom co Vás baví, zajímá, trápí a pomozte nám PesWeb plnit zajímavými tématy. Velmi rádi budeme také šířit osvětu o správné volbě psa, o správném výcviků, o množírnách, psech bez PP, problémech v útulcích a jiných kauzách atd. 

Vaše články pomohou zvýšit návštěnosti portálu, která automaticky zvyší šanci pejsků v útulcích na nový domov.

Akce - pomozte nám  tvořit kalendář akcí 


Pomozte nám vkládat psí akce a tím všem návštěvníkům PesWebu - majitelům psů poskytovat komfortní servis při hledání nových aktivit se svým psem. Kvalitní a obsáhlý kalendář akcí, jistě bude  aktivní majitelé vybízet k opakovaným návštěvám PesWebu. 

Současně uvítáme všechny aktivní pejskaře, kteří by pro nás chtěli psát reporty z akcích, kterých se zůčastnili.

Výběr plemene - pomozte nám dokončit atlas plemen

  

Fotky na bílém pozadí

Pomozte nám dokončit atlas plemen doplněním obrazového materiálu jednotlivých zástupců plemen. Hledáme kvalitní fotky jednotlivých plemen na bílém pozadí, tak abychom dotvořili profilové náhledy a detaily plemen. Zajímavým a fotograficky úplným katalogem plemen, bychom rádi přilákali další návštěvníky a zájemce o pejsky. Fotografie nám prosím posílejte na info@pesweb.cz. Moc děkujeme.

 

Fotky v přírodě

Současně bychom rádi doplnili detail každého plemene reálnými fotkami z přírody (viz například bulteriér dole). Pomozte nám s ucelenou fotodokumentací plemen psů. Nechte Vašeho miláčka zazářit v našem atlasu plemenFotografie nám prosím posílejte na info@pesweb.cz. Moc děkujeme.

Zkušenost s plemenem - pomozte ostatním správně si vybrat plemeno

Máte chovatelskou zkušenost s některým z plemen z našeho atlasu? Vložte jí na Pesweb a pomozte tak ostatním návštěvníkům, správně si vybrat psa. Pomozte sladit životní styl, prostředí a nároky majitele a psa, tak aby společné soužití vyhovovalo oběma. Zařaďte se tak po bok těchto uživatelů, kteří nám již svým názorem a zkušenostmi pomohohli doplnit informace u těchto plemen:

Malinois Rhodéský ridgeback Německý špic
Jorkšírský teriér Jorkšírský teriér II Anglický kokršpaněl
Gordonsetr Americký stafordšírský teriér Flat coated retrívr
Australský ovčák Rotvajler
Anglický kokršpaněl II
Americký pitbulteriér Erdelteriér Slovenský čuvač
Border kólie Výmarský ohař Šarplaninský pastevecký pes
Jack Russell teriér Labradorský retrívr

Vaše názory a zkušenosti k jednotlivým plemenům pomohou ucelit obrázek zájemců o dané plemeno. Věříme, že atlas plemen bohatý na Vaše zkušenosti bude hojně vyhledávaný těmi, kteří si chtějí zodpovědně  vybrat svého nového parťáka. A o to jde - pomoci zájemcům vybrat si dobře vhodné plemeno a současně budovat návštěvnost celého portálu.

Vaše zkušenosti vkládejte do atlasu plemen (viz menu Výběr plemene) - vždy pod konkrétní plemeno:

Pomozte pejskům najít nové domovy

Administrace psů z útulků

Cílem portálu je  pomocí sdílecích iframe automatizovaně propojit nabídku většiny útulků v centrální databázi psů z útulků. Každopádně zcela jistě bude dost útulků, u kterých z nejrůznějších důvodů nedojde k realizaci úplného propojení nebo alespoň ne hned. Útulky pak mohou samozřejmě pejsky na PesWeb vkládat duplicitně - na své stránky a na Pesweb. Nicméně budou i útulky, které nemají dostatečné kapacity na dvojí administraci psů. Pro takové útulky hledáme dobrovolníky, kteří by 1-2 týdně aktualizovali dle stránek útulku nabídku psů na Peswebu. Vložením psů na PesWeb se psi zobrazí i na dalších stránkách (díky sdílecím iframe, více zde v dolní půli) a také jsou exportováni na inzertní server Annonce. Díky Vaší pomoci s vkládáním psů na PesWeb, pejsci získají několikanásobně vyšší šanci na nový nebo původní domov, protože se jejich nabídka automaticky nasdílí na mnoho jiných webových stránek.

Umisťování sdílecích iframe na vhodných webových stránkách

Jak již bylo výše řečeno nabídku psů z PesWebu lze skrze sdílecí iframe vložit na jakékoliv webové stránky. Stačí si na této stránce vyfiltrovat jací pejsci se mají zobrazovat na daných webových stránkách (např. jaký útulek, kraj, plemeno, FCI skupina, velikost atd.) a vložit vygenerovaný html kód sdílecího iframe. A je hotovo. Pejsci se pak budou sami aktualizovat na webových stránkách dle PesWebu.

Ukázka sdílecího iframe:

 

Několik příkladů webů, kde již bylo sdílecí iframe vloženo:

  • stránky měst - např. Lovosice sdílí nabídku útulku Řepnice
  • regionální weby - např.valašský regionální web  Vsetín-info, sdílí nabídku vsetínského útulku
  • plemena v nouzi - např. Kavalíři v nouzi, sdílí nabídku kavalírů
  • zájmové portály - např. časopis Haf a Mňau, sdílí nabídku všech pejsků z Peswebu
  • kynologické kluby - např.Kynologický klub Strakonice sdílí nabídku útulku Strakonice a Písek
  • e-shopy - např. eshop Vivarium sdílí pejsky z útulku Mělník
  • a další - např Wikidog sdílí pejsky v akutní adopci, další příklady naleznete zde v dolní půli

Pomozte nám oslovovat provozovatele vhodných webových stránek. Takových, kde se pohybují buď místní obyvatelé ze spádové oblasti útulku a nebo majitelé a milovníci psů. Pomozte tak nabídku psů zprostředkovat a "podsunout"  i těm, kteří by za normálních okolností sami nezabrousili na stránky útulků a přitom by  mohli mít o pejsky zájem. Více informací naleznete zde.

Pomozte nám na Pesweb vkládat ztracené psy

Rádi bychom ke spolupráci přizvali všechny majitele FB skupin, kteří se zabývají ztracenými psy. Jsme přesvědčeni, že oproti FB prostředí, lze na PesWebu lépe vyhledávat a filtrovat ztracené psy dle nejrůznější kritérií. Proto by bylo jistě přínosné, místo plnění zdí jednotlivých FB skupin, se spojit a vytvořit jednu společnou databázi ztracených psů s následným sdílením na FB. Majitel, který hledá svého pejska se tak z každé FB skupiny dostane do centrální databáze, která bude plná nalezených psů a bude tak vyšší šance, že najde svého psa.

Spolupráce může být dvojího způsobu

  1. Informování majitelů ztracených psů o možnosti vložit informaci o ztrátě na Pesweb
  2. Vkládání dohledaných ztrát na PesWeb a následné sdílení pod Vaší FB skupinou

Pomozte nám s tvorbou a propagací portálu

On-line grafika

Uvítáme spolupracovníky, kteří nám pomohou propagovat jednotlivé části portálu navenek. Uvítáme grafika pro tvorbu graficky zajímavých bannerů, které nám pomohou komunikovat jednotlivé části portálu navenek v jednotném stylu a identitě. Uvítáme i tvorbu krátkých videí, která pomohou  zábavnou formou vysvětlovat složitější funkčnosti portálu ale i myšlenku celého webu. 

On-line marketing

Pomozte nám kvalitně budovat SEO celého portálu, tak abychom na internetu byli vidět. 

Off-line grafika

Pomozte nám s tvorbou letáčků a info materiálů, které budou představovat projekt PesWeb a centrální databázi psů k adopci a které budou rozdávány na našich či jiných akcích.

Propagace

Pomozte nám psát články o PesWebu, útulcích, sbírkách a dalších tématech, která pomohou propagovat jak celý portál, tak dílčí kauzy a potřeby v oblasti pomoci psům. 

Pomozte nám portál dotvářet a inovovat v souladu se stále novými IT řešeními 

FB aplikace

Pomozte nám vytvářet FB aplikace, které napomohou přehlednějšímu sdílení psů k adopci, sbírek, vytváření soutěží a dalších aplikací, které budou zrcadlit některé funkčnosti a nebo celé sekce PesWebu. Také uvítáme takové FB aplikace, které nám pomohou budovat okruh nových příznivců na sociálních sítích.

Programátoři

Budeme rádi za programátory, kteří budou realizovat své a naše nápady a budou dále rozvíjet celou myšlenku PesWebu. Uvítáme také  programátory, kteří budou do PesWebu implementovat nejnovější programátorské a IT aplikace  a pomohou tak celému portálu růst v souladu se stále rychlejším IT vývojem.

Máte jiný nápad, ideu se kterým byste se rádi zapojili do tohoto projektu? Napište nám na info@psinadeje.cz.

zpět "O projektu PesWeb"